Yardım Edebilirmisiniz ?

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
Merhaba arkadaşlar öncelikle teşekkür etmek istiyorum.

Benim daha doğrusu babamın eskiden kalma bir yol bisikleti var (18 vites full shımano takım (ön aktarıcı kırıldığı için değiştirmiş ) bayağı eski bi bisiklet 5 seneye yakında bodrumda yatıyordu taa ki ben onu görene kadar benim değiştirmek istediğim ama çok fazla paraya kaçmadan halledebileceğim parçalar önerebilirmisiniz ?
Değiştirmek istediğim parçalar:
1. Ayna kol
2. Ön aktarıcı
3. Jant( akor ettirebilirim veya çok pahalı olmamak şartıyla 2. el temiz jantlara görüşüm açık ö.m den konuşabiliriz.) ve Dış lastik
4. Fren kolları ( Sadece demir yığnı )
5. Frenler :)
6. Zincir

Hepsini birden yapabilicek bi bütçem yok ama yavaş yavaş teker teker hepsini halledebilirim yol bisikleti ( yarış bisikleti aynımı bilmiyorum ) parçalarından bi haberim :)
Bu arada bisiklet yarıştan çıkma bi peugeot gerçekten güzel ama dediğim gibi babam balığa giderken kullandığı için biraz harab olmuş ama hertürlü gideri var :) Bide boyama konusunda bi bilginiz varsa ondada öneri verirseniz çok makbule geçer :)

Zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Scudo

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
aynakol değişimi maliyetli olur, çalışmasında sorun yoksa değiştirme derim,
fren-vites sistemini shimanonun sora serisiyle yenileyebilirsin, sora en alt giriş sınıfıdır, göbeklerin akıcılığı idare ederse akordla yetinebilirsin.

parçalar çalışıyorsa aslında orjinalliğini bozmasan da iyice temizleyip ayarlatsan da güzel bir bisiklet olabilir.

boyama için oto boyacılara vermeni tavsiye ederim.

fotoları bekliyoruz, sabırsızlıkla..

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
@CENGİZ.ÖKSÜZ

ayna kolda çok sorun yok ama bayağı ağır pahalıysa degıstırmem
Frenlerde sadece papuç bakıcam ya Birde sora takımı ( fren ) maliyeti kaça gelir bana ?

Boyamayı kendım yapmak ıstıyorum babamla boyucam :)

Fotoları boyadıktan sonra koyucam :)

Yorumunuz ıcın tesekkur ederım

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Klasik bir peugeot bisikletin parçalarını sadece hafifletmek için değiştirirseniz güzelim klasik bisiklete yazık etmiş olursunuz.Eğer çok kötü değilse bence orjinal boyasına bile dokunmamalı.Vites kullanılmaz durumdaysa bisikletçiliğin son noktası olan fixed gear düşünmezmisiniz.

Demir insanoğlunun en eski dostlarından,yerini ne aluminyum tutabilir nede karbon.

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
@bislet

Haklısınız boya orjinal boya değil üstündeki o yüzden boyucam parçalarıda bazı parçalar gerçekten çalışmıyor ama ayar ve bi kaç değişimle kendine getiricem bugün bisikletçiye götürdüm pabuç ön aktarıcı ( ayar ) ve jant akor yaptırmak üzere orada bıraktım.
Bana bi sele tavsiye edebilirmisiniz ?
Bide bisikletin şu an üstünde 6lı ruble var ön de 3lü yani 18 vites onu değiştirmelimiyim ? daha fazla viteslimi yapmalıyım ?
Yorumunuz için teşekkür ederim.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Emirhan Kaya

Merhabalar, konu biraz güncelliğini yitirmiş ama sele olarak bütcenizi aşmayacak şekilde eski deri bir sele tercih edebilirsiniz, ama yok iyi bir şey olsun derseniz selle san marco öneririm. Aynakolunda 3'lü oldugundan söz etmişsiniz bu durumda tahminimce diğer komponentlerde bunun gibi zamanın city bike tarzı yol bisikletlerinin parçalarındandır. Ama halen bisiklet elden geçmediyse daha öncedende arkadaşın dediği gibi sadeleştirilerekten güzel de bir boya ile fixed'a dönüştürülebilir.