Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardımcı olursanız sevinirim (sele hakkında)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında erenovic tarafından paylaşıldı.

1. erenovic

erenovic Yeni Üye

Seviye:
    merhaba bisiklet severler..

bende seviyorum sabah antremana çıkarken apartman indirirken bisikletimi selenin ucu hafif yırtıldı tam yırtıldıda denmez ama kalktı biraz 2 taraftan. bisikleim bianchi troy selede fi'zi:k tundra bi yerden yaptırabilirmiyim ? bilginiz varsa söylermisiniz:eek:

2. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    bi ayakkabıcıya gitceksin yada bi döşemeciye deri kaplatacaksın arkadasım yada kılıf alıcaksın...

3. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Ankarada yaşıyorsunuz sanırım.Delta bisiklette fi'zi:k marka eşyalar satılıyor.Emek ve Çayyolunda Delta bisiklet bayiisi var oraya sorabilirsiniz...

4. Uğur Güneş

Uğur Güneş Üye

Seviye:
    Merhabalar..

Aynı Durum benimde Başıma geldi.. Ve selemin Etrafı Epey yıpranmıştı.

Yeni Sele alıp Masraf yapmaktansa Daha uygun birşeyler bulmaya karar verdim. Ne yaptığımı anlatayım size.

Öncelikle selenizin alt kısmının plastik veya benzeri bir malzeme olması gerekiyor anlatacağım uygulama için.. Bir oto döşemecisine gidiyorsunuz. En kaliteli döşemeleri gösteriyor size ve selenize yetecek kadar parça alıyorsunuz. Daha sonra havalı zımba uygulaması yapabilen bir koltuk döşemecisine gidiyoruz. Yıpranmış olan sele Kılıfını zımbalarıyla birlikte söküyorsunuz. Ve orada adama kırışıklık kalmayacak şekilde zımbalamasını istiyorsunuz. Önceden Tutkal veya benzeri bir yapıştırıcıyla yapıştırılması daha sağlıklı Olur.

Umarım Faydalı olabilmişimdir.

5. musa yıldırım

musa yıldırım Üye

Seviye:
    yırtık ne kadar büyüklükte bilemiyorum ama basit bir derby ile deneyebilirsiniz