Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaş 39 kilo 125.Hangi bisiklet?:)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cihan Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

Bu kadar profesyonel içinde bisiklet konusunda konuşabilecek en son kişiyimdir sanırım.O yüzden biraz bilgiye ve tavsiyeye ihtiyacım var.

Başlıktan görebileceğiniz gibi 39 yaşında 1.80 boyunda 125 kiloyum.1 yıl önce şeker teşhisi konulduğundan beridir önce sigarayı bıraktım ve ilaç tedavisine başladım.Antalyada yaşadığımdan yazın bol bol yüzdüm ancak kış geliyor ve bildiğiniz gibi bisiklet için Antalya çok uygun.Benim de yaşadığım bölgede güzel yollar var ve benim yürüyüş yaparken ayağım uyuşuyor ağrıyor ancak bisiklet kullanırken çok rahat hissediyorum ve zaten doktorum da tavsiye ediyor.Kendime güzel bir program yapıp güzel bir bisiklet alıp kilolarımı verip sağlığıma kavuşmak istiyorum.

Bianchi SAUK diye bir model gördüm 26 jant.Çok şık ve iyi bir görüntüsü vardı.Özdilek AVM de 750 TL idi fiyatı.Bundan başka çin malı olduğunu tahmin ettiğim 150 TLye de vardı şimdilik gördüklerim bunlar.Ancak ben sizlere profesyonellere sormak isterim.

Açıkçası bütçem 700-800 e kadar elverir de acaba benim gibi bir amatör için değer mi bu kadar para vermek bi bisiklete?Sadece 200-300 e bişey alıp da işimi görebilirmiyim acaba?

Görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdidien teşekkür ederim.

2. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

Pek kimsenin cevap vermeye niyeti yok galiba???

3. sebo

sebo Üye

Seviye:
    150-200 TL dediğiniz kaynaklı metalleri unutun. İnternette bisiklet mağazalarını gezerek az çok fikriniz olabilir fiyat konusunda.Akabinde buradan da paylaşım yaparak uygun bir şeyler bulunabilir.Antalya+bisiklet iyi duruyor yan yana.

4. Ahmet Ersöz

Ahmet Ersöz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletin size ve kullanım amacınıza uygun olup olmadıgını tam olarak bilemiyorum ama fiyat gayet iyi gorunuyor cunku bianchinin kendi sitesinde fiyat 944 TL gorunuyor.

5. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Salcanonun 300-350tl lik bisikletleri var. Bence onunla başlayın. ikisinin arası olsun.

6. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

7. Koray Oral

Koray Oral Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Link'te belirtmiş olduğunuz bisiklet güzel . Eğer şehir içinde kullanırım ve araziye çıkmak diyorsanız bu bisiklet size yetecektir . Geçmiş olsun sağlığınıza en kısa zamanda kavuşmanızı dilerim . Eğer imkanınız uygunsa kışında kapalı bir havuzda yüzmeye devam edin !

8. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve dilekleriniz için teşekkür ederim.Sağulun sanırım ne alacağımı biliyorum artık.

9. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    merhaba Cihan bey,
    öncelikle aramıza hoşgeldiniz. ancak naçizane 200-300 tl lik bisikletlere hiç bakmayın derim. ben de yaklaşık olarak size yakın bir durumdaydım ve corratec aldım. çok çok memnunum. bianchi de olabilir ancak dilerseniz bianchi nin yan markaları olan carraro ve whistle a da bakın derim. bütçenize göre iyi bir bisiklet bulabilirsiniz bu markalardan. ama en önemlisi, bisiklet alıyorsanız lütfen binin..birçok arkadaşım etrafımda benden özenip aldı, ne kadar beyinlerini yıkasam da binmiyorlar. 2-3 kez bindiler ve şu an bisikletleri kapalı garajda zincirli duruyor..
    saygılarımla,
    dogan avcı

10. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

Doğan bey merhaba ve teşekkürler ilginize.Benim araştırmalarım halen devam ediyor,daha doğrusu internet ortamında bakıyorum şöyle piyasaya çıkıp bakma fırsatım olmadı önümüzdeki günlerde bakacağım.Sizin söylediğiniz Corratec sanıyorum bisikletin BMW si oluyor bayağı duyuyorum.Ayrıca daha önce baktığım Bianchi SAUK gerçekten gösterişli bişeye benziyordu ayrıca Özdilek te 750 TL gibi uygun bir fiyattı.Hala aklım orda sayılır.Dediğiniz gibi 200-300 TL gibi bir bisiklete binmektense şöyle kaliteli uzun yıllar keyifle bineceğim birşeyler bakacağım herhalde öyle gözüküyor.Dediğinize katılıyorum hevesle alıp sonra zincirlemektense paraya kıyıp her zaman keyifle zevkle binebileceğim birşey olacak herhalde.Bakalım biraz daha araştıralım.Çok teşekkür ederim değerli fikirleriniz için.Saygılar,sevgiler...

11. F.Ekin

F.Ekin Üye

Seviye:
    Merhaba Cihan Bey,

kusura bakmayın ama o bütçelerde bir bisiklet alırsanız bu hevesiniz bir kaç saat sürecektir.

Bisikletinizin mümkün mertebe hafif olması gerekiyor. Bu yüzden Bianchi vs gibi AVM lerde satılan bisikletleri unutun.

Sayın ;Doğan Bey'e katılıyorum iyi bir bisikletle başlarsanız bu işten keyif alır fazla kilolarınızdan da arınmış olursunuz. Bisikleti sevmezseniz asla binmezsiniz. Corratec markasını ben de ısrarla öneririm.

12. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Burada marka çok da önemli değil benim görüşüm. 700-800 Tl civarında fiyata sahip bisikletler 3 aşağı beş yukarı aynı özellikteler. Önemli olan bisiklete binmenin devamlılığıdır.Cihan Bey bence siz 700-800 Tl civarında olan bisikletten alın ve düzenli olarak kendiniz turlamaya çıkın. Belli bir süre sonra kendinizi biraz geliştirdikten sonra turlara katılın. Bu turlar insanı bisiklete bağlamakta kesinlikle önemli diye düşünüyorum. Turlardaki eğlence, arkadaşlık, muhabbet başka yerde yok. Bence bu şekilde yapın daha güzel olacağını düşünüyorum..
    Saygılarımla..

13. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Çift süspansiyonlu bisikletlere bakabilirsiniz aslında. Kilonuz fazla olduğu için vücudunuza yeterince yük biniyor zaten. Bisikletle turlarken yoldaki çukur ve tümseklerin titreşimleri de rahatsız edebilir sizi.
    Çift süspansiyonlu kaliteli bisikletlerin fiyatları bayaa yüksek. O yüzden oları eliyoruz. AVM'lerde satılan ucuz bisikletler sizi bıktırırlar çünkü ne ayarları doğru yapabilirsiniz, ne frenleri tutar, ne parçaları sağlamdır. 1 haftada soğursunuz bisikletten. Yetişkinlere göre değil de, çocuklara göre tasarlanıyor onlar. Boyunun bile size uygun olacağını sanmıyorum.

Bundan sonra MTB bisikletlere bakabilirsiniz. Fiyat olarak uygun değerlerdedir ve önde süspansiyonları vardır. Biz bisikletlerimizin hafif olması için para harcıyoruz, fakat, sizin şimdilik bunun için para harcamanıza gerek yok çünkü vücudunuzdan atabileceğiniz fazla kilolar var ve bisikletten atmaya göre çok daha ucuza gelecektir size :D
    MTB alırsanız eğer, ince yol lastiği de almanız gerekmektedir, eğer arazide sürmeyecekseniz.

Bunların dışında şehir-tur bisikletlerine bakabilirsiniz. Bunlar MTB'lere benzerler, MTB donanımı kullanırlar genellikle fakat 700C lastik kullanırlar ve kadro açıları yol bisikletlerininkine yakındır. Bunun amacı da daha büyük lastik çapının daha az enerji harcamayı mümkün kılmasıdır ve açıları sayesinde MTBlerden daha atik olabilmeleridir. İnce lastik kullandıkları için yolla arasında olan sürtünme de azdır. Bütün amacı, rahat bir sürüş pozisyonunda uzun yolları, en az enerji ile almaktır. Seleleri de çok rahattır.

En son olarak da yol-yarış bisikletleri var. Bunlar, şehir bisikletlerinden daha atik kadro açılarına fakat gidonları sebebiyle daha rahatsız bir sürüş pozisyonuna sahiptir. Bütün amaçları, sürücüsünü A noktasından B noktasına, en hızlı ve en az enerji harcayacak şekilde götürmektir. Bunları da aerodinamik sürüş pozisyonu ve sürtünmeyi en aza indiren incecik lastikleri ile yapar. Ayrıca yukardaki serilerden hepsinden daha hafiftir.

akifberkant bunu beğendi.
  14. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kesinlikle hayır diyorum.

Çünkü siz ağırsanız mümkün mertebe bisikletiniz hafif olacak.

Çift amortisörlü bisikletler ki o fiyatlara ancak yaylı tarzda amortisör sistemli bisikletler bulunur.

Eğer çok iyi donanımlı bir bisiklet alırsanız ki çift süspansiyonlu ve iyi donanımlı bisikletler ortalama 1500 2000 eurodan başlar.

Aksine tek süspansiyonlu bir bisiklet sizi daha da rahat ettirecektir.

Yine bir konu belirtmek istiyorum MTB bisiklet alın. MTB bir bisiklet sizi rahat ettirecektir.

15. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Tabii ki hafif olması gerekiyor.
    Benim tam olarak açıklayamadım söylemek istediğimi.

Ben 60 kiloyum. 178cm de boyum.
    Beyefendi, bana göre tam olarak 2 kat daha ağır.

Şimdi, 2mizin bisikletinden eksilteceğimiz 1er kilo (sabit ağırlıktan bahsediyorum, jantlardan atılan ağırlık tabii ki etkileyecektir), bende çok daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Bisikleti sürerken, sadece bisikleti hareket ettirmek için enerji harcamıyoruz. Tekerlerin üzerinde kalan bütün ağırlık için enerji harcamamız gerekiyor.

16. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hafif, ön süspansiyonu iyi olan, mümkün olan en iyi vites sistemini sunan bisikletlerden bütçenize göre en iyisini alın. Sonra değiştiririm yenilerim kısmı kesinlikle olmuyor.
    Benim 2 bisikletim var, biri trek digeri corratec. Her ikisindede 4-5 yıl evvelki teknoloji var. Ama iyi teknolojilerdi o zaman için. Bu arada boyum 192 cm kilom 130 idi bu spora başladığımda. şimdi 105 kg civarıyım ve 6 ay evvel sigarayı bırakmış olmama rağmen aldığım kg budur.
    Düzenli, zorlamadan, bol kadanslı sürüşler yaparken, az ye sık ye mantığında beslenme düzeninizi değiştirin. O zaman bisikletin faydasını inanılmaz göreceksiniz.
    Velhasılı ucuz olanı değil bütçenizden verebileceğiniz maksimum bedeli ödeyerek alabileceğinizin en iyisini alın ve pazarlık yapmayı unutmayın.

alp güven bunu beğendi.
  17. Cihan Kılıç

Cihan Kılıç Yeni Üye

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Biraz araştırma yaptıktan ve yazılanları okuduktan sonra şöyle bir karar verdim:Öncelikle bunun için ayıracağım fiyat maksimum 800 TL.Ve 200-300 Tl lik bir bisiklete bakmayacağım.

En son bahsettiğim AVM de gördüğüm Bianchi SAUK modeli piyasa fiyatı 900 civarında olan 750 Tl lik 28 jant bir bisikletti.Bilemiyorum biraz daha araştırayım bakalım.Eminim bu fiyat aralığında bayağı seçeneğim olabilir diye düşünüyorum.

18. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence yol yarış bisikleti al kullanabilirsen daha hafif olurlar bide ikinci el alman forumdan daha iyi olur bence çok temiz bisikletler var.

19. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    sadece ön amortisorlu 600 800 TL arası bir MTB sizi senelerce rahat ettirir .

çift amortisorlu bence downhill vs. durumlar harici gereksiz .

şehir bisikleti hiç kullanmadım ne kadar konfor saglar bilemiyorum ama benim tavsiyem MTB dir .

bisiklet olarakta sorarsanız Sedona , Carraro , Corratec , Kron tavsiye edebilirim . bu bisikletlerin sitelerine göz atıp butcenize uygun model secebilirsiniz.

Not : bisiklet aldıgınız gün kaskta alın . ne zaman lazım olacagı belli olmaz

saygılar..

20. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben sizin gibi düşünmüyorum..... Profesyonellerle birlikte yarışlarda bisiklet formalarından zincir setlerine kadar kıyafetten ayakkabıya kadar aslında bir reklam zinciri vardır... Ve bugün siz gibi biz gibi kullanıcılar olmasa bisiklet sektörü de olmazdı...

Öncelikle iyi bir bisikletle spor yapmak size önce rahatlığı sonra kendinize olan güveni geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte zaten kötü bir şey alıp tamircilere giderek spor yapacağınıza 700- 800 tl lik bir bisikletle manavgat şelalesine gidebilirsiniz...

Ben trek almanızı öneriyorum. Trek marka bisikletlerin kadrosu gerçekten zor koşullar için dayanıklıdır giant veya scott' un aspect serisi bir bisikleti kesinlik işinizi görecektir