Yarın alıyorum arkadaşlar yardımınız gerek

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Arkadaslar 5 saattir sirkecide geziyorum.
Lafı uzatmadan size alternatiflerdeki bisikletleri ve fiyatlarını söyliyim yarın kesin alıyorum sizin yorumlarınız büyük rol oynayacak :

1. Geotech neon 550TL 6 taksit
2. Salcano Astro 450TL 6 taksit
3. Whistle 1054v 550TL 6 taksit

Astro almayıp diğer iki bisikletten birini tercih etsem verdiğim 100TL farka değer mi ?
Bir de internette taksitli fiyatı daha uygun dediğiniz bir site var mı ?

Scudo
Tepki
29
geotech neon normalde 600 tl'nin üstünde satılır.gayet uygun fiyata bulmuşsun.yerinde olsam kaçırmazdım.ayrıca disk frenli mi?

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Diskli değildi.Delta bisiklet in sirkeci şubesinde buldum.Ama astroyu da düşünmüyo değilim bir türlü karar veremedim.

Tepki
29
gerçi en iyisi astro olur çünkü :
-ucuz(kask parası beleşe gelmiş olur.
-sram donanımlı bir bisiklete binmiş olursun.
-13 kg çok hafif değil fakat bu fiyata ideal.
-lastikleri michelin .
-sanırım salcanonun bir özelliğide lastikleri söküp takmak için anahtar pense filan lazım olmuyor.eğer salcanonun sitesine girip bakarsan lastiklerin yanında aparatlar var.astrosu olanlar daha iyi bilir gerçi emin değilim.
sanırımenkötü yanıda selesi çünkü kimse selesinden memnun değil.

• Beğen
Tepkiler: Hato

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Bisikletçide bisiklete bakarken profesyonel bir bisikletçiyle karşılaştım bisikletine bakım yaptırıyordu.Ona salcano astro ve geotech neon arasında gidip geldiğimi söyledim bana söylediği şey şu oldu :
-Geotech alırsan canın istediği zaman kadrosunu nakite çevirebilirsin, ama bunu salcano alırsan yapamazsın.

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Konumuz bu değil aslında arkadaşlar aradaki 100 TL farkı verip 1054v ya da neon almaya değer mi yoksa salcano astro mu almalıyım ?

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Arkadaşlar yorumlarınızı esirgemeyin.

Anil Yavas

Üye
Tepki
20
tavsiye veremiycem ama hangisin alırsan al hayırlı olsun,kazasız belasız kullan.

iyi pedallar.

• Beğen

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Arkadaslar bugun bisikleti almam gerek konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar lütfen yardımcı olsunlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aralarında parça bazında en iyi bisiklet Whistle. Bence o parayı hakediyor. Diğerleri biraz daha geride kalıyor. Birinin vitesleri, birinin amortisörü kötü vs. Yeni başlayanlar için görüntü de önemli, bisiklete daha çok bağlanmanız açısından. Tüm bu nedenlerle Whistle ön plana çıkmış durumda. Ben bu bahsettiğiniz bisikletlerden birini alacak olsam Whistle 1054 V almıştım bile...

Tepki
32
Senin yerinde olsam 100 tl farkı düşünmeden başmıştım 100 tl'yı..
Bindinmi iyisine bin.Hadi şimdiden hayırlı olsun

• Beğen

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
Bencede whistle almalısın görsellik ve maşa yönünden ötekinleri biraz geride bırakmış sanırım beyaz turuncu modeli çok hoşuma gitti

(link)

• Beğen

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Astro'yu eledim arkadaşlar.Servis ve parçaları bakımından diğerlerinden geride kalıyor.Peki son olarak whistle 1054v mi geotech neon mu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Astro'yu elemek yerine Neon'u elemek daha mantıklı olurdu bence. Neon o amortisör ile bir süre sonra sorun çıkartır. En iyisi Whistle aralarında... ;)

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
hangisini daha çok beğeniyorsanız onu alın,ama bana sorarsanız ben whistle alırdım şimdiden hayırlı olsun keyifli sürüşler..:)

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
arkadaslar kadro boyları hakkında pek bilgim yok, boyum 179 whistle 1054v ile sorun yaşar mıyım?

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Arkadaşlar Whistle 1054V yeşil-beyaz renk aldım.550TL 10 taksitle.Sirkecide Efor Bisiklet in yanında İleri diye başlayan bir mağaza var adını unuttum.Oradan aldım.Bugün 10Km'lik bir sürüş yaptım, baya memnun kaldım bisikletten :) Verdiğim parayı sonuna kadar hakeden bir ürün.Tavsiye ederim.Tavsiyeleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürler, yorumlarınızın beni yanıltmıycağından emindim :) Fakat şimdi de kask,gözlük ve km saati almam gerekiyor.Tüm bunları 60-70 tl yi geçmeyecek şekilde bulabilir miyim?

Tepki
5
@Emre Nalbantoğlu

hayırlı olsun geçen hafta arkadaşa da aynısından aldık çok güzel bisiklet güle güle pedalla :) kask 40 tl , gözlük 15 tl , KM saati sigmanın 30 tl den başlıyo ama nette 15 tlye de var bizim burdaki bisikletçide 7.5 tl ye de var o sana kalmış ben de araştırmıştım fiyatları bana da km saati lazım muhtemelen şimdilik netteki 15 tl olandan alıcam

• Beğen