Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım ile ilgili konu başlıkları

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kuzey Ege tarafından paylaşıldı.

1. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Son donemlerde surekli bisiklet almak isteyen arkadaslarimiz actigi konulari görüyorum. Elbette yardima ihtiyaci olan ve tecrubeli arkadaşların görüşlerine ihtiyacı olan arkadaşlarımız var. Ancak bu tarz basliklari açmadan önce forumda bir arama yapıldığında destek bekletili acilmis binlerce konu olduğu görülecektir. Zira bu konu ile ilgili acilmis onbin küsür baslik ve onbir bin küsür mesaj bulunmakta.
    Anasayfada surekli olarak 3-4 başlık gorunuyor. Bu basliklar arttıkça yardim etmek isteyenler de surekli ayni seyi yazmak zorunda kaldiklarindan bir sure sonra yardim etmemeye baslayacaklar. Zaten incelediginizde genelde butcelerin ve onerilen modellerin birbirine cok yakin olduklarini gorebilirsiniz.
    Lutfen biraz daha arastiralim, bilgi kirliligine sebep olmayalim.

Osman Tuğrul bunu beğendi.
  2. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Kuzey Ege Usta sizi yazdığınız yazılar kadar biliyorum, gördüğüm kadarıyla kötü niyetli biri değilsiniz. Derdinizi de gayet iyi anlıyorum fakat şunu unutmayalım, herkes farklı bir bisiklet için yorum duymak istiyor, biri a bisikletin b modeli, biri ise b bisikletin c modeli hakkında gibi gibi... Yani fikir duymak, yorum almak önemli oluyor bu noktada, ha artık işi az çok bilen neyin ne olduğunu anlamış kişi konu açmaz zaten öyle kişinin kafasında alacağı bisiklet vardır. Fark ettiyseniz ilk bisiklet alacak kişiler açıyor genellikle, yanlış anlamayın size burada itham da bulunmuyorum. Olan şey şu "Yorumları, değerlendirip kendince tartma" kararı gene alacak kişi veriyor, hani denir ya bir yardım eli. Bence "Forum" kelimesinin, böyle konular da tam anlamıyla olduğunu hissettiriyor.

3. condition

condition Fixed

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @Kuzey Ege sonuna kadar haklısınız hocam. Genelde çoğu kişi ya 0 bilgi 0 araştırma ile konu açıyor ya da kafasında bir model oluyor sen ne dersen de kendi düşündüğü modeli savunuyor ve sonunda bunu alıyor. Mesela benimde yaklaşık 2 haftadır kafam baya karışık ama daha konu açmadım gereksiz kalabalık olmaması açısından. İyiki açmamışım çünkü araştırma yaptıkça ve okudukça kafamdaki markalar modeller çok değişti. Açılan gereksiz konular yüzünden yardım edebilecek seviyedeki forumdaşlara gına gelmiş durumda ve artık çok yardım etmediklerini görüyorum. Umarım yeni konu açacak arkadaşlar bunu göz önüne alarak hareket eder ve yardım alması gereken kişide yardımdan mahrum kalmaz.

4. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Osman Tuğrul tabii ki yardimci olmak boynumuzun borcu, lakin surekli acilan konulardan dolayi artik insanlar yardim etmek istemiyor, yillardir ayni seyleri yazmaktan bikmis olmalilar. Tecrubeli kullanicilardaki bu yilginlik tehlikeli birsey.
    Yoksa bisiklet ile ilgili yardima ihtiyac olan her yerde her zaman elimden geleni sonuna kadar yaparim. Ama insanlarimiz biraz daha arastirmaci olsa, herseyi hazir onune beklemese kendilerini gelistirmek adina cok daha olumlu olacak diye dusunuyorum. Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim bu arada.

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Kuzey Ege

Evet haklisiniz, bu tür konular cok ve sizde farkindasinizki cogu konular forumda arastirmadan aciliyor ve konu kirliligi oluyor ama sunuda söylemem gerkirki sizde aratirmadan konu acmissiniz. Forumda bir arastirma yaparsaniz bu konu ile ilgili onlarca var ama malesef senelerdir ise yaramadi. Acmak isteyen kisi yinede aciyor.

Cok haklisiniz arastirmadan konu acmak ve olan konulardan tekrar konu acmak konu kirliligi oluyor.;)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  6. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Kuzey Ege her zaman olduğu gibi şimdi de çok güzel yazmışsınız ve iyi bir konuya denk gelmişsiniz. Açıkçası ne yaparsak yapalım buna engel olamayız diye düşünüyorum. İnsanımızın arama yapma kavramı yok. Hazır ve güncel bilgi istediklerinden dolayı sürekli yeni konu açmak istiyorlar. Halbuki sitede dev bir arşiv var ve hemen hemen her yardım konusunun çözümü cevabı var. Ama işte pek etkilemiyor sanırım. :) Bu arada geçen gün sağlam bir temizlik yaptık. Çöp haline gelen bir çok alanı temizledik. Ama bunu yapsan ne olacak habire aynı konu açma potansiyeli devam ediyor :D

Murat Cömez ve Kuzey Ege bunu beğendi.