Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarışcı olmak için ne yapmak gerekir nasıl çalışılır ?

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında spake1 tarafından paylaşıldı.

1. spake1

spake1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba yaşım 15 mtb'den bisiklet dünyasına katılmış bulunmaktayım 18 yaşına geldigim zaman yarış bisikleti almayı planlıyorum bu 3 senede nasıl çalışma yapabilirim hergün ne kadar çalışmam lazım kaç km yapmam gerekli ?

2. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlk önce kendi yarışacağın dalı iyi belirlemelisin MTB mi yol mu hangisinde yeteneğin varsa ona yönelmelisin. Bisiklet sürmeyi hastalık dışında hiç ama hiç bırakmamalısın. (Dinlenme günleri hariç hatta o gün bile biraz sürmelisin) Kaç km yaptığın değil, belirli temponu ne kadar koruduğun önemlidir (dalına göre değişir). Önce bu iki dal arasından seçim yap ve sonra yeteneklerin gelişir zaten çalıştıkça ama yapacaklarını en azından teoride bilmelisin bunun yolu da bol bol okumak. Bol pedallamalar.

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  3. spake1

spake1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yol bisikletcisi olarak ilerlemeyi düşünüyorum

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Gençlik Spor İl müdürlüğünüzde , bisiklet konusunda çalışma var mı ? Öncelikli olarak bunu araştır . Tek başına bazı işler zor ....

5. spake1

spake1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    onlar için çalışıyorlar ama topluluk var günlük turlar olan

6. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle yaşın genç en büyük avantajın da bu bisiklet turlarına katılıyormusun bilmiyorum ama bir süre bu turlara katılarak hem vücudunu yavaş yavaş geliştirebilirsin hemde teknik anlamda beceriler kazanmış olursun illaki önündeki ani fren yapar ya da birden gidonu üzerine kırar biri arka lastiğine değer ister istemez bu gibi küçük hadiseleri yabana atmayın insana ciddi bir alt yapı kazandırır rüzgardan korunarak ilerleme kalabalık bir grup için birbirine temas etmeden bisiklet kullanma yeteneğin gelişmiş olur birden bire yapılacak bilinçsiz yüklemeler dizler ve bacak kasları için istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir turlardan gerekli tecrübeyi edinmenin ardından kişisel gelişiminiz için bu sporu profesyonel olarak yapan insanlara mutlaka danışın onların bilgileri ve tecrübeleri mutlak surette yol gösterici olacaktır düzenli beslenme , dinlenme , ve doğru antrenmanların ardından bulunduğunuz ilin gençlik spor il müdürlüğünden çıkaracağınız bir ferdi lisans ile artık kategorinizdeki yarışlara girerek
    ( yol ya da mtb dalında ) form durumunuzu görmüş olursunuz bol pedallar

7. cku

cku Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selam, bu işlerden pek anlamam, ama sana verebileceğim tek mental öneri,

yaşım 15, 18 yaşında yol bisikleti alıcam demişsin, imkanın varsa yarın al derim. : ) bu sevgiyi ilgiyi ileri tarihe atma. ben vaktinde mtb'yi bile alamadım, yol bisikletine bırak binmeyi.

zaten herşey bundan sonra yolunu bulacaktır, önemli olan bisikletle olan bağı aranda kurabilmek.

8. Okan Aybek

Okan Aybek Yeni Üye

Seviye:
    vakit kaybetme.. 18 yaşında üniversite sınavlarım var diyeceksin. tecrübeyle sabit. :)

9. spake1

spake1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ginede ben sadece çalışıyorum yol bisikletini alıcak durumda degilim çünkü yeni mtb aldım

10. spake1

spake1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sürerken nefes alma teknikleri duruş nasıl olmalı kadans bunun gibi bilgileri verirmisiniz ?