Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YARDIMM !! Bianchi TDL 1300 arka attırıcı kırıldı jant teli yamuldu yardımm

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Osman Cem Arslan tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar.Bisiklet sporuna merak saralı 1 ay oldu.Epey arastırmadan sonra bianchi Tdl 1300 aldım. Ama basıma talihsız bir kaza geldı. kaldrıma yan cıkarken kaydım ve arka attırıcının uzerıne dustum.Süratliydimde.Attırıcı ilk kırılmadı ama kulakcık yamuldu. kulakcıgı cıkarıp duzeltmek ıstedım ama yapamadım.arka vıtes 8 'e ınmıyordu 2 vıtes yukarıda 6 da kalıyordu. 1 e takınca da janta sıkısıyordu. benım sakar arkadasım vitesi 1 e takınca janta sıkıstı ve kırıldı. sımdı tek korkum acaba kulakcık eyılırken kadroyu da egmısmıdır ? kadro egılebılır mı o kadar cabuk? 2. olarak da bu Shımano altus m280 arka attırıcı fıyatı kac lıra cıvarında olur kulakcıkla bırlıkte ? bırde attırıcı kırılırken jantın tellerınden bırını hafıf egmıs ama oyle tek bır egık degıl boyle zıkzak gıbı. yakından falanda zor anlasılıyor anacak elınle anlıyorsun. eger tel egık ıse sıkıntı yaratır mı ? telın 1 tanesını degıstırme ımkanım var mı yoksa tamamen yenıden mı örülür? . bır arkadasım bısıkletlerde kullanıcı hatası garantıden cıkarmıyor arka attırıcıyı falan garantıye gonde onlar yapar dedı dogru mu ?
    Şimdiden teşekkürler.. . kusura bakmayın cok soru sordum ama bu ıste yenıyım. kask falan herseyı ıle sıfırdan basladım ıse. :) :) :p

1. TarıkOsmanDuman

TarıkOsmanDuman Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kadro kulağı zaten kadronun kırılmasını engellemek için var kadro kulağını düzeltmek için uğraşma bugün kırılmadıysa da ilerde sorun çıkaracaktır en iyisi yenisini takmak.Aktarıcı ise 30 tl civarıdır tahminen, eğilen jant telini değiştirmen yeterli garantiye gireceğini pek sanmıyorum yetkili servise gitmende fayda var onlar sana yardımcı olacaktır.

2. Teşekkür ederim. :) zaten bende hep servıse goturuyorum ora guvenılır oluyor arka jant aldıgım zamandan berı hafıf bı yamukluk var ama sarsmıyor . arkadaslarınkıne de baktım cogu bısıkletlerde milimetrik zikzaklar var. Bir bisikletici 10 lıraya yamuklugu duzeltıyormus. makınaya koyuyor falan dedıler de ona gıtsem mı dıyorum ? yoksa servıse mı soylesem ?

3. TarıkOsmanDuman

TarıkOsmanDuman Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    servise gitmeni tavsiye ederim

4. Tamam teşekkür ederim.