yardımlarınızı bekliyorum =)

utku_X

Üye
Tepki
5
öncelikle merhaba =) hemen derdimi anlatmaya başlıyorum..
bi süre önce hidrolik fren aldım, lx hidrolik kollar ( dual control değil ), xt kaliperler..ama kablolar yanlış gönderilmiş..
sizinde bildiğiniz gibi xt kalipere kablo sol taraftan takılıo..bu kablolar kıvrılmadığı için kabloların ucunda kalipere montaj edilmesi için bi parça var, işte bendeki kabloda o parçalar yok =)

1-) bu parçadan tek olarak alabiliyomuyum ?
2-) alabiliyosam kabloya takamama gibi bi şansımız varmı ? söylendiğine göre zor bi işlemmiş..
3-) xt kablo ucundaki aparatıyla fiyatı nedir ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim =) iyi çalışmalar..

buyrun resim :

http://img149.imageshack.us/img149/4698/11ts6nn4.jpg

Scudo

utku_X

Üye
Tepki
5
saygılar bizden mehmet abicim, yardımın için teşekkür ederim =)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mehmet'in anlayışına sığınarak konuyu "Atölye"ye taşıdım Utku. Delta Bisiklet içerisinde açtığın konuyu da kaldırdım.

Öncelikle forumda böyle bir soruya yanıt alman çok güç, çünkü o parça tek satılan bir parça değil. Firmaları gezip, atölyelerine uğramalısın. Bazen bu parça artmış bir şekilde bulunabiliyor.

Diğer yandan belki tek kablo seti olarak sipariş edilebilir belki.

Benim sana tavsiyem madem İstanbul'dasın, Kaçkar Bisiklet, Velespit veya Yeşil Bisiklet gibi servis konusunda özellikle hizmet veren yerlere bir uğra. Dediğim gibi belki atölyelerinde falan bu parçadan çıkabilir. Onun dışında yapman gereken XT kablo seti almak gibi duruyor.

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
bende bi gez bi bak derim.Ya da telefonla sor derim.

edi_e

Üye
Tepki
75
@HaliliOzturk

halil abi bi yanlışını düzeltmek isterim, o parça tek başına satılıyo..montaj işlemi nasıl yapılır bilmiyorum, bende xt hidrolik kullanıorum o parça elle takılcak gibi bişeye benzemio =)
ama ankara/delta bisiklet subesinde satılıyo, utku arkadaşım ordan bulabilirsin, umarım sorunun hallolur =)
eğer ellerinde kalmamışsa, halil abimizin dedii gibi kablo sipariş vericeksin =)
iyi forumlar..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Haklı olabilirsin edi_e.

Ben bu zaman kadar onu hep, işaretli kısmı kabloya monte edilmiş, diğer ucu açık ve parçaları yanında şekilde gördüm. Delta'da varsa problem yok tabi. Fakat nasıl takılacağına dair hiç bir fikrim yok, takan arkadaş paylaşırsa mutlu olurum.

edi_e

Üye
Tepki
75
halil abi bende hep senin gördüğün gibi gördüm, ama en son ankara deltaya gidişimde, sorduğumda söylediler ve gösterdiler =)
ama dediğin gibi takılmasına dair hiçbi fikrim yok takan arkadaşlar varsa anlatmasını sabırsızlıkla bekliyorm =)