(Yardım)Maşayla kadro arasında furç boşluğu

_Seyfullah

Üye
Tepki
42
Bisikletimi İstanbul'dan İzmir'e getirdim. Yeni jant setimi taktım ön frene bastığımda arada bir boşluk olduğunu hissettim. Tamirciye gittim gidon boğazının vidalarını sonrasında furç tıpasını söktü boşluğu almak için tekrardan yerleştirdi ordaki furçları son olarakta gidon boğazının vidalarını ve furç tıpasını sıktı biraz azalsada hala hissediyorum o boşluğu. Başka bir sorun olabilir mi? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.(Tura çıkacakken böyle bir sorunla karşılaşmak çok fazla hevesimi kaçırdı doğrusu.)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Yapacaginiz islem cok basit, 1-2 dakikanizi alir.

1. Gidonbogazinin 2 vidasini gevsetin (Tipanin vidasini gevsetmiyorsunuz)
2. Tipanin vidsini biraz daha sıkın (Fazla sıkmayin sadece bosluk kayip olacak sekilde)
3. Bosluk kayip olduktan sonra gidon bogazini sıkın islem tamamdir ve bilyalariniz bzulmadiysa bosluk kesin kayip olur.

_Seyfullah

Üye
Tepki
42
Yarın sabah deneyip burdan sonuçları yazacağım. Teşekkür ederim ama zannediyorum ki bisikletçi aynı işlemi yaptı ve sonuç alamadı ben de sabah deneyeceğim buradan sonucu paylaşacağım. :)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@_Seyfullah
Belki bisikletci iyi sıkmamıstır, ola bilir. Eger olmasa bilyalarda asinma vardir.

_Seyfullah

Üye
Tepki
42
İlk mesajda dediğiniz gibi yaptım ve sorunum çözüldü. Teşekkür ederim. Herkese tavsiyem yarış bisikletinden anlamayan bisikletçiye bisikletinizi götürmeyin; asla böyle bir hatayı bir daha yapmayacağım. Dikili/İzmir'de Uğur Usta adlı zatı muhtereme(Sanayide işyeri) hiç getirmeyin.
DSC_0119.JPG

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Rica ederim, nedemek sözü bile olmaz. Bu arada bisikletiniz cok güzel görünüyor, allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin.:harika:

• Beğen
Tepkiler: _Seyfullah

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Murat Cömez
Hocam sizin gibi bilgili kolay kolay bulunmaz. :) Benimde ufak bir sıkıntım var yol bisikletimde. Pedala öxellikle yokuş çıkarken güç verdiğimde, pedalı basarken hafif içe doğru bastığımda çıt çıt ses olmakta. Pedalı sıktım düzelme olmadı. Ne yapmalıyım bu konuda bilginiz var mı ?

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
@ahmtayd

Bu çıt seslerinin temeli pedalın içerisindeki toz, pislik vs den kaynaklanmaktadır. Pedalı milinden içeriye doğru yağlamak geçici çözüm olacaktır. Canınızı sıkıyorsa pedalı değiştirmek kesin sonuçtur.