Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım edermisiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında anbian tarafından paylaşıldı.

1. anbian

anbian Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. Eskiden bisiklet sürmeyi çok severdim ve en büyük eğlencemdi . Daha sonra dersler,bilgisayar filan derken unuttuk gitti. bir iki hafta önce 3 arkadaş konuştuk ve beraberce bisiklet sürmeye başlayalım dedik. İnternette bisiklet aramasının sonucu siteye üye oldum hemen :) .

Benim eski bir bisikletim var. 97-98 yıllarında almıştık. Bianchi XC Metapro . Arazi-Dağ bisikleti olarak geçiyor. Bianchinin iyi olduğu zamanlardı .Bisikleti dört beş yıl kullandım. ondan sonra da bıraktım 5 yıldır hiç kullanmıyorum. bisiklet hala duruyor . biraz tozlanmış ve eskimiş . Gidon dışında pas göremedim ama çok tozlanmış :) .

Bu kadar süredir bisikletlerle ilgilenmediğim için ne nedir , hangi markalar iyidir vs.. hiç bir şey bilmiyorum . Ayrıca yeni bir bisiklet , techizatı ile birlikte çok tutabilir ve hiç alamayabilirim :( .

Sizce ne yapayım. Yeni bir bisiklet mi dersiniz yoksa diğerini bakımdan geçirip onu mu kullanayım ? Benim aklıma neler yapmam gerektiği gelmiyor siz bilenler olarak fazlasıyla cevap verirseniz çok sevinirim . Yani yeni bisiklet diyorsanız nedeni , tavsiye edeceğiniz marka gibi şeyler , eski diyorsanızda Ankara da nerde servis bulabilirim neleri yenilemem gerekir, bu tip bilgiler de verirseniz çok müteşşekkir olurum . Biraz uzun oldu ama derdimi tam anlatmak için kusura bakmayın .

2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar. Sayfanın yukarısında reklamı olan firmalardan Delta ve Erdoğanlar Ankara'da iyi bisikletler satıyorlar ve servis hizmetleri var. Eğer bu işe bütçe ayırabileceksen yeni bir bisiklet al. Ama bu 500 ytl nin altında olmaz. Bu kadar para ayıramam dersen elindeki bisikleti bakım yaparak kullanabilirsin. Sanıyorum, biraz temizlik, biraz yağlama, lastiklerin değişimi ve vites fren tellrinin yenilenmesi ile yepyeni olur elindeki bisiklet. Kolay gelsin...

anbian ve Fatih Balkış bunu beğendi.
  3. anbian

anbian Yeni Üye

Cevap için teşekkür ederim. Yeni bir bisiklet alıp yepyeni bir hayata başlamak istiyorum aslında :) . 600-700 ytl civarı ayırabilirim .İyi bir bisiklet istiyorum ancak bu paraya da iyi bir bisiklet bulamayacağım için yada bulsam da bisiklet dışındaki gereksinimlere (kask vs..) para kalmayacağından pek düşünmemiştim. Marka olarak hiç bir bilgim yok . Biraz araştırdım Trek markası iyi diye duydum. Ankara da merkezde bir firma satıyormuş .Delta ve Erdoğanlar a bakmadığım için henüz bir şey söylemiyorum.

Peki yeni alacak olursam hiç düşünmeden Trek bisikletlere mi bakayım yoksa başka önereceğiniz markalar var mı ?

4. discocox

discocox Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz , ayırmış olduğun bütçeyle Sedona ve Kron gibi markaları da düşünebilirsin bu markalarda oldukça iyidir ve 400 - 450 ytlden başlayan modelleri mevcut ayrıca sana kask,eldiven gibi ihtiyaçların içinde bütçe açığı oluşmaz:)

anbian bunu beğendi.
  5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    anbian bunu beğendi.