Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarış Tipinde 2.El mi 0 mı almalıyız..?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Ergun Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar 2.El yarış tipi Sedona 611 almayı düşünüyordum.. Bisiklet bayağı bi temiz.. Çizik yok diyor.. Yarış tipi olan arkadaşlarım sakın 2.El alma diyor.. Ne olur ne olmaz sen sıfır al kendin bil ne olup ne bittiğini.. Siz ne düşünüyorsunuz..?

2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Satıcı kabul ederse iyi bir bisiklet ustasına göster bisikleti,insanlar bunu otomobil alırken yapıyor neden olmasın?

3. Korkut Sert

Korkut Sert Üye

Seviye:
    Aynı şekilde bana da söylendi, sıfır ürün al diye. Zamanla bana da mantıklı geldi, şahsen ben de şu an sıfır bir ürün araştırmaktayım.

4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisiklet mekanik bir araç olduğundan ikinci el almakta hiç bir sakınca yoktur.Forumda olsun olmasın,ikinci el bisiklet ya da donanım alan pek çok arkadaş var.Burada dikkat edilmesi gereken husus,kadro arka bacaklar,maşa çatalı,orta göbek gibi hayati noktalarda kırık çatlak gibi bir sıkıntı olup olmadığı;kadronun herhangi bir sebeple orjinali dışında boyanıp boyanmadığıdır.

Bu sebeple tanımadığınız kişilerden bisiklet alırken ürünü görmekte fayda var.

Satılma aşamasında bir çok bisiklet donanımının,ekonomik ömrünü doldurduğunu ve yenilenmesi için de bir bütçe ayırma gereğini de göz ardı etmemeli.Bisiklet dünyasında adeta "Bayandan temiz" ...muamelesi gören "Yarış görmemiş" ibaresi vardır.Bir bisikletin yarışta başına neler geldiğinin en canlı tanıklarından biriyim.Dolayısıyla sıfır bisiklet alın,önerisinde bulunanları da eleştiremem.

Baktığınızda o bisikletin tomografisini çekemiyor ya da çekebilecek bir "Göz" tanımıyorsanız riske girmeyip sıfır; yapabiliyorsanız uygun fiyatlı ikinci el.Işıklarda yanyana durduğunuz,tamamıyla aynı bisiklete, diğer şahsın 1000,sizin ise 600 tl vermiş olmanız oldukça keyiflidir.

5. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bisikletten anlayan birisi ile gidip bisiklete bir bakın.önemli bir sorunu yoksa alınabilir.ben herşeyin sıfırını aramıyorum mesela.

6. Korkut Sert

Korkut Sert Üye

Seviye:
    Ben şahsen çok uzun zamandır bisiklet ile ilgileniyor olsam da teknik bilgiden çok yoksunum. Yani aldığım ürünün parçalarını, kadrosunu, hasarlarını analizleyecek bir birikime sahip değilim. Sonrasında sıkıntı yaşamak da istemiyorum. O yüzden sanırım benim adıma sıfır bir ürün almak çok daha iyi olacak gibi duruyor. Ama olur da benim için uygun illerde bir ikinci el bisiklet denk gelirse, tanıdık birilerine gösterebilir durumunu sorabilir isem neden olmasın.

7. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye:
    70-80 li yillardan kalma tas gibi yol bisikletleri var :) Kazasi , kirigi dökügü yoksa ufak tefek bakimla tekrar sifir gibi olabiliyorlar.

8. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    bir bilenle 2. el almak en iyisi yoksa mecbur o almak lazım

9. Nail Acun

Nail Acun Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam bu dediğiniz 2. el sedona 611 kaç model ve kaç lira ?