yardım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ömür keskiner tarafından paylaşıldı.

1. ömür keskiner

ömür keskiner Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar benim blackburn km saatimin kitapcıgı kayboldugundan lastik çapına girecegim kodu bulamıyorum bilen varmı acaba 29*2.0

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  3. ömür keskiner

ömür keskiner Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Edip Bey.

4. Umut SÜRÜCÜ

Umut SÜRÜCÜ Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    lastiğin içindeki havanın az olması bisikletin üzerine binen kişinin ağırlığı hatta biraz daha abartırsak ortam sıcaklığından dolayı lastiğin içindeki havanın basıncının değişmesi bile km saati yanıltabilecek hususlar. km saatinizi ayarladıktan sonra ince ayarını yapmak için dediğim gibi lastik havalarını optimum basınca getirip test sürüşleri yapmalısınız. kısa mesafelerde yapacağınız doğruluk testleri işe yarar fakat ne kadar uzun yolda test ederseniz o kadar tespitiniz doğru olacaktır.

google earth ya da yol kenarında bulunan beyaz üzerine siyah yazılı tabelalar oluyor onlardan yardım alabilirsiniz. fakat bu tabelaları 1km de bir koyuyorlar ve garip yerlere denk geldiğinde biraz daha ileri ya da geri koydukları da oluyor. birden fazla tabelada denemelisiniz yani sonucu.

http://www.pedalla.com/wp-content/uploads/2010/04/D300-01.jpg

km saatiniz olması gerekenden az sonuç veriyorsa saate girdiğiniz değeri 3-5 daha arttırıp tekrar deneyin. çok çıkıyorsa da azalın. doğru sonucu aldığınızı düşündüğünüz yerde bırakın :)

saygılar.