Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım; düz gidonlu yol bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fatih arifli tarafından paylaşıldı.

1. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Selam.

Yoğun yağış olduğu günler hariç işe bisikletle gidip geliyorum. Şu an Trek 7.0'ım var ama biraz hantal kalıyor. Düz gidonlu, oturur konumda rahat sürüş sağlayan ama yol bisikleti hafifliği ve hızına yakın birşey istiyorum. Hepsini bir arada bulmak zor. Bir kaç sorum var.

-Sedona 611'in fiyatı çok uygun. Bu bisiklete düz gidon takmak olur mu, yoksa böyle bir fikir çok mu saçma ?

-Giant Rapid 3 için çok olumlu yorumlar okudum. Kullanan var mı ?

-Trek 7.5 veya 7.6 da düşünüyorum ama hem pahalı hem de hala hantallar ( yol bisikletlerine göre )

Görüşleriniz benim için önemli
    Şimdiden teşekkürler.

2. Huseyin Dogan

Huseyin Dogan Aktif Üye

Seviye:
    Trek 7.3 Fx

gayet guzeldir... hantaldan kastınız agırlıklarıysa... treklerin kadroları hafif diye biliyorum ve bugun 7.3 FX i surdum.. acayip memnun kaldım... gittigim yerde kalmamış 2012 modeller geliyormuş. 1 haftaya kadar gelecek dediler... bakalım heyacanla bekliyorum...

Treklerin pahalı olmaının sebebi de her zaman üst düzey ürünlerle donanmış olmasıdır...

fatih arifli bunu beğendi.
  3. Özgür Yılmaz

Özgür Yılmaz Üye

Seviye:
    Anlaşıldığı üzere Şehir-tur bisikleti istiyorsunuz.

Cannondale'nin Bad boy, Quick cx gibi modellerine bakmanızı öneririm.

Trek 7.5'in kadro yapısı olarak ta donanım olarak ta ileri düzeyde olduğunu söylüyorlar.

Specialized sirrrus elite kesinlikle bakmanızı tavsiye ederim. Trek 7.3 FX eş değer ama elite çok hoş duruyor.

Ön amörtisörlü olarak Giant Roam 2 öneririm.

Çabk karar vermeyin iyice araştırın, Elite kişisel tavsiyemdir fakat şuan piyasalarda yok yakında 2012 modolleri gelecektr.

4. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Hantallıktan yakınmanızın sebebi kadro borularının kalınlığından kaynaklanan psikolojik bir durum olabilirmi?Belki kız gibi incecik çelikten klasik bir kadro ve bu kadroya yakışan düz bir gidon istediğiniz bisikletin tahmininizden de ucuza mal olmasını sağlayabilir.

5. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Hantal derken, 7.5 €1090, 7.6 €1390 fiyatlarına göre yavaşlar. Bunun sebebi de uzun yolda konforlu sürüş talebine göre üretilmiş olmaları bunun farkındayım. Yoksa, kadro ve donanım olarak kalitelerinden hiçbir şüphem yok. Tam olarak istediğim şu: Amörtisörsüz, 28 inç ön 24 telli, düz gidonlu, ayna kolu ikili (üstü 50 ya da 52 ), hafif ve hızlı bir bisiklet. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İki yanlışı düzeltelim 1. Trek 2012 ler geleli neredeyse 1 ay oluyor.Trek Ankara yetkili satıcısı Güngörlerde tamamı mevcut.
    İkinci yanlış treklerin pahalı olma sebebi " her zaman üst düzey ürünlerle donatılmış olmaları" değil,ömür boyu kadro garantisi vermeleri ve bizzat "Trek" markasıdır.Yerli yabancı tüm forumlarda Trek markasında yoğunlaşan en büyük eleştiri,fx serisinin üst modellerinin donanımlarının bile kadroya göre düşük kaldığı şeklindedir.Yine de bu haliyle bile "Mercedes mercedes" tir.

fatih arifli ve Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Herhangi bir yol bisikleti bence işinizi görecektir. Yol bisikletine de hiç engelsiz düz gidon takabilirsiniz.

8. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler, sanırım ben de böyle yapacağım. Yani yol bisikleti alıp düz gidon taktıracağım.

9. fatih arifli

fatih arifli Yeni Üye

Seviye:
    Herkeze teşekkürler. Konuyu nasıl kapatıyoruz ?. Konu kapanmıştır. Seçeneklerimi 2'ye kadar daralttım. Trek fx 7.5 2012 yada Giant rapid 2. Yeni konu açacağım.