Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaşadığınız yerde yollar düzenli olarak temizleniyor mu?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında AliÇimen tarafından paylaşıldı.

1. AliÇimen

AliÇimen Salcano NG450 HD

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Yıl başında kar yağdığından beri yol kenarları berbat durumda. Çok fazla toz birikintisi var ve yağmurda çamur oluyor. Yollarda da çok fazla toz var. Araç sürerken bile fren yapmaya izin vermiyor çoğu yerde tekerlek hemen kirleniyor.
    Bilirsiniz bir bisikletçinin en büyük düşmanı bence tozlu, cam kırıkları dolu bir yol kenarıdır. Lastiğiniz her an patlayabilir. Bunun haricinde ince çakıllar sürekli sağa sola sıçrayarak zincire,aktarıcıya,janta ve kadroya çarpıp zarar veriyor. Daha geçen gün 17 km yol gidemedim. 10 km içinde 2 kere arka lastiğim patladı.
    Size sormak istediğim sizin yaşadığınız yerde durum nedir? Yol kenarı temizleme araçları çalışıyor mu?

Örümböcük bunu beğendi.
  2. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @xxkowboyxx Ana yollar hep öyle, hiç temizlendiği görmedim fakat bazı ara yollar süpürülüyor oda ufak belediyenin bir aracı kendine hayrı olmayan sadece tozu dağıtıyor geride biraz ıslak bir zemin bırakıyor.

AliÇimen bunu beğendi.
  3. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    belediyeye mail atıp şikayet edilirse temizleniyor.. bu ülkede herşey otomatiğe bağlanmış şekilde yürümese de belediyeler bu şikayetleri ciddiye alıyor ve yapılmasını gerekeni er yada geç yapıyor.. hiç yoktan iyidir

I am the Uptown R. ve AliÇimen bunu beğendi.
  4. Morningstar

Morningstar Forum Demirbaşı

Adı:
    Oğuz T.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yollar yol olmadıkdan sonra temizlenmesi bence çokda sorun değil akord yapa,yapa akord ustası oldum artık.

5. BurakS

BurakS Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ankara'da yol kenarları 50m'de bir garip şekilli logar kapakları, kimi ters kimi düz, kimi çapraz takılmış, kapakların etrafında asfalt kalıntıları, cam kırıkları her yerde zaten, yol kenarı toz çakıl içinde, nereden geldiğini bilmediğim incecik metal çubuklar vs. Hiç açtırmayın ağzımı yani :)

AliÇimen bunu beğendi.
  6. AliÇimen

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Alphavilla Katılıyorum hocam. Bizim burada mesela 1.5 yıldır alt yapı çalışması var ve yollar berbat. Aracımız bile artık 6 ayda bir ön takım istiyor. Çok can sıkıcı hal almaya başladı bu durum. Belediyelerin hizmetleri çokça aklamaya başladı. Özellikle küçük yerlerde bu durum daha da vasat. Ne yapacağız bilemiyorum.

Örümböcük ve Morningstar bunu beğendi.
  7. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Hiçbirinizin bulunduğu şehir yolları İstanbul ile yarışamaz.Bizde parkur var gerçi yol yok ki.Belediye sürekli temizliyor ama bir yolun bile temiz olduğunu görmedim

AliÇimen bunu beğendi.
  8. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Çok şükür bizim belediye temizlik konusunda iyi çalışıyor. Ama yol yapımı hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim zira mantar gibi rögar, ptt, elektrik kapağı mevcut. Şimdi akılları başlarına yeni yeni geliyor belli bir mevkide hepsini birleştirip kocaman bir kapak yapıyorlar ama nereye? Tabiki en sol şerite :) Kaldırımlara neden yapmıyorlar bunu inanın aklım almıyor.

yunus50 bunu beğendi.
  9. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Uptown Cyclist Ben kimseye kızamıyorum da, temizleseler ne olacak, Erenköy'de bir ara sokaktan günde 100 tane sarı damperli hafriyat kamyonu geçiyor. Onların döktüğü kum, taş, çakıl'ın temizlenmesi için harcanacak suya yazık.

Gerçi kentsel dönüşüm diye koca metropolü şantiyeye çevirenlere kızmak gerek belki de.

AliÇimen ve I am the Uptown R. bunu beğendi.
  10. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Tüm şehir şantiye zaten.Yol bisikletiyle titreye titreye gitmekten, Bubi tuzağı gibi rögar kapaklarından kaçmaktan kirlilik akla bile gelmiyor.Dediğiniz gibi temizlense ne olacak...

Örümböcük ve AliÇimen bunu beğendi.
  11. Gittiğin Yol Yol Değil

Gittiğin Yol Yol Değil Yeni Üye

Adı:
    Coral
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Baba yol temizligidir tozudur topragidir bilmem ama veliefendi hipodromunun oradan bisiklet yolundan gidiyordum . Her yerde calisma var zaten mecburi bir yerde yola cikip tekrar bisiklet yoluna giricektim. Bisiklet yolunu isaretledikleri o mavi cizgi varya aman dikkat fena kayiyor. Biliyorsunuzdur belki ama gecen gun aklimi aldi bir an yazayim dedim

AliÇimen bunu beğendi.
  12. AliÇimen

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Gittiğin Yol Yol Değil Evet hocam mavi yağlı boyayla boyadıkları için çok kayıyor. Viraj falan alırken dikkat etmek lazım.