Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yarışmak isteyenler

Konu, 'Triathlon' kısmında Fırat Dizman tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu yıl kaç kişi herhangi bir duahtlon veya triahtlon yarışına katılmayı düşünüyor;bu konuyu açmamdaki amaç şu an sitede yorum yazan kaç kişinin bu yıl yarışacağını bilmek ve bağlantı kurmak
    saygılarımla

2. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben dusunuyorum.

3. afg1

afg1 Üye

Seviye:
    her zaman olduğu gibi ve de federasyona rağmen tabiki ben de katılacağım.

4. Murat YILMAZER

Murat YILMAZER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Selamlar
    Ben bu yıl bütün duatlonlara+1-2 triatlona katılmayı düşünüyorum.

5. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben ne kadar yarıs varsa hepsine girecem inşallah bunlara duatlonlar da dahil :D
    ekstra olarak dağ bisikleti yarışları, yüzme müsabakaları, dağ bisikleti maratonu(olursa), yüzme maratonları, kros duatlonlar, kros yarışları, koşu yarışları, yarı maraton(belki)

6. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    duathlon yer ve tarih bilgisine sahip arkadaşlar varmı acaba bilgi verirseniz sevinirim antalya da 42 km(08,03,2009 antalya öger maratonu) koşucam sonra triatlon idmanlarına başlamak istiyorum ama federasyonun sitesinde hiç bir bilgi yok 2009 ile ilgili

7. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    program belli olunca yardımcı olmaya çalışırız.Başarılar

Ali Emre Akcan bunu beğendi.
  8. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:

Benim de duatlonlara gelme fikri aklımda, Yaşadığım şehire yakın olması kaydı ile gitmeyi planlıyorum

9. serhat1923

serhat1923 Üye

Seviye:
    bende bu yaz en az 2 sprint tiriatlona katılmayı düşünüyorum.

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ben de varım. :in:

Hakan Yazman bunu beğendi.
  11. TTF DİSİPLİN KURULU BSK

TTF DİSİPLİN KURULU BSK Yeni Üye

Seviye:
    HER ŞEYDE MIZMIZLANIP YAKINANLARA, SIZLANIP DURANLARA

...

Önce metni okuyun, ardından videoyu seyredin...

Oğlu babasına sorar :
    - 'Babacığım benimle maraton koşmaya var mısın?'
    Kalp sorunları olmasına karşın baba, yine de
    - 'Evet, varım' diye yanıtlar.
    Ve bir maratonu birlikte tamamladılar. Baba oğul başka bir çok maratonu daha birlikte koştular.
    Baba her seferinde oğlunun yeni bir yarış talebini kabul ediyordu.
    Oğlu bir gün babasına;
    - 'Baba, birlikte bir Ironman'a (Triathlon) koşmaya var mısın benimle?' deyince baba bu kez de evet der
    ve kabul eder.
    (Bilmeyenlere için: Ironman dünyanın en zor triathlon yarışıdır ve üç dayanıklılık sınavından oluşur :
    Denizde 3,86 km'lik yüzme, karada 180,2 km'lik bisiklet ve nihayet 42,195 km'lik bildiğimiz maraton.
    Baba oğul bu zor yarışı biirlikte tamamladılar.
    Nasıl mı ?

Linke tıklayınız :

İzlemek için tıklayın

http://www.tangle.com/view_video.php?viewkey=8cf08faca5dd9ea45513

mahmut aslan bunu beğendi.
  12. serhat1923

serhat1923 Üye

Seviye:
    TTF DİSİPLİN KURULU BSK

göndermiş olduğunuz videodan çok etkilendim. buraya eklediğiniz için çok teşekkür ederim.

13. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    serhat bey bu video bir yıldır forumda ve maillerde elden ele dolaşmıştı.yeni video değil sanırım.

14. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben de Alanya Triatlonuna katılmayı düşünüyorum...

15. Tmac

Tmac Yeni Üye

Kısmetse ilk triathlonuma katılacağım bu yıl

16. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    konuyla ilgili arkadaşlar geçen kütahya yarışına 2 kulüp beraber bir 403 kiralıyarak gittik belki diğer yarışlarada olur ,özel araç rahat oluyor istanbul civarı arkadaşlara duyurulur, yarışlara 15 gün kala eğer isterlerse bir hatırlatsınlar gene bağlantı kurarız.
    saygılarımla

17. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Osman Bey, bu video oldukca eski, uzun suredir dolasiyor etrafta. Mesajinizi anliyorum gerci, "herseyi bahane edeceginize sporunuzu yapsaniz daha iyi olur" benzeri bir mesaj anliyorum sozlerinizden..

Size amerika'da 100bin'den fazla lisansli triatlet oldugunu ve bu sporun artik "mainstream" denen sporlardan biri haline geldigini hatirlatmak da isterim. Yani bizdeki futbol gibi, yaygın sporlardan biri haline gelmiş durumda..

Bence boylesi munferit videolar yerine, rakamlar ve gercekler uzerinden yapilabilecek olanlari uzun vadeli planlamak ve uygulamak daha iyi olur.

Saygilar,
    -levent

hamit kahraman bunu beğendi.
  18. hamit kahraman

hamit kahraman Yeni Üye

Seviye:
    Çok haklısın Levent, AMerika demişken yılda yapılan triatlon sayısının da 1200 civarında olduğunu da hatırlatalım.Bilmeyenler olabilir...
    TTF yetkilisi tam olarak senin söylediğin şeyi yapmak istiyor;
    Siz burada mızmızlanın adamlar neler yapıyor.

O zaman ben de sorayım 2001'den bu yana triatlon gelişti de biz mi görmedik te, size göre biz mızmızlanıyoruz???

Bence tavır da çok yanlış.Bugune kadar bu video bana e-mail, facebook, forum yolu ile en az 10 defa gönderildi hiç böyle mızmızlanma mesajı ile gelmedi...

Ben biraz rakamlardan biraz bahsedeyim istersen;

Önceden Alanya'da 2 saat civarı +-5 dakika 8-10 sporcu varken şimdi en iyi sporcu 2:08 yapıyor.Onu yapanda triatlonu 1 yıldır bıraktırılmış 10 kg almış bir sporcu...

Daha çok rakam var buna benzer...

19. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    değiniz rakamlar doğru ,size karşıt değil sadece ekleme yaparak ve daha önce yazdığım yazıyı tekrarlamak istiyorum.birinci neden ekonomik Türkiyede iyi dereceli sporculara bakarsak ya üniversite okuduğu sırada 4 yıllık period yada daha iş güç sahibi olamamış adamlar ,okuldan mezun olduktan sonra veya bir şekilde iş bulduktan sonra spora ayrılan zaman bir hayli,hatırı syılır şekilde düşer ,çalışan ,bizim gibi çalışmaya başlayan insanlarda çalışma saatleri vs nedenlerden dolayı ,aynı başarıların tekrarı zordur,bu iştende para kazanılmadığı için doğal olarak insanlar bunu sadece devam ettirmey ve yapabildiğinin en iyini yapmaya çalışırlar.Burada tabiki federasyon etkilidir ama bu önce rant işi görsellik bizim ülkemizde ,yapanın değil önce izleyenin zevk alması ve artması gerek,örn atletizmde maraton ve yarı maraton koşan ve para kazanan daha çoktur ama onlarda prof olamaz çünkü yeterli parayı bu işten kazanamayacakları için esas başka işle uğraşıp diğerinide devam ettirmeye çalışır bu branşın malzeme açısından ,parkur açısından,yarış organizasyonun daha kolaylı açısından daha revaçtadır.Ülkemizde yüzmenin dahi bir adım gidemediği bir zamanda triahtlondan çok şey beklemek doğru değil ,ama birşey yapmamak demiyorum ,devam edersek bisiklet hayatına buradan geçiren kaç kişi var ! yani üç ayrı bıranştan bile hayatını geçiren olmadığını söyleyebiliriz triahtlon gibi koplex bir branş gerçekten zor gibi kısa zamanda hatta uzun ,çok uzun bir zamanda belkide hiç bir zaman gelişemeyecek,3 nü bir arada bulmak zor ne olacak 15 dk1500m yüzen veya 31dk 10 bin koşan birisini bulasanız triahtlonamı geçecek ben örn.elimdeki adamı vermem kolay değil ,ülkede yüzme havuzu sayısı kaç ,biz buralarda gölde ant yapıyorz örn ,ne bekliyeceksiniz ki,kulüplerin bir kazancı yok yazacak okadar çok şey varki ama tabi son olarak bunların hiçbiri çalışmaya engel değil öncelikle bu spor yürek işi ,yürekten işteme işi ,federasyon onu yapmış bunu yapmamış ,umrumda değil ha zorluğunun çekiyormuyuz belkide zorluk çekenlerden en fazla bir iki kişiden biri beni.federasyona en çok yazan ,konuşan ama arkadaş dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış,küsmeyin başkalarının hiçte umrunda değil küsmeniz,5 sporcu ile yarış yapılır ,yapılırmı yapılır,Bırakanlarada (özel durmlar hariç)bıraksın arkadaş neyapalım bizmi bırak dedik zor gelmiş bırakmış dayanıklılık zporları sadece antrenman dayanıklılığı değil yıllarada dayanmak gerek ,ekonomik,sosyal vs.gene belirtiyorum yazım genldir siz veya bir başkası değil çalışmadan ,uğraşmadan ağlayanlara
    saygılarımla

Fatih Buzgan bunu beğendi.