Yardıma İhtiyacım Var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emrah pilx2 tarafından paylaşıldı.

1. emrah pilx2

emrah pilx2 Yeni Üye

Herkese Merhaba forumu yeni keşfettim ve üye oldum aklımda birkaç soru var;

Eskiden(çocukken) deli gibi bir bisiklet tutkunuydum, ilköğretim sonrası tamamen bıraktım 7 sene oldu sanırım.

Şuan kilo problemi çekiyorum hem kilolarımdan kurtulmak hemde eskiden sevdiğim bişeyi yapmak için bisiklete tekrar binmeye başlamak istiyorum ama aklımda bazı sorular var. Ne tür bir bisiklet almalıyım. Evin bodrumunda çürümeye bırakılmış sadece lastikleri patlak bir MTB bisikletim var ama pek içime sinmiyor çocukluk aklı ile alınmış markası ne olduğu belli olmayan birşey.

Forumda biraz araştırdım ve benim için yol bisikleti daha uygun olur diye düşünmeye başladım. Kullanacağım yol asfalt ve düz parke taşlı yol(parke taşları bozuk değil) fakat aklıma takılan ufak tefek kaldırımdan inip çıkmalarda yol bisikletleri sorun çıkartır mı?(10cm lik kaldırımlar falan) Yoksa MTB daha mı uygun olur?

Boyum 183 ve kilom 98 bu ağırlık altında sorunsuz kullanabileceğim bisikletler hangisi(sağı solu eğilip bükülmesin:))

Fiyat/fayda olarak bana hangi, marka/model bisikletleri önerebilirsiniz?

Sorular çok farkındayım, yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Alp Kaan Donmez

Alp Kaan Donmez Üye

Seviye:
    oncelıkle odeyebılecegın fiyat belirlemelısin kendıne
    ve ıstedıgın ozellıklerı on amortısorlu kendını kanıtlamıs bır bısıklet kolaylıkla karsılar

3. emrah pilx2

emrah pilx2 Yeni Üye

800tl'ye kadar çıkabilirim fiyat olarak.

4. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geotech ascent disk modeline göz atmanızı tavsiye ederim.Bende yakaşık aynı ölçülerdeydim başlangıç bisikletimdir kendileri uzun süreler kullanabileceğiniz ve daha sonrası içinüzerinde oynamalar yapabileceğiniz bir bisiklettir :)

5. emrah pilx2

emrah pilx2 Yeni Üye

Cevabınız için teşekkür ederim önerdiğiniz bisikleti araştıracağım.

Konu başında yol bisikleti dedim ama yol bisikleti derken Bianchi shape tarzı bisikletleri söylemek istemiştim.Kimi yerde yol bisikleti kimi yerde hybrid olarak geçiyor, yol bisikleti ile mtb arası birşey sanırım.