Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım - Sürüş Teknikleri ve Antreman Programı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında alaattin.erturk tarafından paylaşıldı.

1. alaattin.erturk

alaattin.erturk Yeni Üye

Seviye:
    -Öncelikle merhaba. Ben 20 yaşındayım ve günlük hayatta bisiklet kullanmaktayım. Yarım seneye yakındır faal olarak Ankara trafiğinde pedallamaktayım. Sedona marka 711 model lbisikletim var. Bisikletimi aldığım günder beri giyim, aksesuar, ekipmanlar amaya calısıyorum, daha tamamlayamadım. Öğrenciyim Ankara'da. Keçiörende oturuyorum.
    -Esas meseleye gelicek olursak ben artık daha etkili bir şekilde bisiklet sürmek istiyorum. Beslenmesinden giyimine, ekipmanında sürüş tekniklerine kadar her geçen gün daha da iyi duruma glmeyi istiyorum. Bu konuda sizden yardım istemekteyim. Yüzyüze olur, sanal ortamda olur. Bu konulara birazdaha hakim siz büyüklerimden yardım almak istiyorum. İletişime geçebildiğimiz taktirde Daha kolay anlaşabileceğimiz düşüncesindeyim.
    -Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese kazasız sorunsuz pedallamalar.

2. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle ben bugüne kadar kendi bildiklerimle geldim kondisyonumda yarışlara katılabilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum isterseniz çok bilimsel olmasa da size kendi bildiklerimle yardımcı olabilirim özelden veya burdanda olur farketmez.

3. alaattin.erturk

alaattin.erturk Yeni Üye

Seviye:
    Eğer şimdiye kadar ki deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum. İletişim yolu olarakta benim bi sıkıntım yok, dilediğiniz gibi yapabiliriz

4. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tabi paylaşırım benim içinde farketmez isterseniz burdan konuşalım başka arkadaşlara da yardımım dokunur belki. Öncelikle siz sorun ben cevaplıyım

5. alaattin.erturk

alaattin.erturk Yeni Üye

Seviye:
    mesela ben öncelikle kondisyonumu dayanıklılığımı artırıp, daha fazla yol gidebilmek istiyorum. kondisyonumun eksik oldugunu düşünüyorum ve cabuk yoruluyorum. bu dogrultuda planlı bi sekilde antrenman yapmamın yararlı olabilecegını dusunuyorum

6. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet söyledikleriniz çok doğru. Şimdi ben kondisyonumu kısa sürede çok geliştiriyim çok yorulsamda bacaklarım ağrısada mühim değil mi diyorsunuz yoksa kendimi yormadan yavaş yavaş seviye seviye kondisyonumu yükseltiyim mi diyorsunuz ?
    Bu arada bisikletinizin marka ve modeli nedir ?

7. alaattin.erturk

alaattin.erturk Yeni Üye

Seviye:
    bisikletim sedona 711. yorulmak önemli degil ama cok zorlayıncada ertesi gün bacaklarımda agrı oluyo, ertesi gün binemiyorum. 1 er gün arayla yogun bi program uygulayabilirim gibi. ama yavas yavas kademe atlamamda daha fazla yarar varsa o da olabilir. ama dediğim gibi kondisyonumu hızlı bi sekilde artırıp daha uzun mesafeler gitmek ilk hedefim.

8. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Anladım bisikletiniz de başlangıç için çok uygun zaten ben size kendinizi çok fazla zorlamayacğınız biraz daha hızlı kondisyon geliştirebilceğiniz antremanlar öneriyim deneyin fayda görürseniz devam ederiz.

Öncelikle hafta içi tahminen musait olmuyo olabilirsiniz onu düşünerek her gün 10-15 km düz yol gidin 3 km bir 2 dk mola verin km saatiniz varsa hızınız ortalama 20 Km/s. olsun. Vitesleride ön 2 de arka 4-5. rublede olsun yani ortalarda biraz pedal cevirme hızınız fazla olmuş olur rahatsız olursanız vitesi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu antremanı 1 hafta boyunca uygulayın hergün yaşınızı bilmiyorum ama bu antreman ile ilk 2-3 gün bacaklarınızda kendnzi çok zorlamadğnz sürece hafif yorgunluk olur alışma aşaması olduğu için en fazla 5-6 günde yorgunluk ve ağrı azalır. Bir sorun olursa yine yardımcı olurum.

9. alaattin.erturk

alaattin.erturk Yeni Üye

Seviye:
    şöyle açıklayım. ben 20 yasındayım. normalde hergun okula bisikletle gidiyordum ama kıs geldiğinde bu durum biraz degişti, yinede haftanın 2-3 günü 10 km gidiş 10 km geliş 20 km yol yapıyorum. tura katılacak olursam durmadanda 20 km yol yapabiliyorum. anlayacagınız birazdaha sıkı bir antirenmana ihtiyacım var

10. alaattin.erturk

alaattin.erturk Yeni Üye

Seviye:
    ve bir de öğrenmek isteğim seylerden biri de sürüş teknikleri. neyi nasıl yaparsam daha verimli bi sürüş sağlamış olurum?

11. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kusura bakmayin ben tam olarak duzeyinizi bilmedigim icin baslangic olarak önermistim o zaman gunluk 30 km ye cikartin 10 km duz 3-5 km yokus calismasi da yapabilrsiniz. Bigun pedal cevirme hizinizi yani kadansı arttrmak icin dusuk vites daha hizli cevirme calisin birgun ise agir vites dusuk kadans ve pedallara sert basarak calisin boylece de kondisyonuzu gelistirmis olursunuz ikisi ayni anda gelismis olur.
    Surus teknikleri olarakta bir kismini yukarida belirttim zaten nefesnzi burnunzdan derin yavas alip agzinzdan hizlica verin buna alisirsaniz kaslariniz oksijensiz kalmaz ve cabuk yorulmazsiniz. suan icin bu kadr yazabldm ksra bakmyn telden giriyorum.

12. alaattin.erturk

alaattin.erturk Yeni Üye

Seviye:
    tamam teşekkürler. birgun yuksek kadans dusuk vites diğer gun dusuk kadans yuksek vites yararlı olacaktır dıye dusunuyorum. bunu uygulamaya baslayacagım

13. ßarış Yavaş

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Peki ben tesekkur ederim umarim yarari olur gelismelerden benimde haberim olursa sevinirim iletisimiz kopmasin.