Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yarış mı citybike mi

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında gürhandoğaç tarafından paylaşıldı.

1. gürhandoğaç

gürhandoğaç Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba
    Arkadaşlar benim bisikletin modeli ne tür yarış mı citybike tarzımı ben bilmiyorum da geçen yıl 2. el almıştım merak ettim sizler sayesinde öğrenmeye çalışıyorum şimdiden teşekkürler.

2. donnie darko

donnie darko Kıdemli Üye

Seviye:
    aynakol yol bisikleti için değil yol bisikleti gidonu takılmıs şehir bisikleti bnce :) güzel yani

3. ibt1990

ibt1990 Kıdemli Üye

Seviye:
    şehir bisikleti sadece yol bisiklet gidonu takılmış ama güzel bisiklet :)

4. gürhandoğaç

gürhandoğaç Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bunun ayırımını neyi baz alarak yapıyorsunuz bende öğrenmek istiyorum rica etsem kısada olsa biraz bilgi vermeniz mümkünmü yanıtlarınız için teşekkürler bu konudaki merakımı giderdiniz :)

5. gökhangenel

gökhangenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    selamlar, bisikletiniz çelik kadrolu bir yol bisikleti. sonradan arkaya taşıyıcı takılmış ve sele değiştirilmiş rahat olsun diye sanırım. Eski ve düşük donanımlı olduğu için tabii yarış koşamaz ancak bu yol bisikleti kesinlikle en azından ilk alındığında öyleymiş, şehir bisikleti gibi olmuş ekleriyle.
    yol ve şehir bisikleti ayrımına gelince. böyle bir ayrım kesin olarak yok :) çünkü şehir bisikleti dediğimiz şey çok kapsamlı. örneğin büyük bisiklet üreticileri alt model yarış bisikleti kadrolarına flat bar (düz gidon) takarak şehir bisikleti yapıyorlar. benim şehir bisikletim böyle mesela, ancak üzerinde çamurluk var, ışık var, rack var var oğlu var. bunları çıkarıp drop bar taksam al sana yol bisikleti.
    bunun haricinde kalın lastikli, düz veya yükseltilmiş gidonlu, çamurluklu, geniş seleli bisikletlere şehir bisikleti denebilir.
    özel amaçlar haricinde yol bisikletlerinin %99 drop bar (boynuzlu) lıdır, 23-25 gibi ince lastiklidir ve üzerinde gereksiz ağırlık yapabilecek hiçbir şey yoktur.

6. gökhangenel

gökhangenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  7. gürhandoğaç

gürhandoğaç Yeni Üye

Seviye:
    merhaba
    evet pek anlamamama rağmen sizin düşünceniz daha mantıklı geldi düşündüm de yol bisikleti olmasa kadrosunda vites olmazdı zaten tabiki eski bakıma ihtiyacı var fakat benim gibi bir amatöre göre kondisyonu çok iyi üstelik gidonun da yarışa katıldığına dair birde sticker var fakat hava şartlarında silinmiş pek bişey görünmüyor modelini markasını nasıl öğrenebilirim baya baya merak etmeye başladım:)
    teşekkürler .

dün çektim paylaşim dedim

8. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle yanlışları düzeltmek isterim, bu bisiklet bir yol bisikleti değil dönemin melez şehir bisikletlerindendir. Bunun için parçaların tamamının değiştirildiğini varsayarak ele alırsak hatta kadrodaki brake-bridge ve seat-stay üzerindeki taşıyıcılar başta olmak üzere arka droptaki rack, çamurluk ve diğer bağlantı pivot ve yerlerini de görmek mümkün olacaktır. Kadrodaki vites konusuna gelince down-tube shifters diye adlandırılan model olup duruma göre genelde braze-on da olabilmektedir. Yarış koşma konusuna gelince de özetle en fazla dışarıdan yapıştırılmış her hangi bir yıla ait imzalı dünya şampiyonası yapıştırması ya da temsili decal'i olabilir. Yani özetle bu bisiklet normal bir citybike/şehir bisikleti denebilir.
    İyi forumlar.

Tolga Günsezer bunu beğendi.