Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım Gerek. Bilgi Gerek

Konu, 'Süspansiyon' kısmında İbrahim Aslanhan tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Bir konuda bilgilerinize danışmam gerekiyor.

RST Gila 100 TnL maşa nasıldır ? hidrolik veya havalı mıdır acaba ? Kendisi Meridanın üstündedir.

RST Gila 100 TnL ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

2. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Günaydın arkadaşım.

Güzide maşamızın detaylarına sitesinden bakabiliriz.

XC sınıfı giriş maşası, yaylı, hidrolik lockout özellikli, preload yani sertlik ayarı bulunan ve sitesinden 2.28kg olduğu belirtilen bir maşa. Merida takmışsa kötüdür diyemiyorum. Bizim meridamız 2010 model ve daha değişik komponentlerle(suntour XCM v2 HLO) piyasa sürüldüğü için kullanıcı yorumu yapamayacağım. Forumda gezdiğim süre boyunda rst gila söyle böyle sorun çıkarıyor tarzı birşey görmedim.

Bu tip giriş seviyesi maşalar genellikle küçük engeller için, yani bizim yoldaki tümsek ve çukurlar için, hafif arazi koşulları için yeterli :) daha ciddi arazi binişi için veya hafifletmek için ileride değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Nitekim şu suntour epicon'un fiyat/performans/ağırlık oranları benim iştahımı kabartıyor.

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  3. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Suntoue Epico iştah kabartmayacak gibi degil ki; mübarek :)

4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Bu bisiklet işi bilgisayardan kötüymüş :) çıkan parçalarla yeni bisiklet yapılır ;) Aslında bu modifiye düşünceleri yüzünden bisiklettin tadını alamıyoruz gibi geliyor. Altımızda ne olursa olsun atlayıp gitmek lazım buralardan, gezip tadını çıkarmak gerek.. Ömrünü doldurunca nasıl olsa alınır yeni parçalar ^^

5. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    doğru diyorsun da bunun bilincinde olmak gerek. Hani kim diyor ki basıp gideyim dese bile hemen modifiyeye yönelmek istiyor. Bekle hele 1 veya 2 yıl :) dimi ama haksız mıyım ?

6. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    Eski bir rst gila kullanıcısı olarak (hangi model olduğunu bilmiyorum) kesinlikle tavsiye etmem. Yaylı bir maşa ve hem çok ağır hem de neredeyse hiç yaylanmıyor. Onun yerine bir rigit maşa alsanız çok da farketmez. Hem o kadar ağırlığı taşımamış olursunuz. Eğer bütçenizi zorlayabilirseniz epicon tavsiye ederim. Ben de gila dan epicon a geçtim.

7. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Onur Arkadaşım,

Merida TFS 200-D alcam. Onun üstünde var maşa. Zaten bütçemi zorlayarak alcam Merida'yı da. Maşa belki bir yıl sonra değişirim :)