Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarış Ve Dag Vites Sistemleri,Hissiyat Farkı?Uzun Ömürlülük?Serilik..

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Şuana Kadar Nerdeyse Hep Yarış Bisikleti Kullandım.
    Kısa Bir Dönem Alivio Setli Bir Tur-dag Bisikletine Falan Bindim.İlk Hissettigim Fark Yarışa Göre Aynakol Cok Hafif Kalıyor.Son Vites Bile Bazen Yetersiz Kalıyor.Belkide Dişli Oranı Yüzündendir Ama Gerçekten Hafif Geliyor,Vites Geçişleri Sora Kadar Sert Degil,Ama Tiagra Kadar Hızlı Ve Yumuşak Degildi.Vites Geçişleride Yarışdaki Gibi 3-4 Dişli Birden Atlamıyor.

Genel Olarak Asfalt Performansı Yarışdan Daha Kötü,Ancak Uzun Ömürlülük Falan Nasıl Merak Ediyorum..Üst Seviye SLX-XT-XTR Falan Kullanırkende Aynakol-Dişlilerin Yetersiz Kaldıgı Oluyormu?

Çünkü Tur İçin Road Donanımlı Tur Bisikleti Toplamayı Düşünüyorum,Dayanıklılık Olarak Hiç Süphem Yok Yarış Donanımlarından,Ancak Kısa Ömürlü Olduklarıda Gerçek.

2 Vites Sistemini Kıyaslama Şansı Olan Varsa Fikirlerini Yazabilirmi.Üst Seviye Dag Donanımlarını Hiç Kullanmadım Çünkü..

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Üst seviye aynakollarda daha fazla dişli olmadığı için Alivio'nun oranı düşük kalıyorsa XTR'ınki de düşük kalır. Dağ bisikletleri için üretilen aynakollarda 40'tan fazla dişli bulunmuyor genelde. Deore gibi orta serilerin trekking amaçlı 48'li aynakolları oluyor, yol bisikletine en yakın oranları sunanlar onlar.

Bakımını düzgün yaptığınız sürece zincir dışında hiç bir parçanın ömrü 10.000 kilometreden az değil. Pakistan'a veya Portekiz'e bile gidip gelseniz o kadar kilometre etmiyor...

Berke bunu beğendi.