Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarışlarda Giyim Standardı Nasıl Olmalı

Konu, 'Giyim' kısmında utkuidikut tarafından paylaşıldı.

1. utkuidikut

utkuidikut Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba Pedalcılar
    Ben bu sene izmirde yapılacak mtb yarışına lisans alıp ilk kez katılmayı planlıyorum.
    Yarışlarda giyinme ve bisikletin donanımı ile ilgili bir standart varmı?
    Mesela ben uzun turlarda giyindiğim normal şort ve tişört ile katılabilirmiyim Bisikletim 21 vites bunun önemi varmı

2. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    ..........................

3. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşım yarışlara her türlü bisikletle katılabilirsin.Ama giyim konusunda kask eldiven şart koşuyor UCİ.Giyimde güvenlik aldın mı gerisi önemli değil.Profesyonel bisiklet alırsan yarışta daha rahat yarışabilirsin.

4. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisiklet konusunda komiserin yeterli düzeyde ekipmana sahip olup olmadığına kanaat etme hakkı var.. mesela alanya yarışına postacı bisikleti ile sokmazlar bence.. :)
    21-24-27 vites ayrımı yok,26 veya 29 inç lastik ebadı yeterli, Gidonun uçlarının kapalı olması lazım ve amortisörlü olup olmadığına bakılmıyor,mtb olsun yeter. Birde bisikletinin 7 kg. civarından az olmaması gerekiyor. (türkiyede kimde var 7 kg. altı MTB bilmiyorum)
    Forma konusunda alt şort'a müsade ediyorlar ama kolsuz formaya veya trikoya itiraz ediliyor. geçen sene alanya yarışında yabancı komiser kolsuz formalı birisini uyardı ve organizasyon yetkililerinin mesuliyeti almasıyla yarışa soktu.
    benim bildiklerim bu, mutlaka başka kurallarda vardır..