Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarış için MTB seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İlkay Aslan tarafından paylaşıldı.

1. İlkay Aslan

İlkay Aslan Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar MTB yarışlarında kullanılabilecek bir bisiklet arıyorum. Bütçe maksimum 1500TL . İkinci el de olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

2. OSMAN BATUHAN KUÇAK

OSMAN BATUHAN KUÇAK Aktif Üye

Seviye:
    Salcano ng255 ler yarışlara düşük bütçe ile katılanlara en iyi tercih bence.XCR maşaya sahipler. SD modelinde shimano deore set var ve deore hidrolik fren. SRD modelinde sram x7 set ve avid elixir5 hidrolik frenler var. 2011 modellerinde SD 1300 SRD 1200 tl civarındaydı. Tabi NG 30 u da güzel bir pazarlıkla belki 1500e alırsın slx set ve raıdon maşa var. Hepsi salcano oldu ama az paraya kalite istersen bunlar var benim bildiğim.

3. murat istinye

murat istinye Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o dediklerniz hiçbiryerde yok.. varsa bende bitane alacağım. varmı yer gösterbilecek allah rızası için bi gönüllü arkadaş..

nakit?

İlkay Aslan bunu beğendi.
  4. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    selam ilkay ve murat,
    osman batuhan kardeşim (kızmasın forumdaki genel yanlış kanı da bu) 'az paraya kalite' derken kadroyu, değil bisikletin en önemli parçası, sanki öyle süs için koymuşlar gibi düşünüyorlar gibi geliyor bana:). sanırım onlar da benim gibi kaliteyi ucuza aldığımı sandığım bir başka marka bisikletim gibi normal yolda sadece frene basıp arka çatalın çatladığını görünce bu yargıdan vazgeçecekler.

kadro hem ağırlık, hem doğru açılar, hem esnemezlik, hem de güçlü bağlantılara sahip olmalıdır ki seni yolda bırakmadan max. performans kazandırsın. ki buna güvenen firmalar da zaten kadrolarına ömür boyu garanti veriyorlar.

yarışlara da girmeyi istiyormuşsun. bu yüzden cannondale, scott, trek, giant gibi markaları düşün. yine bana sorarsan da bu fiyata alabileceğin kadro kalitesi ve donanım olarak en iyi seçenek corratec x-vert motion serisidir. hid. disc veya v-fren bütçene ve gereğine göre seçebilirsin.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,63,OdesisMc

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3824,OdesisMc

5. OSMAN BATUHAN KUÇAK

OSMAN BATUHAN KUÇAK Aktif Üye

Seviye:
    Haklı olabilirsiniz lakin tüm kadrolar aynı fabrikada üretiliyor her markanın her modeli. Ben marka takıntılı biri değilimdir. Örnek verdiğim modellerdeki kadroların kötü olduklarını düşünmüyorum. Kötü olsalardı o setler o kadrolara konmazdı sanırım. Bu düşünce ile öneride bulundum. Herkezin düşüncesine saygılıyımdır pol pedallamalar.

İlkay Aslan bunu beğendi.
  6. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    kadrolar aynı fabrikadan değil de aynı ülkeden geliyor diyelim:) tayvan kataloglarını inceleme imkanınız varsa bir göz atın, o kadar çokk üretici var ki hepsi de kocaman fabrikalar.. tabi bunların arasında da kalite ve fiyat farkları var. ha bir de büyük firmaların zaten yine tayvanda kendi fabrikaları bulunmakta ve kendi mühendisleri çalışmaktadır. salcano ng030 kullanıcısı olarak ve yine benzer fiyatlar sunan popüler başka bir marka bisiklet çatlatan biri olarak tekrar söyleyeyim; kadro önemli ve donanımına göre ucuz görülen bisikletlerde bunun nedeni ucuz kadrodur.. bu yüzden büyük firmaların fiyatları daha yüksek olmasına rağmen dünya çapınca daha büyük satış yapabiliyorlar..

tabii ilkay'ın konusunu da böyle kirlettik ama kusura bakmasın:) yardımcı olabildik umarım..

7. İlkay Aslan

İlkay Aslan Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar, Salcano'nun 2012 kataloğuna bakmayı düşünüyorum, uygun fiyata güzel bir ürün bulabilirsem yine sizle paylaşırım.

Mehmet_Cuci bunu beğendi.
  8. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Siz hala alamadınız mı bir salcano :D ? birkaç mesajınıza cevap yazmıştım ama ...