Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım: Kadro Boyama

Konu, 'Kadrolar' kısmında Anıl K. tarafından paylaşıldı.

1. Anıl K.

Anıl K. Yeni Üye

Merhaba;

Elime baya eski küf, pas içinde bir bisiklet geçti. Ben de hobi amaçlı bisikleti temizleyip, boyayıp kullanmaya karar verdim. Fakat malumunuz daha önce boya tecrübem olmadı, nereden başlasam diye araştırırken buraya kadar geldim. :rolleyes:

Forumda kadro boyama ile ilgili çok güzel konular var, hepsini okudum, birkaç video izledim işin kabasını anladım gibi ama aklıma takılan ve cevabını bulamadığım birkaç soru daha var.

1) Bir bisikleti boyamak için kaç adet sprey boya gerekli ve tavsiye edeceğiniz bir boya markası var mı? (mümkün olduğunca ucuzundan)

2) Sprey astar ve cila kaç tane gider ve hangi markayı tavsiye edersiniz? (bu da olabildiğince ucuz olacak)

3) Eski boyayı temizlemek için zımpara mı, boya sökücü mü kullanmalıyım? (anlayacağınız üzere bu da ucuzundan)

4) Bu iş bana toplamda tahmini ne kadara mal olur?

Sorduğum sorulardan anlayacağınız üzere anahtar kelime "UCUZ" :utn: Son olarak daha önce bisikletini boyamış arkadaşların engin tecrübelerinden eklemek istediği kısımlar olursa, seve seve dinlerim. Şu aşamada her türlü yardıma ihtiyacım var, elime yüzüme bulaştırmak istemiyorum.

düdüt: renk tavsiyelerine de açığım

2. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben olsam mat siyah yapardim da o kadro size gitmez bence, icten curumustur bi de celikse yolda giderken ikiye ayrilabilir haberiniz olsun

3. Anıl K.

Anıl K. Yeni Üye

İşin aslı benim aklımda da mat siyah vardı. Valla kullanılamayacak durumda gözükmüyor. Küf, pas içinde derken çok pis ve çizik içinde demek istemiştim. :)

4. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    eger curume yoksa kullanilabilir, mat siyah alip yavas yavas toplanirsa cok guzel olur bence

5. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Bir kaç sefer klasik yenileme deneyımım oldu bısıkletınızın fotograflarını cekıp atabılırsenız ayrıntılı olarak yardımcı olabılırım http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=136531&highlight=

6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Bende merak ettim. Nasıl bir kadro, yani o kadar emeğe uğraşmanıza değecek mi işin sonunda ? Orası önemli.

7. Abdullah T.

Abdullah T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben burda almıştım 3 liraya iyi bir bisikletçi kalitesiz değil sağlam boyalar 3 lira kutusu gayette güzel.

8. Anıl K.

Anıl K. Yeni Üye

Kaç kutu sprey harcadınız peki?