Yardım Lütfen !

Tepki
1
Meraba Daha yeniyim Bi kac Tane Sorum Olucak
Bu Egitim Videosunu Falan İzledim Ordaki Adm Zıplarken Ayakları Pedallardan
hiç Kesilmiyo Bunu Ayakkabıylamı Saglıyo ,ayakkabıla olmadan o hateketler yapılmazmı Ve Bu Hareketleri Yapmak İçin İlla Tek amortüsörlü Bi Bisikletmi Gerekli cift amortüsörlü bir bisikletde bu haraketler yapılabilinirmi ?
yardım ederseniz cok mutlu olurum :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
adamın ayaklarının pedaldan kesilmemesinin 3 faktörü var, pedal,ayakabı,teknik. doğru pedal ve doğru ayakkabı iyi teknikle birleşince ayağın pedaldan ayrılma şansı 0a yakındır.

trial, sadece trial bisikletiyle yapılabilir, çok alçak kadrolu genelinde sele olmayan, sabit maşa, arka hidrolik jant freni, ön hidrolik disk fren, geniş flat gidon.

örnek trial bisikleti :

http://www.trial.ricany.cz/images/newz/2006-02/echo-lite-bike.jpg

Tepki
1
Yani Normal Bir Bisikletle Yapılamaz diosun peki Benim Bisiklete trial Pedalı taksam ?

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu işler pedalla ulucak şeyler değil senin trial yapman için anladığım kadarıyla bisikleti çift amortisörlü kadronu değiştirmen gerekli 14" mtb kadrosu sana yeter Türkiyede trial bisikleti kadrosu zaten satılmıyor sadece bisiklet olarak 3 tane model var satılan. Kadronu değiştirmelisin ve bol bol çalışmalısın. Atlarken ayakların ayrılma konusuna gelince aslında ayaklar pedaldan ayrılıyor ama 1milimetre falan ayrılıyor. O da hiç belli olmuyor. Gürkan'a verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Trial için kullanabileceğin mtb Kadroları 150-250 arası sana uyar yeni başlayacağın için kendini geliştirince daha iyisini alırsın.

Tepki
1
Ya Benim Biskletim Bu Yeni kadro alana kadar bu bisikletle yapabilecegim hiç hareket,antreman falan yokmu ?

http://img245.imageshack.us/img245/6497/umit2010kataloglrpdfado.png

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O bisikletin sadece kadrosunu değiştirmekle olmaz sen bence bu bisikleti sat üstüne para koyup başka bisiklet topla. Bunulan öğreneceğin hareketlere gelirsek buny hop, Kablolar uzunsa bar spin , ön kaldırarak gitmek , ön teker ünstünte 1-2 defa zıplamak. Anca bu kadar yeni bisiklet alma fikri aklına yatarsa sana öneriler yaparız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu bisikletle yapabileceğin tek antrenman ağırlık çalışmasıdır, kendini hiç yorma bu bisiklette. ciddi olarak bu işi yapmak istiyorsan şimdilik sedona x11 ile başlayabilirsin. yada gt nin yeni street modeli gt ruscus alabilirsin. x11e göre daha kaliteli bir başlangıç olur.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gürkan gt ye baktım bualmadım sende resmi varsa koyarmısın. Birde x11 iyi bir başlangıç olur.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Önemli değil sen o bisikleti sat bir x11 al forum da bolca 2. el x11 var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gamebit

bulamazsın tabii :D çünkü ismini yanlış yazmışım :D işte karşınızda gt RUCKUS

(link)

bunlarda canlı çekimleri:
(link)
(link)
fotoların boyutları büyük olduğundan mütevellit böyle ekledim.

ruckusun fiyatı 1500 lira, x11 ise 1200lerde seyrediyor, açıkçası 300 lira daha verebilicek durumum varsa gözüm kapalı gtyi alırdım,

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sağol Gürkan canlı hali daha güzelmiş. Fıyatıda aslında çok değil çünkü bisiklet kaliteli. Birde maşası 80mm bence biraz az 130mm olsa daha iyi olurmuş.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O zaman 2. el 2008 model x11 al en uygun fiyatlısı o.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gamebit

130 mm ile street mi ? :D 100-80 mm arası idealdir, 130 fazla kaçar...

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@gurkankas

o Zaman 100 lük olsaymış bana 80 lik az geldi. :eek:

StreetRide

Üye
Tepki
50
Bence bu bisikletinle tek tük bişeyler yapabilirsin ama biraz güç ister.Bu tür bisikletler ağırdır.Bi yakın arkadaşım buna benzer bianchi'si vardı gayet güzel trial hareketleri yapıyor.Bunnyhop ön kaldırma ve ön teker üzerinde olduğun yerde zıplama gibi hareketler yapabilirsin bunnyhop yaparken ayak kesiliyormu felan yazmışsın aslında kesilmiyor. Ama bunnyhop'u yaparken önü kaldırdıktan sonra ağırlığını pedala vermiyorsun ve daha sonra pedal gücüyle arka tekeri kaldırmaya çalışıyorsun.Bu videoda gayet güzel anlıyorsun yabancı ama yinede anlıyorsun (link)