Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım...

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Atahan Akıllı tarafından paylaşıldı.

1. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    selamlar. bisikletimi ayağa kaldırma çalışmalarımda geçici olarak kullandığım mahalle bisikletçisi xcm maşanın borusunu kısa kesmiş bulunup boğazın yarısının azcık daha aşşasına gelecek şekilde takmıştır. yani maşa borusu gidon boğazına tam değil yarısının biraz daha alt kısmına takılmıştır. ilk başta sorun yoktu fakat sert sürüşlerimde tehlike arz etmeye başladı.(çoğunlukla boşluk) kendi çözümlerimle haftada bir boşluğu alıyorum fakat devam ediyor.
    işten iyi anlayan bisikletçi abilerimizle de yapmaya çalıştık ama kalıcı bir çözüm üretemedik. gömme furç kullandık,aradan parça falan çıkardık ama nafile. gene boru kısa geliyor. şimdilik tutuşu daha iyi sağlamak için dh gidon boğazı almayı düşünüyorum. önceden maşamıda değiştirmeyi istedim fakat hem öğrenci bütçesi hemde maşanın 0 ayarında olması bunu engelledi. eğer bisikletforumca çözüm bulamazsak bütçeyi sıkıp maşa almak zorunda kalıcam:eek: . önerilerinizi bekliyorum.
    saygılar

2. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    bir zamanlar bende kısa kesilmiş bir boruyu takmak zorunda kalmıştım ama o boru çelikti eğer sendeki boruda karbon harici bir malzeme ise(aliminyum yada çelik farketmez) o zamanlar benim yaptığım gibi tormacıda aynı çap ama et kalınlıgı fazla bir borunun dış kısmını sendeki kısa borunun içine geçecek kadar(4-5cm yeter) torna ettir ve onu oraya yüksek mukavemet loctite ile yapıştırt böylece boruyu istediğin kadar uzattırabilirsin bu işi bir tornacı 10 dakkada halleder.ek kısmıda boyunun içinde kalacağı için sorun olmaz.

Atahan Akıllı bunu beğendi.
  3. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    konu güncelliğini korumaktadır.

4. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:

bu fıkırden başka fikir olacagını sanmıyorum masanın saft borusu kısa kesılmıs yanı ya degıştireceksin maşayı yada bts.elektronik in dedigini yapacaksın başka cıkarı yok

5. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bencede ..;) ya da tornacııı :D