Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dude tarafından paylaşıldı.

1. dude

dude Yeni Üye

konuyu nereye açıcağımı bilemedim yanlış yere açtıysam kusura bakılmasın yeniyim.

ben endüstri ürünleri tasarımı öğrencisiyim ve bi arkadaşımla kendimize özel bisiklet yapmak istiyoruz. yapmak istediğimiz Cruiser tarzında fakat old school chopper tarzında modifiye edilmiş özel bişey. türkiyede elektra markasının bi kaç yerde 2 3 modelini gördüm fakat fiyatları çok pahalı biz öğrenciyiz ve o parayı vericek durmumuz yok. kaldıki ztn o bisikletlerde oynama yapılması saçma olur.

kadroyu kendimiz yapmayı düşünüyoruz. nası yapabiliriz, ne malzeme kullanabiliriz, boyutları ne olmalı bunları bilmiyoruz daha da önemlisi yapabilirmiyiz yani salğam olur mu?

istediğim tarza en yakın kadro:

2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence görünüm olarak güzel ama teknik sürüş olarak zorlanabilecegin bir tasarımı var. Anladıgım kadarıyla sadece asfaltta(dümdüz çarsaf gibi olanlardan hani Türkiye de bulunması zor olanlardan:)) kullanım için tasarlanmış olmalı :)? bence kadronun yere yakın kısmını biraz yukarıya dogru çıkarırsanız hem küçük kaldırımlardan kadro çizilmeden rahatlıkla inilebilir hem de kadroya çizik gelmez boyası filan kalmaz hem de daha konforlu sürüş olur. tabi aynakolu biraz daha yukarıda tasarlarsanız seleyi de biraz geriye dogru yatırırsanız tam bir chopper havasında olur:) ne dersin?

3. dude

dude Yeni Üye

evet dediğin gibi kadro baya alça türkiye yolları için =D kendi tasarladığımda daha yüksek yapıcam. seleyide didiğin gibi tasarlayabilirim fakat kullanıcağım gidon bu kdr alçak olmicak =D daha yüksek bi gidon düşünüyorum öle olursa otuduğumda rahat olurmu onu bilemiyorum gerçi boyum 1:90 her türlü yetişirim ama konfor açısından bakmak lazım olmadı sele borusu kadroyla aynı eyimde olduğu için resimdekinde yükseltildiğinde geriye doğru gider diye düşünüyorum =)
    resimdekinde eyimli sele borusunnun hemen üstünde değil sele ben direk üstünde yapmayı düşünüyorum oda daha geride olmasını sağlar heralde

4. dude

dude Yeni Üye

kimsenin önerisi veya fikri yok sanırım :)