Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaşadığımız Haksızlıklar...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında gokhan erdogan tarafından paylaşıldı.

1. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    Herkesin günlük hayatta karşılaştığı bazı sorunlar veya uğradığı haksızlıklar vardır sizlerde paylaşırsanız belki beraber çözüm buluruz ilk olarak ben anlatıyım.

Tesco Kipa San.A.Ş. den almış olduğum mp3 fazla kullanmadığım halde bozul e kul yapısı bozula bilir dedik aldık servise götürdük neyse sağolsunlar bir kere aramadılar oldumu olmadımı diye on kere aradım en sonunda gittiğimde gelmiş eve gittima çtım bozuk sonra gene götürdüm sonra gene bozuk çıktı sonra gene götürdüm gene bozuk neyse üç ay geçti bu şekilde ve en sonunda markete goturdum ddurumu anlattım onlarda bız bırsey yapamayız dediler siz tüketici sorunları hakem heyetine başvurun dedıler gittim onada başvurdum dilekçeyi goturdum kadın dedi fiş gerekiyor e fişi servis aldı vermedi dedim kredi kartı ekstresi götürdüm yok olmaz dedi servis fişi yok etti şimdi amdur olan benım tuketıcı dernegı benı savunucak servis fişi kaybetmıs marketten fişi arastırıp servıse sorucaklarına zorla benden ıstıyorlar burda benım sucum fısın fotokopısını onceden cekmıs olmamak siz siz olun fişinizi saklayın ve fotokopısını çekin son olarak aldıgım pullarla zarfı ve dilekçeyi memurun önünde yırttım yani bir mp3 de değildim sadece gerçekten bir sonuç çıkıcakmı hakkımı alabılcekmıyım dıye merak etmıstım sadece merak ettıgımle kalmıs oldum : )

Onur Kahraman bunu beğendi.
  2. Mert Altıkardeş

Mert Altıkardeş Kıdemli Üye

Seviye:
    Heh benimde başımdanda insanı çıldırtacısa bi olay geçti bu olay daha dün oldu.
    şimdi sabah 10 tam yatıcam (o gun gece biraz arkadaşlarla takıldık) neyse tam yatıcam kapı çaldı hay dedim sabahın bu saatinde kim böyle gittim açtım kapıyı bi baktım iğdaş falan diyor elindede 1 makina almış fiş miş kesicek.Baktım 1 fiş kesti 2 ay gecikme bedeli (maaşımı alamdım için geçikme oldu arada sırada olur böyle şeyler)neyse dedim yatırırız sorun değil bu saate neden beni rahatsız ediyorsunuz dedim dediki ihbar üzerinde geliyoruz kaçak doğalgaz varmış o makineyle oynamışlar allah allah dedim bu nasıl oluyor ki evde sadece ben varım konustuk tartıstık adam dedi ben 1-2 saat sonra yine gelicem gelmedi bende yine yattım.Saat oldu 18.00 yine kapının zili çaldı bu sefer baktım yine iğdaş diyolar ama başka 2 adam bunlarda kaçak doğalgaz işte 7 sene hapis var para cezası falan var dedi neyse dedim peki telefonunuzu verin o zaman ben sizi arıyım sonradan nasıl olucak nasıl halletcez diye bu işi dedilerki bizim telefonlarımız dinlenme altında veremeyiz (Bak sen şu işe :D)Ha bide iğdaşdan güya gelenlerin kartları yoktu neyse çaktırmamış gibi yaptım :D onlarda biz 1 saat sonra gelicez dedi (Bunu derken öbür arkadaşı da iğdaşı aramış gibi yapıyordu yanlız şu ilgilmi çekti ararken küfür etti sağlam hemde 3-4 küfür bu neden bu kadar uzun suruyor bağlanma falan diye o telesekreter varya iğdaş da onun için bende burda anladım tabi bunlar sahte oldugunu cunku daha demin dediler telefonlarımız dinlenme altında diye :D ) bildircez bunu merkeze falan filan tamam dedim bakalım ne olucaksa olucak kapıyı kapattım yine sesler geliyor konuşma sesleri bu sefer de arkadaşıyla konuşuyor yine küfür ediyor bize iftara geliceksin falan diye arada küfürleri de sayıyor bu dinlenme oluyorsa bunlar nasıl böyle konuşuyor :D
    Ve bu gun bakıcaz gelceklermi yine cünkü dun iğdaşı aradım böyle 1 ihbar varmı diye hayır yok dediler bende dedimki iğdaş bize veridi o kutu adı neyse artık ordan taktuk diye sesler cıkıyor tamam dedi biz 10 gun içerisinde bi ekip yolluyacagız onlar saati alıp kontrol edicek.Yani dikkatli olmanızı isterim bunlarla şaka olmaz 50 tl için adamı keserler.Ha bide şunu unuttum iğdaş aradıgımda iğdaş biz oraya adam yollamadık dedi :D

3. gokhan erdogan

Seviye:
    :D hay allah ım ya şaka gibi :D peki geldiler mi tekrar onlar

Mert Altıkardeş bunu beğendi.
  4. Mert Altıkardeş

Seviye:
    yok daha gelmediler güya dün gelceklerdi :D bu günde gelmediler hadi bakalım yarın gelceklermi :D da hiç sanmıyorum aman beyler dikkatli olun ha iğdaş miğdaş falan dese bile fatura verse bile ilk yapıcağınız şey kartı nerde iğdaş kimlik kartı onu sorun ve kesinlikle içeriye almayın

cedrick41 ve gokhan erdogan bunu beğendi.
  5. gokhan erdogan

Seviye:
    aynen vallahı malı gectım canından da olur ınsan bende esenlerde bu olayı duymustum istanbul zivanadan cıkmıs artık hırsızlık kol gezıyor

6. Mert Altıkardeş

Seviye:
    Haberide veriyim o adamlar %100 sahtekar gelicez dediler gelmediler ayrıca iğdaş bu gün gelmiş evde değildim helal olsun imza lazımmış adamlara ama imza istemeden malum evde kimse yok sayacı değiştirdiler 1 kağıt bırakmışlar üstündede kaçak doğalgaz degil diğer yanı bozuk falan filan yazıyordu :)
    İçim rahatladı cünkü kaçak olsaydı gerçekten mesela kaçak 30 tl kullandıysam onu x200 yapıyorlar yanı 6 milyar ki bu durduk yerde verilecek para değil

gokhan erdogan bunu beğendi.
  7. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

8. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    sen polisede haber ver bilgileri olsun bu konuda ne olur ne olmaz kardeşim nsrettin hocam ne demiş eşeeği sağlam kazığa bağla tedbirini elden bırkama diyeceğim odur!

9. Mert Altıkardeş

Seviye:
    Evet onu da düşündümde değişik birşey var adamlar bana doğalgaz faturası nasıl verdi anlamadım :D sanırım 1 tane iğdaşcıyı bulup dövdüler :D

gokhan erdogan ve cedrick41 bunu beğendi.