Yardim... rahatsiz sele

Tepki
3
Bisiklet
Scott
Arkadaslar benim 2009 scott sub 30 um var yine kisa yollarda idare ediyorum ama 100 km ye varan ve asan yolculuklar planliyorum.Ama sele beni rahatsiz ediyor.Artik bisikletin oturus pozisyonundan midir (malumunuz normalden daha yatik surmem gerekiyor) yoksa selenin sertliginden midir gidonun alcakligindan midir bilemedim ne yapmam konusunda tecrubeli arkadaslardan yardim istemekteyim. Ne yapmam konusunda bir yol gosterirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler ...

Scudo
Tepki
17
Bence mümkün olduğu kadar geniş ve yumuşak sele al, üstüne de jelli kılıf geçirirsin çok rahat olur. Uzun yollara çıkarken zaten birsürü ağırlık olacak, 300-500 gramdan bir şey olmaz. İsterse 1 kg olsun da rahat olsun. 20-30 liraya markasız rahat sele, 10-20 liraya da jelli kılıf.

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
sert sele kullanmaya alışınız.yumuşak jelli ve pedli kılıflar sürtünme ye bağlı olarak ısınma ve pişik gibi daha beter sıkıntılar verecektir. bu söylediğiniz dertleri bende yaşamıştım ne zamanki dechatlon dan düz gün bir sele aldım sıkıntılarım geçti sert seleye alışmak için kendinize biraz zaman verin sıkıntı ortadan kalkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Emre Akyıl

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Konu hakkında ayrıntılı ve doğru bilgiler içeren bu yazının size yardımcı olabileceğini umuyorum;

(link)

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan
Tepki
35
@özençekçen

Ciddi ciddi alışın demişsiniz ilk defa bu tavsiyeyi duydum :) Ben de jelli ve genş bir sele almak niyetindeydim ama bu dediğinizden sonra yine kafam karıştı. Malum 1 haftayı geçti ama hala benim çanaklar ağrıyo :(

Tepki
5
Bendede çok Olmuştu Zamanında Ilk Başlarda Ama Artık Alıstım Herhangi Bir Rahatsızlık Hıssetmıyorum

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@Aykut Özkurt bisikletle beraber gelen seleye alışmaktan bahsetmiyorum yeni alınacak kaliteli bir seleye alışmaktan bahsediyorum.sonuçta sert fakat malzeme kalitesi yüksek bir sele alınmalıdır.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
sert ve kaliteli sele ve pedli giysilerle bu sorun aşılıyor özençekcen arkadaşımızında dediği gibi biraz sabretmek gerek deneme yanılma yöntemiyle de gidon ve sele açılarınızla oynarak en doğru sürüş şeklinizi belirleyin derim

ahmetçetinkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
129
Bisiklet
Specialized
çok yumuşak ve geniş sele kesinlikle tavsiye edilmez, geniş sele uzun yolda daha rahatsız edecektir, kaslar çalışıp şiştikçe sürtünme artacak ve rahatsızlıkta artacaktır.

En mantıklı olanı, çokta sert olmayan profesyonel bir sele almak olacaktır. örneğin, Ritchey WCS veya specialized rival gibi seleler, pedli bir tayta giydiğinizde gayet rahat olacaktır.