Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardım edersenız sevınırım

Konu, 'Street & DJ' kısmında batutanker tarafından paylaşıldı.

1. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    ben bı street bıke topluyorum kadrom var sınto yu tanıyanlar bılır onun eskı kadrosundan aldım ama ustunde kullanacagım parcalar konusunda karasızım soyle bır lıste yaptım bu ısten bılen anlayan bırısı bana yardım ederse sevınırım
    butun bu parcaları 2000 ytl yı asmaması lazım masadada kararlıyım cok ıı bır masa oldugunu ogrendım daha dusuk kalıte bır masa kullanmak ıstemıyorum

rock shox pıke maşa
    truvatıv husselt gıdon ve bogaz
    truvatıv sele borusu
    wellego pedal
    mıracco 3 parca bmx ayna kol
    shımano xt gobek
    shımano xt arka vıtes ruble ve vıtes attırıcı
    avıd 3 hıdrolık dısk fren
    jant konusunda karasızım
    lastık schwalbe 2.40 lık dh lastıgı
    shımano xtr zıncır

parcalar ıyı cene kafama yattıgı zman toplamayı dusunuyorum yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

2. oski

oski Aktif Üye

Seviye:
    bence vitesleri sram yapsan zincir sesi daha az olur gidonu holzfeller yapabilrsin holzfellerla hussefelt arasında fazla fiyat yok street için argyle daha iyi gibi ama arada güzel iniş yapmak istiyorum dersen pike gerekli tabi

batutanker bunu beğendi.
  3. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Jant seti olarak ön+arka 200€'ya
    Sun Rims Double track + DT Swiss 2mm teller + Novatec DH göbek
    alabilirsin, hem kaliteli hem de şık bence.

Lastik Kenda olur Maxxis olur Schwalbe de olur tipi hoşuna giden birini al.

Frende Avid Juicy 3 de iyidir, ama Magura Julie de düşünebilirsin Alican çok memnunmuş mesela.

Gidon-boyun Hussefelt gayet güzel. Sele borusunu Al6061 daha uygun bir marka alabilirsin malzeme aynı olduktan sonra fark etmez bir boru sonuçta :)

Zincir zaten iyi, pedal da zevkine göre seçersin. Attırıcıları Shimano alacaksan XT Shadow al kullananlar gayet memnun, Sram kullanmadım ama X.7 de güzel olur tabi, tercih meselesi, denemeden seçmek de şansa kalmış..

Aynakol olarak da bende Hussefelt veya Hone düşünebilirsin, Miracco'ları gerçi hiç bilmiyorum ama dediklerim gayet iyidir.

Kadron varmış, maşaya da karar vermişsin, bize de hayırlı olsun demek düşer ;)

batutanker bunu beğendi.
  4. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu tarz bisikletlerde hafiflik ön planda olmadığı için xtr zincir sana fazla masraf yapabilir onun yerine xt veya lx koyarsan masrafın azalır. Maşa olarak pike çok uygun olur ama xt göbeği o maşa ile kullanamazsın 20mm lik bir göbek gerek sana. BMX aynakolu yerine iki yapraklı ve korumalı bir aynakol daha uygun olur bence. Örneğin truvativ in ve shimano nun modelleri uygun olur. Göbek olarak xt yerine bu iş için daha uygun göbekler düşünebilirsin ama illede xt olmaz mı dersen olur fakat xt ler xc göbeği. street yapacaksan dh lastiği yerine maxxis in holy roller modelini öneririm sana. Gidon ve boğazda yazdığın parçalar bu iş için uygun. Şimdiden hayırlı olsun.

d.berkay ve batutanker bunu beğendi.
  5. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu arada street yaparken vitesini kırmak kolay bir iş olduğundan çok iyi bir vitese gerek yok yani lx bile işini görür nede olsa xc de yarışmayacaksın sadece hareket yapacaksın.

d.berkay ve koraymalkoc bunu beğendi.
  6. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Ben Pike a karşıyım...
    Türkiye'de QR lı bir maşa seçimi daha olacaktır...PArça bolluğumuz yok ne yazıkki...
    Ön göbek falan çok zor bulunuyor...Genel olarak seçimleriniz güzel...Frende gayet mantıklı....
    Jant seti oalrak Supra BH yada Supra D sun rims in Single Track'i ile aynı rijiditeyi sağlayacaktır...

Ayrıca Supra BH ile 25 mm iç genişlik Supra D de dahada genişç...Ne tür lastik takarsanız takın, muhteşem bir set oluyor...

Ben Deore Göbek kullanıyorum Supra larla...Bunun sebebi Hafiflik kaygım yok, sağlamlık derdim yok, bozuldu mu yenisi gelir...Oda el yakmaz...Hemde siyah ve altı vida...:D daha ne isterim:D
    Ayrıca bakımları yapılduığı sürece yağ gibide gider:)

tugayabicim, d.berkay, ujur ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Ya bu arada bu attırıcı kırma işi gözümü korkutmuyor değil, şimdi XT Shadow alıp iki gün sonra da elime almak istemem :) Ne dersiniz ilk önce uygun bir attırıcı mı alsak, salınım falan problem olur mu acep? İkimiz için de ortak soru olduğu için bu konuda sormayı uygun buldum..

8. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ucuz bir attırıcı al derim...

9. tugayabicim

tugayabicim Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence 2000 ytl butcen varsa bu yazdıkalrının daha iisini alabılırsn

batutanker bunu beğendi.
  10. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    ya attırıcı konusunda ıı bısey olsun ıstıyorum daha oncede yaptım ama o bısıklet ıı bı bısıklet deıldı yanı 0 dan baslamıyorum ama parcalar konusunda tecrubesızım hem benım amacım hem street hem dj yapmak jant onerılerınız aklıma yattı Sun Rims Double track + DT Swiss 2mm teller + Novatec DH göbek
    bu parcalarla cok ıı olabılır eet pıke ın gobek problemı var ben gobeklerı temsılı olarak xt yazdım tabı pıke a uygun bır gobek alıcam zaten en cok problem olan benım ıcın aynakol o kunuda cok kararsız kaldım bıde su anda truvatıvlerın bagzı parcaları pıyasada bulunmuyo ben daha kolay bulunan parcaları tercıh etmek ıstıyorum.2000 ytl ye ulasmak zorunda deılım tabı benım amacım bu parcaları ucuza maal etmek ve nerelerden almam gerektıgını bılmıyorum bısıkletı metın bısıklette toplamayı dusunuyoruz ama baska bır fıkrınız varsa her turlu fıkre acıgım

11. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:

Xt shadow kırılması zor bir attırıcıdır...
    Ancak dik şekilde kaldırıma gelmesi gerekir...
    Yanal düşme sonrası kırılması imkansız gibi birşey çünkü kadronun altına doğru giriyor, yani biraz içerde kalıyor...

Ayrıca kendinizi çok kısıtlıyorsunuz, bunu farkettim...:)
    Bir gün Kadıköy'e, Kızıltoprağa yolunuz düşerse görüşelim:)
    Kızıltoprak tayfası gayet yardımcı olacaktır...
    Yeni fikirler, ucuza mal etmeler...Gibi...
    (Örneğin jant seti abartı:))
    Şimdilik iyi günler...:)

d.berkay ve batutanker bunu beğendi.
  12. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    yardımlarınız ıcın cok tessekkur ederım eet xt shadow hakkında bılgım var ve cok saglam oldugunu bıldıgım ıcın onu tercıh ettım ama uzun bacakmı kısa bacakmı o konuda kararsız kaldım bırde yaklasık 1.85 boyundayım gıdon bogazı konusunda ne yapmam lazım uzunmu yoksa kısamı tercıh edeyım

13. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Kısa süre önce sorduğum bir soru olduğundan cevap vereyim, street için en kısa boyun ölçüsü tavsiye ediliyor, zaten street kadrolarında oturuş pozisyonu da biraz geriye doğru olduğundan boy problem olmaz diye düşünüyorum. Gidon olarak da 35mm veya 50mm rise'lı birşey alabilirsin mesela.. Ama rise ölçüsünün sürüş dinamiğini nasıl etkilediğini sormuştum cevap alamamıştım :)

14. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Batuhan tabikide kısa bacaklı alıcaksın.Kısa bacaklı almanın sebebi sallanmanın azalması.

15. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    eğer 2000ytl para varsa elindeki kadroyuda satıp scott voltage yz0.5 alabilirsin. 2200 ytl olması lazım. üstündeki parçalar hussefelt x.7 vites sistemi var juicy3 firen single track jant geçme milli göbekler dirt jump2 maşa var ve bu seni ömür boyu götürür. kadronun kırılma gibi bi şansı yok. üstündeki parçalarda çok iyi zaten üstündede truvativin en ust model gergisi olan boxguide gergi var al kullan hiç bi sorun çıkartmaz eğer kendin toplamak istersen pike sana çok fazla gelir argyle 302 bile sana çok rahat yeter. pike street için yapılmış bi maşa değil argyle tam street lik bi maşa. jant konusunda ya supra bh ya supra d yada single track seni 2 yıldan fazla götürür. firen iyi seçim ama vites konusunda sana tavsiyem x-5 x-7 x-9 olablir. ben x-5 kullanıyorum ve çok memnunum. pedal konusunda bende truvativ holzfeller var daha dun akşam wellgo kullanan arkadaşın bisikletine bindim ve sana truvativi öneririm wellgo kayıyo truvativ ayakkabıya yapışıyo ayağın ayakkabının içinde hareket ediyo:D vidaları kopar bulamam diye endişelenmeyin benim iki vidam koptu sanayiden 20 tane vida aldım biraz farklı ama diğerlerinden kullanış açısından farkı yok. pedalda truvativ bence en iyisi. kullandım ve 2 aydır daha bi kere bile kaymadı. gidon boynunuda en kısasından almalısın gidonuda en uzunundan hussefelt yada holzfeller işini görür ama holzfelleri tavsiye ederim. aynakolda mutlaka truvativ almalısın kendi koruması var ve aynakola hiç birşey olmaz. lastik konusunda eğer street yapıcaksan asla dh lastiği alma boşu boşuna eritirsin lastikelri maxxis hollyroller bulursan al yada o türde ona benzeyen bi lastik al kullan ama dh lastiği kullanma. birde double track jantları ilk başta kullanmanı tavsiye etmem çok ağırlar ilk başta zorlanırsın.

16. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    ya daha onceden yaptım 0dan baslamıyorum yanı bıraz tecrubelıyım ama bısıkletım uygun olmadıgı ıcın pek bısey yapamıyodum.pıke konusunda 140 lık masa dıye bırde saglam masa dıye tercıh edıyorum cunku sadece street deıl fr de yapmayı dusundugum ıcın o masayı tercıh ettım sımdı lestede ufak bır degısıklık oldu ıngılterede bulunursa shımano saınt yapıvam butun parcaları ama bulunamassa eet truvatıvde karar kıldım ama saınt konusu kesın deıl hem fıyat problemı var hemde oradada fazla bulunmuyomus bısıklet parcaları.saınt nasıl olur dersınız zaten bunu sınıf ıcın uretılmıs parcalardır gergı konusunda truvatıv ın son cıkan gergısını yakıcam zaten hazır scoote konusuna gelınce bende aslında oyle bısey ıstıyodum ama nakıt problemı var ben parcaları elden taksıtle yaptırıyorum bır kısmını pesın verıp kalanınıda 3 taksır fılan yapıcaz ama oyle taksıt yapan bır yer bılıyorsanız scoot ıcın benımde tercıhımdır ama nakıt alamam kartda kullanmıyorum.ama bıldıyınız bır yer varsa ıı olur osekılde taksıt yapan senet e fılan

17. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pike iyi olur sana. 140-150-160... vs ne kadar uzun o kadar iyi (bence) Bana 130 luktan küçük maşalar oyuncak gibi geliyor Boxxer a alıştıktan sonra... :D

18. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadasim...
    Street-Dj topluyor yukaridaki arkadas...Yanlis anlamadiysak...
    Ne All Mountain nede DH topluyor ki 140 bile fazla DJ icin...
    160 gereksiz...
    Sertligi ve tepmesi guzel bir Masa ornegin Marzocchi DJ, Manitou Sherman(uretimi bitti yurtdisinda satisi mevcut) gibi masalar bu isin kemik olanlaridir....

Eger kullanisli olsun dersen Tora gibi pike gibi masalar da secim dahilinda olabilir...Travel' lari degisken oldugu icin gayet kullanisli oluyorlar...;)

Kolay gelsin...

ujur ve d.berkay bunu beğendi.
  19. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    eet bende oyle dusunmustum trıal tarzı bısey yaparken yaparım 80 lık dj yapıcaksam 140 lık ama bana bakım konusunda bırazcık korkuttular ıste hoplıyıp zıplıyıcaksan her hafta bakım yaptırman lazım fılan dıyolr ama cok mantıksız geldı bana cunku bunu yapan bukar adam var hepsı her hafta bakımmı yaptırıyo yanı

20. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:

Ben espiri olsun diye 160 a kadar çıktım ama pek anlaşılmadı sanırım benim yazdığımdan. Bende yıllardır bu işi yapıyorum neyin ne olduğunu biliyorum.