yardım

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
v-fren kullanıyorum.bikaç gün önce arka pabucun erimesi nedeniyle farkında olmadan freni kullandım ve jantım biraz aşındı.pabucu değiştirdim ama ara sıra nokta büyüklüğünde jant parçaları pabuca yapışıyo ve frene basınca ses yapıyo sürtünmeden ötürü hemde janta zarar veriyo.bu sorunu nasıl çözebilirim?

Scudo

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
aşınan yere zımpara atarsan sorundan kurtulmus olursun ama sonra ses yapabilir gibime geliyo yine daha iyi bilen biri cevap verirse iyi olur...

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
@gvenc_mtb

umarım jantı komple değiştirmeme gerek kalmaz

Furkan DURU

Forum Bağımlısı
Tepki
181
kökten çözüm jant değiştirme :) Eğer jant çok pahalı birşey değil ise değiştirin derim :)
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: cagan0403

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
dediğim gibi zımpara atarsanız belki olabilir ama söylediğim gibi daha tecrübeli arkadaslar cevap verirse daha sağlıklı olur...

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
TEKERLEK TAKIMI FIEMME 28" 4X9 ÖZEL ÖRÜM jant bu bianchi-shape bisikletim ama fiyatı hakkında kesin bilgim yok.ama 70 tlden aşağı olacağını sanmıyorum:( bi araştırmak lazım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O jant parçalarının nerden takıldığı bulup zımpara ile düzelt. Eğer frenin tutma problemi varsa daha kaliteli pabuç kullanın. Pabuç konusunda Barandine pabuçları öneririm. Çok performanslı ve uzun ömürlüdür ;)

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
Jantın deforme olan kısmını resimleme şansı var ise daha net cevap verme şansı olur.Bozulan kısım zımpara ile düzeltilecek boyutta ise güzel bir ince işçilikle jantı kurtara bilirsin,eğer çok derin aşınma var ise dezavantajı fren pabucu aşınan bölgeye geldiği an (DEPME) tabiri denilen geri tebki olacaktır en güzel verilecek cevap görüntü üstünedir şu an sadece kenimin hayal ettiği bozuk jantda yorum yapmaktan ibaret.

• Beğen

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
shimano pabuç kullanıyorsan bunu yapar kullanma. shimano harici bir pabuç taktıysan ve bunu yapıyorsa jantı değiştirmekten başka çare yok.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cagan0403

pek bişey olmuş gibi görünmüyor. barandine pabuç ile kullanın eğer sorun devam ederse bi çözüm getiririz ;)

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
@cagan0403

Arkadaşım resmi inceledim derin çizikler var ve bununda zımparayla kapatılması olanaksız malesef jant çenberini değiştirmek en iyisi.Bundan sonra o janta yapılan masraf ve emek boşunadır.Geçmiş olsun buna şükür.

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
bugün delta bisiklete gittim ve zımpara yapmamı sölediler orada zımpara yaptık.artık ses kesildi ve pütürlü olan cisimlerde kalmadı ama ne kadar kullanabilirim bilmiyorum.görüntü olarak yeni jant görünümünde ama yolda gittikçe daha iyi anlaşılır:)