Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarış

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında zeki vaizoğlu tarafından paylaşıldı.

1. zeki vaizoğlu

zeki vaizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar iyi akşamlar. Bu konuyu arastırdım fakat bulamadım. Benim soracagım dag bisiklet yarısına katılacagım ve tecrubelı arkadaşlarımdan cevap beklıyorum. yarısa nasıl baslamalıyım? kacıncı vıteste baslamalıyım nerelerde depar atıp nerelrde tempo korummak gerekıyor. veya öne gecmek ıcın bı kaç taktık verirsenz çok sevinirim. tecrubelı arkadaşalrımdan beklıyorum iyi akşamlarr

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Yarış tecrübem yok ama izlediğim yarışlarda gördüğüm kadarıyla, hangi parkurda yarışacaksınız bilmiyorum ama eğer yollar daralacaksa öne geçmeniz gerekiyor çünkü dar yolda rakibi geçmeniz zor. Yokuşlar çok önemli yarış boyunca çok iyi giden biri yokuşlarda gerilere düşebiliyor o yüzden yokuş çalışmalısınız ve tabi ki kondisyon da gerekli.

3. zeki vaizoğlu

zeki vaizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kondusyonum var fakat dahada ıyı olmam gerekyor tabı. verdiğiniz bilgiler için tesekkurler. acaba kacıncı viteste baslamalıyım yokuşları kaçıncı viteste tırmansam çıkışlarda ataklar iyi olur bunları arastryrm :)

4. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    kardeş vites kendi gücüne bağlıdır mesela ben sol 2 ön 4 yada 5 ile rahat yokuş çıkıyorum (oturarak) tabi Yozgatın yokuşları meşhur o yüzden böyle kondisyonum fazla ama tabi bazı çok dik + uzun yokuşlarda düşürmek zorunda kalabiliyorum en az her gün 1 saat bisiklet sürüyorum bende yarışlara hazırlanıyorum lisansımı çıkarttım haziranda bisiklet ve ekipmanlar tamam olacak yani dediğim gibi kaslarının gelişimine göre kendin seç başlama vitesini ilk önce ufak orta ve dik yokuşlara göre dene ben mesela dediğim viteslerde başlayamıyorum sol 2 sağ 3 gibi viteslerde başlıyorum yani öyle bikaç gün sürmeyeyim ne olacak dersen bu işi unut kondisyona girdim demek için hergün en az 1 saat bisiklet sürmen lazım yüksek viteslerde öyle yazılım var bugün sürmeyeyim deme sakın ama kendinide çok yorma ben hem çok koşup hemde 3 saat bisiklete binmiştim (mecburen) etkisi 2 gün bacaklarımda kalmıştı :)

5. zeki vaizoğlu

zeki vaizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yok zaten bızımm evle okul arası 20 dakıka kadar bir yol var hergun yaklaşık 15 km bısklet suruyorum. kondusyonumuz muhtemeelen aynı yasımız gibi :) yazılım olsa bıle hergun ve turlarıda sayarsak haftada 75 km kadar bısıklet suruyorum :) inş güzel dereceyle bıtırırız :) burdada hazıranda yarış var :) ayrıca bugun turdayken elimi yaktım diskten dolayı hala acıyor ya :D :)

6. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    iyi o zaman kardeş haziranın kaçında acaba yarışlar? 15 inden sonraysa belki bende katılabilirim.

7. zeki vaizoğlu

zeki vaizoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ayın 5 inde ama malatyada olcak gelebilirsen gel

8. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ay'ın 5 maalesef benim için çok erken. Çok düşük bir ihtimal gelebilmem. Çünkü yeni bisikletimi ve ekipmanlarımı haziranın 15 inde almayı planlıyorum.