Yarışçılara temel tavsiyeler

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Zuhâl

Pratikle geliştirilebilir ;) , işin üstadı yarışçıların 2 dakika içinde iç lastiği değiştirip yola devam ettiği rivayet edilmekte ;) tabii bunlar mtb yarışçısı olduğundan parkurda yardım alamıyorlar, yolcular ise teknik destek arabasından 20-30 sn içinde cantı değiştirip devam :)

@Zuhâl

İlgin ve desteğin için teşekkürler sevgili Zuhal, senin de çok değerli yazılarının devamını bekliyoruz. Benim de daha fazla çalışmam gerekiyor elbette, öğrenme ve bilginin sonsuz okyanusundan olabildiğince kendimizi geliştirmeye çalışmalıyız...

Scudo

muamyildiz

Daimi Üye
Tepki
412
patlayan lastiği çıkarıp, iç lastik takıp, tüp ile şişirerek yaklaşık 1 dk içinde herşeyi tamamlayıp yarışına devam edenler de var, örnek Ian Nimmo, alanya, sanırım 2004, kaptan sürekli anlatır ama yılını hatırlamıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öyle diyorsun ama benim bir lastik değiştirmem geçen yıla dek yaklaşık 45 dk. alıyordu. 15 dk. benim için büyük bir gelişme. Zamanla el çabukluğu kazanılıyor. Şu anki hedefim 5 dakika. Tabii, yarış sırasında patladığı anda tık diye jantı değiştirip yola devam etme lüksümüz yoksa iş başa düşüyor.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@fırtınacocuk

Sen kimsin yahu adını söylede bilelim istanbula yolun düşerse yarışalım senin gibilere haddini bildirmek şart . Yanlız yarıştan bir hafta önce kamp kurup günde 20 defa aynı parkuru ezberlemeye benzemez.

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@muamyildiz

Evet Bora hep anlatır doğru, benim de aklımda 2 dakika diye kalmış :D

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Hakan bey, güzel bir paylaşım olmuş gerçekten çok teşekkürler.
Bilgi paylaştıkça çoğalacaktır arkadaşlar; malum bu bilişim çağının gittikçe önem kazanan bir değeri olmaya başlamıştır.

• Beğen

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
abi tecrübelerinden yararlanmak ve bizlerle yaşadığın deneyimleri paylaşman çok hoş herkesin tek arzusu sorunsuz kazasız bir yarış geçirmektir bunlarda tecrübeyle elde ediliyor teknik kısımlar sizler gibi tecrübeli sporculardan öğreniliyor yarış başladıgında tabı herkes kendınle aynı okulda ogrendıklerını hayatta uygulamak gibi heyecan verıcı gercekten çok teşekkurler

• Beğen

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
yılların tecrübesi....ve tecrübenin sesi.....emeğiniz ve paylaştığınız herşey için teşekkürler...............

• Beğen

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
Sevgili Hakan,
Öncelikle bu altın değerinde bilgileri paylaştığın için çok teşekkür ederim. Emin ol amacına ulaşacaktır zira ben bu 20 maddeyi okuduktan sonra ne kadar çok hatalar yaptığımın farkına vardım, bu 20 maddeyi kağıda döktüm ve zevkle okudum. Okurken bile içimde adrenalin patlaması oldu. Dağ bisikleti yarışlarına geçte olsa yeni başlamış biri olarak bu bilgiler dahilinde çalışmalarıma ve antremanlarıma ağırlık verip bir gün kürsü görmek tek dileğim ve bir gün bu kısmet olursa şayet bu yazımı sana hatırlatıp , başarıda seninde payın olduğunu hatırlatacağım. 1. madde gerçekten hayati ayrıca bisikleti elime aldığım zaman, almayan yarışçılara göre daha çok vakit kaybettiğimi düşünüp , bir kaç tehlike atlarak daha çok kondisyon ve moral kaybı yaşadığımı tecrübe ettim. Seninde belirttiğin gibi parkurdaki kimi bölgeler ele alınarak geçilirse vakit ve güç kaybı daha az olacaktır. Tekrar tekrar teşekkür eder , güzel paylaşımlarının devamını dilerim.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Sevgili Tolga, ilgin ve yapıcı yorumların için çok teşekkür ederim, o günü zevkle bekleyeceğim ;) . Sana da bir sır vereyim mi ? Zaman zaman ben de açıp okuyorum yazdığım maddeleri :)

• Beğen
Tepkiler: Bora TİRKİ

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Bu konu yarışcı olmayanlara,yani olabilicekelr içinde ciddi anlam da öncü olan bir konu olmuş. On numara olmuş..Emeği geçen herkese içden tşk ler.İyi Forumlar.

Tepki
87
Değerli bisiklet üstadı Hakan, çok değerli ve faydalı ayrıca uygulanabilir bilgiler paylaştığın için çok teşekkür ederim.
kendimi bildim bileli bisiklet kullanıyor olmama rağman sıkı bir MTB toplamayı ancak 2009 ağustosta başarabildim. bu sene birkaç mtb yarışına katılmayı düşünüyorum. ilk amacım sadece yarışma deneyimi yaşamış olmak. performansıma göre gelecekte ne yapacağıma karar verrim. belki ciddi ciddi kürsü için de yarışabilirim.

yarışta birinci olup yarışta sonuncu olanların bilgi paylaşımını eleştiren arkadaşın yapmış olduğu hatanın farkına varmış olduğunu umut ediyorum. zira atamızın da dediği gibi "ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"

saygılarımı iletiyorum.

• Beğen

talha yavuz

Daimi Üye
Tepki
94
çok faydalı bilgiler gerçekten teşekkürler
özelliklede benim gibi bisklet macerasına yeni girmişler için

• Beğen

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
gerçekten çok önemli yararlı bilgiler ..

bilgileri bizlere sunduğunuz için çok teşkkr ediyoruz,bir antrenör olarak bu bilgileri almak bizim içinde büyük bir fayda ve başarıdır.:rolleyes: