Yardım Bmx Sele borusu ve Gidon boyanması

iron_cobra

Üye
Tepki
2
Bmx imin gidon ve sele borusunda paslanmalar var zımparayla baya azalttım hatta çıt çıt düşen ler oldu oralar eski halini aldı..(gümüş rengi)

Ancak ben bu 2 parçayı boyamak istiyorum.. Aynı tonu nasıl tuttururum yada nasıl boyarım.. Hiç tecrubem yok hep boyacıda yaptırıyodum. Ama bu sefer kendim yapmak için biraz yardımınıza ihtiyacım var.

BMX
-Gidon
-Sele Borusu

2 side gümüş rengi parlak

Nasıl bir işlem yapmalıyım lütfen yardım???

Scudo
Tepki
4
gümüş rengi için gümüş spreyler war ama bence snn gidon ve sele borun krom dur kromuda kaplattırman gerekir...

Tepki
1
aynı konudan ben de açacaktım şansa açılmış aynısından. benim bmx'te deaynı sorun var. sele borusu ile gidonu boyayacağım. hem solmuşlar hem de pas var biraz. bisiklet krom kaplama. krom kaplatmak istemiyorum ne renk gider sizce uçuk renkler de olabilir sedefli-simli altın rengi vs..?

yahow

Üye
Tepki
35
merabalar arkadaşlar

size yardım edebilirim
ilketapta boyanacak paarçalar ince zımparalar ile sulu zımpara yapılmalı ürerinde hiç bir pürüz kalmamalı.bunu büyük ihtimalle sprey boyayla boyamayı düşünüyorsunuzdur herhalde.bisikletçilerde ve malzeme satan yerlerde bulabileceğiniz sprey boyalar işinizi görür.kaliteli bişi ve uçuk renk isterseniz polisan ve marshall sprey boyalarının böyle renkleri(altın sarısı,florosanik renkler,ğümüş,nikelaj vs.) var bu boyaları bayiilerde ve praktikerde bulabilirsiniz. 300 ml lik tüplerde satılır bu size yeterde artar yaklaşık fiyatı 8,10 ytl civarıdır. bu boyalardan alıp parçayı rüzgarsız ğeniş bi alanda boyayabilirsiniz.barçayı boyaya zarar vermeyecek şekilde bi tel vasıtasıyla asarsınız.sonra boyama işlemine geçersiniz.boyama uygulamaları ve sonrası alacağınız kutunun üzerinde yazar zaten oraları atlıyorum.isterseniz daha sağlam olması için altına astar atabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: karantina24

bmxlive

Üye
Tepki
0
benim gidon ileri geri oynuyo... civataları ne kadar sısamda fayda etmiyo boğazı değiştirdim yıne aynı problem var... gidonu değiştirsem faydası olurmu.. yardımcı olursanız cok sevınırım..

endneedless

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
ben sizin yerinizde olsam mat siyaha üç kat yarım saat arayla sprey boya uygular ve üzeri ince bir kat vernik atar ve cillop gibi olurdu...
mat siyahın yakısacağını düşünüyorum birde üzerine vernik 10 numara olur