Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardımmmm lütfennn arkadaşlar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sports_gırls tarafından paylaşıldı.

1. sports_gırls

sports_gırls Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar mtb almak istıyorum yarışlara katılmak için.mekanik bilgim yok denilicek kadar az bana yardımcı olurmusunuz.1.63 boyum,hafif bi bisiklet istıyorum ama tabi çokda pahalı bişey olmasını istemiyorum tabi bu nekadar mümkün bilemicem:) hangi marka olucanada karar veremedım kron nasıl sizce.ee takımın bisikletlerine binince böyle kendi bisikletin olmuyo.yardım bekliyorum kış geldi belki fiyatlarda düşüş olur diye bekledım.şimdiden teşekkür ederimmm

2. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba....
    Size yardımcı olabilmemiz için Buna ayırdığınız bütçede çok önemli...Yoksa herhangi bir fiyat belli değilken yardımcı olmamız zor gibi görünüyor...

Birileri çıkıp "yarış için mi? valla XX bisiklet var 9 kilo....Ne kadar abi? --2500€" diyaloğunu yaşatabilir:D(bu bir örnekti)

fiyatlar da düşüş tabiiki var ayrıca 2007 ler geleceği için de bir düşüş söz konusu 2006 larda...

Daha açarsanız bütçeniz falan gibi konuları yardımcı oluruz...

İyi günler...:)

3. sports_gırls

sports_gırls Yeni Üye

Seviye:
    alican merhaba en fazla 2.5 ,3milyar fiyat düşünüyorum tabi duruma göre buda değişir ben caddede ki bir kaç yere baktım ama anlamayınca bişey ifade etmiyo bak herkes başka bişey dıyo,kron nasıl bir marka sence yarışlarda elimde kalmasnda.teşekkür derım şimdiden

4. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Kron elinizde kalmaz, hatta Kron xc 4000 xt disk var 1500€ ve tam yarışlık(hafif ve sağlam)...Kadro boylarıda mevcut...Birçok kişi Kron kadrolarla yarışa giriyor...Bunun dışında sadece Kronda bağlı kalmayadabilirsiniz...

Buradaki yarış bilgisi daha fazla olan arkadaşlarda yorum yapacaklardır...

Ayrıca daha ucuza hafif kadrolu bir bisiklet alıp bikaç değişiklikle Krondan daha hafife de getirebilirsiniz...Buda ayrı bir olay...;)

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sports_Girls merhaba
    Ben bir Kron XC 4000 kullanıcısıyım. 11,2 kg ağırlığında diskli bir bisikletim var. Yarışlarda veya arazide şu ana kadar hiç sorun yaşamadım diyebilirim gönül rahatlığı ile. Zaten biliyorsun bisiklette kullanılan her parça artık belirli üreticiler tarafından temin ediliyor (Shimano ve Sram vites/fren grubunda, Rock Shox, Manitou amortisörde vs). Bu yüzden ön planda olan senin için kadro olmalı.
    Kron'da tüm donanımı XT olan, V frenli, Rock Shox Reba maşalı, "tubeless" Mavic jant seti sahibi XC 4000 modeli 1500 Euro'ya satılıyordu ki bu bisiklet yarışmak için oldukça yeterli bir bisiklet. Hem sağlamlık, hem performans, hem de hafiflik açısından senin ayırdığın bütçe çerçevesinde tercih edilebilir bir model.
    Aklında sağlamlık açısından bir soru işareti olmasın derim. Muammer Yıldız Türkiye Şampiyonu ünvanını bu kadro ile aldı ki sporcu bir bayan olman nedeni ile gerek kilon, gerek bu kadronun sınırlarını arazide zorlaman anlamında onun kadar yorabileceğini düşünmüyorum :).
    Pişman olmayacağın bir tercih olur. Tabi ki en önemlisi senin de inceleyip içine sinmesi ;). Çünkü bana kalırsa insan sevmediği bir bisiklet ile yarışamaz...

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Mesajlarımızı Alican ile aynı anda yazmışız :). 05:13 PM

7. sports_gırls

sports_gırls Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim arkadaşlar başka önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim,aceleye getirmek istemiyorum ama çok özledim .bu arada haklısın benim bisikleti sevmem çok önemli kron satılan anadolu yakasında neresi var bayisi falan onuda söylermisiniz,teşekkür ederimmmm

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yeşil Bisiklet, Velespid, Kaçkar Bisiklet ve Atilla Bisiklet karşıda Kron satan yerler :).
    Ancak malum sezon sonu... Önceden telefon açıp bisiklet bulunup bulunmadığını sormanda fayda var.

sports_gırls ve Alican bunu beğendi.
  9. sports_gırls

sports_gırls Yeni Üye

Seviye:
    halil ayşe mail adresimi almışmı iletişim kuramadımda yadımcı olabilirmisin acaba kışın düşünüyomu antrenman yapmayı falan bende çalışıyorum şuan ama belki saatleri ayarlayabilirz,bu arada teşekkür ederim şu bisikletide bi alsam :) kazasız belasız

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ayşe mail adresini almış. Forumdan ona gönderdiğin mesajı aldığını, diğer açtığın konuda yazmış zaten.
    Kışın antrenman yapmayı düşünmese de ben onun aklına sokarım :D. Kanına girerim o yine antrenman yapmaya başlar :).
    Umarım faydalı olabilmişizdir.

11. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    ben kron xaos kullanıcısıyım 2 senedir biniyorum iş bisiklette bitmiyor üstündeki malzeme çok önemli bütçeniz iyi malzemeye uygun sanırım pişman olmazsınız bende deore set var ama keşke xt alsaydım diyorum nekadar deore olursa olsun oda bazen arıza yapabiliyor gerçi olcak olduktan sonra xtr dearıza yapar ama bence xt alabilirsiniz cyclist_43@hotmail.com kütahya