Yardım ederseniz sevinirim....

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bilgisayarım arada kendine reset atıyor ve artık programları yüklerken hata veriyor yani yüklemiyor...Problemin anakart veya işlemciden olduğunu düşünüyorum....Yardım ederseniz sevinirim....

Scudo

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
@ismailofli

Bence bilgisayarınıza bir tür virüs veya solucan bulaşmış durumda. İnternetten deneme sürümlerini indirebileceğiniz Nod32 gibi güvenilir bir virüs tarama programıyla tarama yapın veya en temizi format atın derim.

• Beğen
Tepkiler: ismailofli

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
İlginiz için teşekkürler.En az 5-6 kere format attım;ama sonuç alamadım...

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
işlemci ısısından kaynaklanıyor olabilir.. bios tan kontrol edebilirsiniz. birde işlemci fanına bakın, tozdan tıkanmıştır.

• Beğen

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@SeRHaT_

kesinlikle doğru çözüm direk bilisayarı açın fanı içini ve fanı kuvvetli bir hava ile temizleyin(dışarıda buişi yapmaya çalışın ortalık toz duman oluyor dikkat ) mümkünse başka yerlere damlatmadan bir damla makina yağı damlatın fanın göbeğine ..
;)

not: açmadan öce tüm fişleri çekmeyi unutmayın

• Beğen

ReSuL

Forum Demirbaşı
Tepki
83
abi bence virus bulaşmıştır.aynı olay benimde başıma geliyordu NOD 32 antivirüs programıyla pc yi komple tarattırdaktan sonra hiç birşey kalmadı.bence çok güzel program tavsiye ederim...

aşağıdaki linkten Nod 32 programını indirebilirsin...Kolay gelsin

nod 32 anti virus aio programı

Nod32 Antivirüs dünyada 5 yıl boyunca dalında birincilik almış bir program. Performansı oldukça güzel. En basitinden Sabit Diskiniz 50 GB civarı dolu ise tamamen virüs taramasından geçirmesi yaklaşık 20 dakika. Hem çok hızlı hem de sisteminizi kasmıyor. Üstelik internet bağlantınız var ise güncellemeyi kendisi otomatik olarak yapıyor. Eğer internet bağlantınız yoksa üretici web adresine giderek virüs güncellemelerini innDirerek , kendiniz de virüs güncellemelerini yapabilirsiniz.

NOD32 Web tabanlı virüslere ve Truva atlarına (trojans), Microsoft Office dosyarında gizlenen makro virüslerine ve casus yazılımlar (spyware), reklam yazılımları (adware) ve klavye tuşlarının kaydını tutan programlar dahil güncel kötü yazılımlara (malware) karşı savunma sağlar.

NOD32'nin sürümü yükseltilmiş modülleri artık ağlarda, İnternet üzerinde ve yaygın uygulamalarda kol gezen tanınmayan virüslere karşı ağırlıklı olarak imza güncellemelerine bağlı kalmadan koruma sağlar. HTTP taraması kullanıcıları Win32 kurtları (worm) ve Truva atları gibi İnternet kökenli tehditlere karşı korur. Bu tehditler klasik virüs tespit yöntemleriyle tespit edilmesi güç olan runtime packer uygulamalar olarak bilinen değiştirilmiş çalıştırılabilir (executable file) dosyaların içinde saklanmış şekilde yayılabilirler. NOD32 tespit oranını yeni bir düzeye taşıyarak neredeyse bilinmeyen tüm runtime packer uygulamaları tanır. NOD32 aynı zamanda makro virüslere ve casus yazılım, reklam yazılımı ve tuş kaydı tutan yazılımlar gibi virüs dışı tehditlere karşı da koruma sağlar. Bunlara ilave olarak NOD32�nin uzmanlaşmış antivürüs tarayıcısı Ofis dosyalarında gizlenen virüslere karşı ek koruma sağlamak üzere Microsoft Officenin varsayılan tarayıcısıyla birlikte çalışır.

NOD32 lisanslı bir üründür. Bu nedenle ücretsiz download linklerinin verilmesi yasal değildir.
Bu bir uyarıdır, aynı hatayı tekrarlamayınız.
Halil

• Beğen

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Merhaba arkadaşım,yukarıda yazılan olasıklar doğrudur..Bu reset olayının bir çok nedeni var aklıma gelebilecek olasılıkları yazıyorum..değerlendirirsin.

Donanım parçalarının arızalı olması,çakışma yapması( eğer makinana extra bir parça takdıysan oluşabilir (pcı ada agp slotlarına)

Evde voltajların düşük olması yada dengesiz voltaj olması makinanı resetleyebilir.

Ekran kartı kullanıyorsan (fanlı) fanı bir kontrol et,tozdan fan durmuş yada dengesiz çalışıyor olabilir..

Ram leri kontrol et başka ram lerle varsa imkanın dene,extra ram taktıysan uyumluluğuna dikkat et..(genelde bu sıkıntıların çoğu ram lerden yapar aklımızda bulunsun)

İşlemcinin Isınma problemi de olasılıklar arasında,setup dan kontrol edebilirsin.Ortalama ısı ıntel de 40-45 dual lerde 60-65 bulur, Amd işlemciler de55-65 derecelerde çalışır. 80-85 derecelere geldiği zaman telaşlanmak gerekir:) ( bu ısı durumları kullanılan programlara göre değişkenlik gösterebilir)

En son söylemek istediğim yukarıda ki arkadaşlar da serzeniş de bulunmuşlar zaten,evet bir virüs var ortalıklarda sistemin LOGON .exe dosyasını bozuyor ve sisteminiz açılırken Winlogon.exe yi yükleme yaparken Bilgisayar birden bire RESET leniyor ve yeniden başlıyor...;)

Kolay gelsin...;)

• Beğen

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benim aklıma ilk gelebilecek problem sıcaklıktan dolayıdır. eger son gunlerde yapmaya başladıysa, kuvvetle ihtimal bu sebeptendir. zaten ısınıyor aletle bide havalar ısındı. fanlarını temizle olmadı yeni bir fan da takabilirsin kasaya.bir de BIOS'u güncellemeyi dene ama sakata gelme, tam bios update sırasında restart olursa kalıcı bir sorunun olabilir :(

• Beğen

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
PC artık reset atmayı olagan bir hale getirdiyse mesela günde birden fazla bve hemen hemen hergün bu başına gelebiliyorsa ilk ncelik :

1- Güç kaynagın telef olmustur yada yetersizdir .. Watt ı yüksek olan bir güç kaynagıyla değiştir .. Power suply ;)

2- Ekran kartında sorun olabilir ekran kartını cıkarp birkac gun öle dene bilgisayarını

3- Birden fazla ram kullanıyosan ramlerin yerlerini değiştir .. mhz lerinin aynı olmasına dikkat et mesela 400 lüğü 333 ile birlkte kullanma ..

Bu nedenlerden olabilir .. Bende reset atma olayında bi ekran kartı birde power suply hatası oldugunda olmustu .. Belki sendede bendeki gibi bi olay olmustur ..

• Beğen

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Bence havalar,bilgisayarın havasız kalması,aşırı tozlanması gibi etkenlerden kaynaklanıyor.İşlemciler Cok ısındığı zaman kendini koruması ve anlık soğuması için kendini resetler..İşlemcinin fanını temizlemeni öneriyorum.Olayın ram bellekle ilgisi olduğunu sanmıyorum çünki ram bellek pc de veri iletimini-hızını sağlar.diye düşünüyorum.

• Beğen

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Yorumlar ve yardımlar için herkese teşekkürler....Hepsini teker teker deneyeceğim...

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@ismailofli

merhaba bilgisayarcı olarak teşhisim şudur ki işlemci fanın tozlanmış genelde reset olayı yazılımsal değil donanımsaldır ve bu problemi genelde işlemci fanının tozlu olması nedeniyle işlemcinin soğutulamaması vede işlemciyi korumak amacıyla makine reset atmasıdır öncelikle bakman gereken yer yan kapağı açıp fanı kontrol etmendir bir bak eğer problemi çözemessen bir kaç önerim olacak iyi şanslar kolay gelsin :)