Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım Lütfen!.sigma,çap yükleme...

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Kadir Altuntaş tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Arkadaşlar sigma saat aldım Bisikletim 700x35c olan kitapcıktaki değer (2205) yüklendi.Google maps'taki yaptığım yola bilgi amaçlı bakınca yaklaşık 1 km. civarında yapmış olduğum yol eksik çıktı yani bilgisayar 1 km.fazla göstermiş oldu.

Ölçtüm biçtim,tekerlek çap ön 218.5 cm./yüklü 214 cm'dir.Bu rakamlar mı yüklenecek.(Bisiklet bilgisayarına),nasıl,hangisini yazmam gerekiyor.Teşekkür ederim...

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Aslında cevabı kendiniz vermişsiniz. Doğru değer lastiğin tam tur yaptığında kat ettiği mesafenin milimetre cinsinden çıkan sonuçtur. Bu duruma göre en doğru ölçüm sibop hizalanarak düz çigi üzerinde sürmek kaydı ile( Ağırlığınız ölçümü değiştirecektir.) tam tur mesafesini ölçüp mm'ye çevirin. Ölçüm ön janttan yapılacağı için arka jant bizi ilgilendirmiyor.

Verdiğiniz sonuçlara göre 2185 değerini girmeniz gerekiyor.

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  3. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Tolga Kardeşim Teşekkür ederim.Bende öyle tahmin etmiştim fakat sormakta fayda olduğunu düşündüm.İlk defa böyle bir cihaz aldığım için bazı konuları öğrenmek istedim.
    Kitapcıktaki Bisikletime yüklenen değer yani 2205 çap değeri oluyor demekki 2.mt.20.5 cm.Benim de öğrenmek istediğim buydu.

15.60 km yolda google da 14.60 çıkmıştı. hadi yolda oyalandım vs.bunları ekle,aradaki farkı hissettiğim için de böyle bir konu açmak istedim.
    O zaman 2.14 ağırlıklı ölçümüm olan değeri aynen 2140 olarak yüklüyorum.

Tekrar sizi yorduğum için özür dileyerek,Teşekkür ediyorum.Hoşça Kalın...

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    HAyırlı olsun iyi günlerde kullanın :)

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu konul ile ilgili bir konu açmıştım ben daha önceleri, yaptığım denemeler sonucunda değerin ve çıkan mesafelerin birebir örtüşmesi bu internet sitesindeki hesaplamanın doğru olduğunu gösteriyor.

BURAYA TIKLA

Hesap makinesi kullanmak için, tablodan bir jant ve lastik boyutu seçin ve otomatik olarak bilgisayar sizin yerinize işlemin sonucunu bulsun.