Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaşadığım kaza ve sonrası (rehber niteliğinde)

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Erkin Kalender tarafından paylaşıldı.

1. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selam arkadaşlar. 1 Nisan tarihinde Erzurum'dan binbir uğraşla Trek Equinox TTX Bisikletimi almıştım.Benim ilk yol bisikletimdi,tabi tecrübe kazanmaya çalışıyorum.Ama tüm çalıştığım kazandığım parayıda eklemiştim alırken.Öyleki pedala param yetmedi 5 liralık plastik pedalla geziyordum. 1 mayıs günü memleketim olan bilecikte bir festival oldugunu ve eskişehirden 80 kişilik bir kafilenin gideceğini öğrendim.Bunu duyunca son güne kadar hazırlıkları tamamladım. 30 nisan günüydü,öğlen 1de çıktım çadır ve mat tulum için geziyorum çarşıda.En son bulamadım kafama göre akşam arabayla AVM'ye gideriz diye düşündüm.Bir suluk aldım,kafesine taktım.Eskişehi Hatboyundan dönüyorum. (Saat 4) (Gidiş geliş 2 ŞERİT) En sağdan gidiyorum soldada Çınar Bisiklet var.Yolu en sağdan takip ediyorum. Birden düştüm, arabanın çarpmasına imkan veremedim çünkü o kadar sağdan ilerliyordumki. Yere düştüm, başıma bir abi geldi sordum abi ne oldu diye sen banamı çarptın dedim, yok ben değil bayan çarptı dedi. Dur kalkayım kaldırıma oturayım dedim ve sağ bacağımı kıpırdatamıyordum. Herkes başıma toplandı kafamı çevirdiğimde bisikletim arabanın altındaydı. Onu alın dedim, tembihledim.

Kimi arayalım dediler,babam yok bir annem var onu arayın dedim. Aradım, çok telaşlıydı, birşeyim yok dedim gel hastaneye. Gelen ambulansa bindim, çok acı çektim bacağım kitlenmiş halde idi. Ambulansa polis geldi, kimlik istedi direk lisansımı ve kimliğimi ibraz ettim. Ambulansla o trafikte rahat 25dklık yolu 2-3 dkda katetmiştik. Eskişehir halkınada teşekkürlerimi iletiyorum. Eskişehir Yunus Emre Devlet hastanesine kaldırıldım. Röntgenler çekildi tahlil yapıldı, odaya aldılar. Serum verdiler, o ara annem geldi amcam geldi, anlattım. Kadınla konuşmuşlar, polis geldi bisikletimin markasını sordu, sağolsun çok ilgilendi. Kadınla görüşmek istiyormusun dedi gelsin dedim. Geldi, çok özür dilerim dedi, kaza olabilir herkesin başına gelir keşke biraz daha dikkat etseydiniz dedim, özür dileyerek bisikletinin zararını karşılarım hiç merak etme dedi. Tamam peki dedim,o benim için çok önemliydi,zararım karşılarsanız davacı olmam dedim. Ordan Eskişehir Çocuk Şube'ye geçildi (16 yaşındayım o zaman daha) Şikayetçimisin dedi evet dedim.Ama uzlaşmak istersede uzlaşırım deyip tedbiri elden bırakmadım.

Eve geçtim saat gece 2 olmuştu.Uyuyamadım arkadaşlar,o acıdan uyuyamadım.Dizimde ödem olduğunu söyleyip yollamışlardı çünkü.Ağrılar geçmeyince 2 gün sonra tekrar gittim,sağ diz kapağında çatlak var dedi,bacağımı boydan boya alçıya aldı.1.5 Hafta sonra bayan aradı ve ziyarete geleceğini söyledi,buyrun gelin dedim.Ama bir sorun vardı,saat akşam 8'di ve yanında resmi üniformalı bir bayanı arkadaşım diye getirmişti.Direk konuşmaya ben trafik polisiyim eşinde yokmuş size kim sahip çıkıyor bağlamında girdi.Sonra bişey olmaz 300-500 lirayla yırtarım vs dedi.Mahkemede görüşürüz dedik ve uğurladık.Ardından Ceza davası ve Maddi-Manevi tazminat davası açmıştım,işler uzayacaktı çünkü kadının Zorunlu Trafik Sigortası yoktu.Ceza davası 28 aralıkta ancak sonuca bağlandı,tabi bu arada tehditlerde aldık.Ceza davasına şahit olarak bir kadın getirmişti ama o kadını hiç görmemiştim.Yalancı şahitti,benim aleyhime oynuyorlardı.Çok çelişkili cevaplar verdi zaten.Olay yeri keşfine gidildiğinde,yanılmıyorsam aralık başıydı,bu yalancı şahitide geldi,ama bu bilirkişi raporuna gölge düşürmedi,ve 28 aralıkta 5000 lira adli para cezasına çarptırıldı.Daha %9 aylık faizi ve diğer masraflar var.

Tazminatı tam kestiremesemde,arabasına tedbir koydurduk.O arada sağolsunlar bana yeni bir tane alındı ailem tarafından,eskisi kadar üst seviye olmasada çok çok güzeldi,ve yavaş yavaş dizim iyileşiyordu,tüm yaz evde yatmıştım gerçi,piskolojim darmadumandı ama,bir nebze hafifletmişti.Velhasıl kelam,arkadaşlarım.Başınıza böyle bir vaziyet gelirse,sakın davanızdan vazgeçmeyin.Çünkü çok ağır yaptırımlar uygulatabilirsiniz, neticede koskocaman yolda arkadan çarpmış bir bayanın açıklamasıda olamazdı ya, neyse. Umarım böyle olaylar yaşamazsınız, ama eğer olurda başınıza gelirse,önce trafik sigortasını sordurun,sonra davacı olun. Kesinlikle lafına güvenip iş yapmayın tedbiri her zaman alın,tehditlere boyun eğmeyin,bir annemle yaşıyorum ona rağmen asla tehditlere boyun eğmedim,hakkımı aradım.Tazminat davası sonuçlandığındada bu konuya ekleyeceğim.Unutmayın,bizde trafikte birer taşıt kullanıyoruz,onların hakları kadar bizimde haklarımız var.Biraz uzun oldu.Kusura bakmayın,herkese keyifli ve kazasız belasız sürüşler dilerim.

Not: Bisikletimin kadrosu kırık,gidon boğazı bile çatlamış durumdadır.

IMG-20150427-WA0005.jpg

received_851226951623493 (1).jpeg

received_852695044810017.jpeg

received_852695144810007.jpeg

received_852697961476392.jpeg

2. hasanwhite26

hasanwhite26 Kıdemli Üye

Adı:
    hasan
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Geçmiş olsun kardeşim

3. Erkin Kalender

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hasanwhite26 bunu beğendi.
  4. Osman Yener

Osman Yener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun, gerçekten sıkıntılı bir durummuş. Bu sene Bileciğe festivale bekleriz :)

Erkin Kalender ve hasanwhite26 bunu beğendi.
  5. Bahri Kaplan

Bahri Kaplan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. İnşallah zararınız en kısa sürede hukuksal yoldan da karşılanır.

Erkin Kalender ve hasanwhite26 bunu beğendi.
  6. Erkin Kalender

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Bahri Kaplan Teşekkür ederim Bahri bey,umarım.
    @Osman Yener Hakan Abi'yle sürekli iletişim halindeyiz,orada olacağım :) Teşekkürler

7. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çok geçmiş olsun herzaman söylerim elinde imzalı belge yoksa sen haksızsın önce tutanağını tutturacaksın polise resimlerini çekeceksin kaza yerinin sonra karşındakine güveneceksin
    lakin bu dünyada kimseye güvenilmez

Erkin Kalender bunu beğendi.
  8. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun.Birde tehtid mi etti bu yaratıklar seni:(

Her türlü adli olayda "TUTANAK" yani tutunulacak daldır.
    İnsan evladı çiğdir, her türlü döner ama yazılı tutanak belgedir.aynı fotoğraf gibi.

Erkin Kalender, Hayrettin ve dgntkn bunu beğendi.
  9. kutlucan

kutlucan Kıdemli Üye

Adı:
    kutlucan akünal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    trafik polisini neden getirmiş onu anlamadım hocam geçmiş olsun bu arada

10. Erkin Kalender

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @barış barış Evet tutanak olmasi cok iyi oldu.Cok Tesekkur ederim
    @Asusmune Tehdit edildik yetmedi beni sucladilar birde..Haklisiniz..Cok tesekkur ederim
    @kutlucan Goz korkutmak ve bizi tehdit etmek için teşekkurler

11. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    resmi kıyafetli trafik polisinin ne işi var sizin evde keşke hemen polisi arasaydınız bizi tehtit ediyolar diye şikayetçi olsaydınız görev harici ünüforma kullanmak yasak diye duymuştum ben mahkemede anlattınızmı bunları hakimin o polisi çağırması lazımdı trafik polisi trafiğe bakar benmi yanlış düşünüyorum ne işi var sizin eevde görev icabımı gelmiş

nonsteril ve Erkin Kalender bunu beğendi.
  12. kutlucan

kutlucan Kıdemli Üye

Adı:
    kutlucan akünal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    birincisi kanıtlayamazsın ikincisi belkide polis değildi ?

13. Erkin Kalender

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Onun icin ayrica dava açtık.Rozetli,silahlı polis.

nonsteril bunu beğendi.
  14. Bianchi tdl 1300

Bianchi tdl 1300 Forum Demirbaşı

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun.:(

15. dgntkn

dgntkn Kıdemli Üye

Adı:
    dgntkn
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çok çok geçmş olsun birader

16. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Diziniz tam olarak iyileşti mi?geçmiş olsun

17. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Bilgilendirdiğiiz için ne kadar faydalı olduğunuzu bilemezsiniz. Okurken tüylerim diken diken oldu, ne kadar çok trafiğin olmadığı yerden gitmeye çalışsam trafikte görünebilmek için ne kadar uğraşsam da. Her an arkamda, burnumun dibinde bir araba olacağı korkusuyla giderim. Haybeye yaşıyoruz, hala bisiklete binebilmeyi düşünmeniz de çok zor olmalı.
    Beni göre göre yola çıkan bir ÖKÜZÜN hemen sonra yayaya çarpamamk için durması yüzünden o salağa arkadan çarpmış ve jantım yamulmuştu. Hala içimden saydırırırm.
    Tanrı yardımcımız olsun

18. tbag45

tbag45 Kıdemli Üye

Adı:
    kaan yıldırım
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gecmis olsun,nerde bayan sürücü ordan kaçıyorum,aci ve gercek.

19. Glise

Glise Yeni Üye

Adı:
    furkan
    Seviye:
    Geçmiş olsun arkadaşım .Adamlara bak yao_O

20. Erkin Kalender

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güncelleme,Bilirkişi bisikletimi inceledi ve rapor hazırlayacak.Pek anlayan biri gibi gözükmediği olay yeri keşfinde belli idi,zaten ben hayatımda ilk defa böyle birşey gördüm diyerekten tekrar inceledi 3 gün önce.Sonuçları buraya aktarmaya devam edeceğim.

Halid Burak Demirci bunu beğendi.