yardım

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
selam ben corratec xtreme kullanıyorum ve bir malzeme sorum olacak maşa ile kadronun birleştigi yerdeki bilyalardan alt kısımda olan paşlanmış ve çürümüş onu yenisini almak isityorum nasıl temin etebilirm tek mi satılır yoksa diğer kısımlarla birlikdemi satılır bilği verirseniz sevinirim.paslanma neticesinde bazen zorlamam gerekiyor bisikleti döndermek için

Scudo

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
bahsettiğin parça furş yatağı(maşayatağı) Nuri abi senın kadro entegre furş yataklı bı kadro bılye lerı değişebılırısın içini açıp içinde galıba metal bi hazne üzerine dizilmiş küçük bilyeler wardır ama istersen komple maşa yatağına değişebilirsin 15usd den başlar ntegre furş yataklarıda...

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
hatırlarsan seninle sökmeye çalışıp sökememiştik dün bir daha el attım ve söktüm alt taraftaki bilyalar paşlanmış ve çürümüş.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Nuri

Alt ve ust yataklar sanirim su almis.. Bundan dolayı da paslanmıs.. Ama bilyalar çelik olduğundan o pas sadece yüzeyseldir. Bir bez ile silip yağla ve yerine tak.. Çelik bilyalar çürümez :) panik yapacak bir sey yok... yenisine vs de yok. Sen sadece bir bez ile iyice sil sonra uzerine gres yağı sür ve yerine tak

gorusuruz

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
yıkadım ve yağladım ama alt kısım paslanmış çürümüş keşke dedim foto makinem yanımda olsaydıda çekseydim dedim ama yoktu

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Anladım.

O bilyadan her bisikletcide bulabilirsin. Sanirim sizin orada da var. Cikartip gotur yeni bir tane al.. Olurda olayi cozemezsen ben sana buradan yollarim ..

kendine iyi bak

gorusuruz

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
dün gittim tamirciye yok . bugun tekrar söktüm pas sökücü kullanarak yeniden temizledim ama işi bitmiş

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Anladım Buri bana adresini ayrıntılı bir sekilde yollarsan sana hemen kargo ile gonderirim.. Gorusuruz..

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
(link)
bu üst kısım
(link)
buda alt
(link)
her ikisi

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
yenilerini taktım eski haline döndü bisikletim teşekkürler ulaş.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Ne demek yaa lafı mı olur :)

umarım bir daha olmaz...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
insallah olmaz evet.bunda sık sık temizlememin bir zararı olabilirmi bu paslanma olayının çünkü bu sene hergün yazın ortasında bile göremede yapılan yarış parkuru çamur oldugu için her bisikleti kullandıkdan sonra yıkamak zorunda kaldım o yüzden su orda kalıp paslandırmış olabilirmi

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yaa yıkadıktan sonra yağlamanın hiç bir zararı yoktur. Özellikle bisikletin çamurlu kalması bisiklete çok zarar verir. Bu yüzden yıkadıktan ve temizledikten sonra mutlaka dönen parçalar yağlanmalıdır. Furş yatağını her defasında söküp yağlamaya gerek yoktur. 3-5 ayda bir yapsan da yetecektir.

görüşürüz...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ama ben hiç söküpde yıkamadım orayı hiç böyle vir sey aklıma gelmemişti ama bundan sonra dediğin gibi arada söküp temizlesem iyi olacak sanırım orayı