Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardımcı olursanız sevinirim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bleuenfant tarafından paylaşıldı.

1. bleuenfant

bleuenfant Yeni Üye

merhabalar
    120-160 ytl arasında
    taksitle alabileceğim ve şehirde kullanacağım yetişkin bisikleti araıyorum
    internette baktım bu fiyatlarda var ancak fotoğraflardan yetişkin mı yoksa çocuk mu olduğunu anlayamıyorum
    izmirde yaşamaktayım bana internetten veya izmirden önerebileceğiniz yerler varmı
    ilgilenip yazacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler
    emre

2. placan

placan Kıdemli Üye

Seviye:
    O fiyat aralığında büyük süpermarketlerde satılan; ümit, corvette, çelik bisiklet gibi markaların ürünlerini bulabilirsin. Bu markalarin satislarini internet üzerinden yapan yerler için de www.google.com güzel bir kaynak olacaktır.

3. bleuenfant

bleuenfant Yeni Üye

PEGASUS 18 VITES BAGAJLI GEZİ BİSİKLETİ

Kadro : 26" HI-TEN
    Jant : Çelik Jant
    Lastik : 26 x 1.95-24x 1.95
    Fren : Logan V-Brake Plastik
    3 lü Aynakol
    Vites Kolu : 18-21 Vites - Microshift
    Ruble : DFP İndex

MTB Çamurluk ve Bagaj

mesela bu bisiklet yetişkin bisikletimi hocam

4. placan

placan Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadro boyu olarak yazdığı 26'' aslında kadronun değil lastiğin çapı. Yani 26 inç boyutunda lastikleri var. çocuk bisikletlerinde bu sanırım 10 inç civarı oluyor. Yetişkin bisikleti olduğunu buradan anlayabilirsin.

Kendi boyuna hemen hemen tam uyacak bisiklet için kadro boyunu eğer boyunun ne kadar olduğunu söylersen yaklaşık bulabiliriz.

Hı-Ten' de bir çeşit alaşım çeliktir. Kadronun bu malzemeden imal edildiğini gösterir.

Bu fiyatlarda fren, vites gibi sistemlerde pek fark olmaz zaten. O yüzden şeklini beğendiğine bak derim.

5. bleuenfant

bleuenfant Yeni Üye

hoca benım boy 175-176 cm
    ama bısıkletın soruyosan kadro boyu onu bılmıorum sadece bunlar var
    bırde bu bısıkletı www.bisikletcim.com da buldum kredı kartı kullanarak almayı dusunuom ama sıte guvenılır olarak gecmıor

6. placan

placan Kıdemli Üye

Seviye:
    normal şartlarda 17-18'' kadro boyu olan bir bisiklet alman uygun gelecektir sana.

Dediğim gibi 26'' yazanlar tekerlek boyutları. Yani sana uygun olabilecek yetişkin bisikletleri.

Biraz önce sormuş olduğun model senin iki tekerlekle ilerlemeni elbet sağlayacaktır. Ama performans ve sağlamlık çok da bekleme. Zaten küçük şehir içi geziler dışında zorlamayacaksan bu pek sorun olmaz gibi.

Nihayetinde bisiklet almadan önce üzerine binip denemeni tavsiye ederim. Yine diyeceğim ki en kolayı çevrende büyük süpermarketler var ise oralarda bakman. (MM Migroslarda dahi var bisiklet)

Bisikletcim.com'u hiç kullanmadım. Kullananı görmedim. Fakat şikayetvar.com'da yazılan kadarıyla sicilinde kronik stok problemi gözüküyor. ( http://www.sikayetvar.com/bc-sikayet_oku-co-Detial-0-10368-0-0.html )

Bence buradan sipariş vereceksen önce ara ve ellerinde o üründen olup olmadığını öğren. Ödemesini bundan sonra yap.

7. bleuenfant

bleuenfant Yeni Üye

eyv hocam sağolasın ilk basta supermarketlere bakacam bende
    ilgine teşekkür
    sevgiyle kal

placan bunu beğendi.
  8. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    150-200 arasina ikinci el almanizi tavsiye ederim marketten aldiginizin performansi eski iyi model yaninda hic sayilir ...sakin marketten almayin keyif almadiginiz gibi nefret edersiniz
    bence delta magazalarina veya bayilerine ikinci el sorsaniz daha iyi edersiniz

9. serdarsom

serdarsom Üye

Seviye:
    Bence de ikinci el almak mantıklı olabilir. Ama nefret edeceğini sanmıyorum. Yıllardır ucuz bisiklete binen insanlar bisikletten nefret mi ediyor? Aylarca Scott kullanan biri ucuz bisiklete binerse nefret edebilir ama iyi bisiklet tecrübesi olmayan birisi gayet zevkle binebilir.

10. sahindiyebiri

sahindiyebiri Yeni Üye

Seviye:
    2.ellere bakmanı öneririm kardeş veya salcano ng 650 lere bakabilirsin 280 ytl kredi kartı ile taksitlide alabilirsin.hem boyun 176 imiş bu bisikletin kadrosu sabit 17.5 inc 180 boya kadar ideal yani.
    bizim gibiler için çok iyi bisiklet alüminyum kadrolu hafif donanımlarıda fena değil ben alalı 6 ay oldu hiçbir sorunu yok her gün 1-2- saat biniyorum maşallahı var.not: eğer ng 650 alıcaksan siyahını al derim çok karizma duruyor maviside güzel zevkler ve renkler tartışılmaz tabi karar senin.

http://bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productId=23406
    bu linke bakmanı öneririm.