Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarış bisikleti önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fatih Çetin tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selamlar,
    İşyeri - ev arası yol durumu sebebiyle 2013 Kron XC 500 V-Break almıştım. Üzerindeki lastikler Rubena 26'' x 2,10 ölçüleri gerek iş-ev arası ulaşım, gerekse boş vakitlerimde patika yollarda benim için ideal olsa da haftasonları asfalt kullanımında oldukça yorucu oluyor. Bu sebepten dolayı ikinci bisikletimi almayı planlıyorum.
    -Profesyonel değilim ve şehirlerarası yolculuğa çıkma gibi bir imkanım yok. Bütçem ise 1000 TL (1 kuruş üstüne çıkmam imkansızdır)
    -ikinci el alma imkanım da yok. Zira taksitle alabilirim. (8-10 taksit)
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=357 ilk gözüme çarpan bu model oldu.
    Bu model haricinde tavsiye edebileceğiniz modeller var mıdır?

Edit: Boy 175 kilo 78

2. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    1000 Tl altı pek yol bisikleti yok . Olanlara da bu amaç için ne kadar güvenilir bilinmez . Salcanonun xrs 800 , xrs700 , 300 gibi modelleri var. Profesyonel değilseniz yarış bisikleti almanız yanlış olur . Bence şehir bisikletlerine bakın. 1000 tl civarında kaliteli modeller var.

3. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bence de bu bütçeye ince lastikli, hafif bir şehir bisikleti alabilirsiniz. yol bisikletinin tadı başkadır ama, sizin için ideal olan şehir bisikleti gibi duruyor. ama illaki yol diyorsanız salcanonun dediğiniz fiyata bisikletleri mevcut. şuradan;http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=987

4. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sizin için en iyi iki model :

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=987 :700 tl nakit % 10 ind

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=991 : 900 tl nakit % 10 ind

5. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Biz hepimiz profesyonel miyiz dostum? Hobi amaçlı da yol bisikleti kullanılamaz mı :rolleyes:;)? Kron Active'lerin fiyatını bir sorun taksitle düşük ihtimal de olsa bulabilirsiniz o fiyata, peşin kesin bulursunuz. Salcano XRS800 yanılmıyorsam eski sezon ürünlerinden, bu sene çıkan XRS700'den de alanlar hiç memnun değil.

Dağ bisikletinden yol bisikletine geçişte zorluk da yaşamayacağınız flat barlı bir yol bisikleti de Carraro'da mevcut, liste fiyatı da 940 lira (Carraro CR RACE 12 FB) http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=66

6. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Hobi için yol bisikletinin kullanım yerleri kısıtlı olduğu için şehir bisikleti daha uygun olur dedim . :)

7. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  8. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selamlar yeniden.
    Herşeyde olduğu gibi bisiklet konusunda da üst sınır kişinin hayali değil ayırabildiği bütçe oluyor maalesef.
    Kron Rocket alan biri salcano xrs 022'yi hayal eder. xrs022 alan yüksekten uçup xrs010 dura hayal eder. Bu işin sonu Nirvana'ya ulaşmak gibi birşey oluyor :)
    Hal böyle olunca benim görüşüm en iyi bisiklet kişinin alabildiği bisikletdir.
    Daha önce yarış ve şehir bisikletleri tecrübem olmuştu. Fakat yarış bisikletinin yeri bende ayrıdır. Bu sebepten dolayı şehir bisikleti düşünmüyorum.
    Başta da belirttiğim gibi maddi imkanım kısıtlı olduğu için alternatifler az olacaktır. Uygun bir model bulamazsam yarış bisikleti hayalimizi seneye ertelemekten başka seçenek kalmıyor. Sonuçta gerek spor gerekse ulaşım aracı olarak kullandığım bir bisikletim var ve çok memnunum. Taksitleri bittiğinde de memnuniyetim tavan yapar.
    Ayrıca fikirleriniz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

9. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    2. el sedona 601 falan düşün derim
    salcano xrs800 alacağına