Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım bekleyen yeni bir bisiklet sevdalısı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Can KAYATÜRK tarafından paylaşıldı.

1. Can KAYATÜRK

Can KAYATÜRK Üye

Seviye:
    Merhabalar abilerim, ablalarım, kardeşlerim,

Küçüklüğümden beridir bisikletle haşır neşir bir insanım ancak bisikletlerden hiç anlamam sadece binip gezmeyi bilirim bu sene artık profesyonelliğe ilk adımımı atmak istiyorum sizlerin yardımıyla yardım beklediğim konu ise bisiklet seçimi kararımı şehir / tur bisikleti olarak verdim kredi kartıyla alışveriş yapıcağımdan bütçem 12 ay üzerinden aylık 150tl yani 1,800tl toplam şimdilik bisiklet daha sonrada bagaj ve diğer tur bisikleti için gereken diğer ekipmanları yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum

şu an gözüme kestirdiğim bisiklet

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3834,OdesisMc

ama bu bisiklet bana uyar mı nasıl olur bir fikrim yok eğer bu konuda bana bir öneride bulursanız çok memnun kalırım şimdiden teşekkürler

2. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Can KAYATÜRK bunu beğendi.
  3. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yaşınızdan ve boyunuzdan bahsetmemişsiniz. Bazıları bütçesinden bile bahsetmiyor ki siz ne güzel hem göz zevkinizi hem de aylık ödeyeceğiniz miktardan bahsetmişsiniz.

Bazı bisiklet markaları birden fazla ölçülerde kadrolara (en az iki) sahip oluyor. Bu sayede vücudunuza en uygun bisikleti seçebiliyorsunuz. Renk seçenekleri de olması başka bir güzellik tabi.

Bütçeniz ve seçiminiz de iyi bu arada...:)

4. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    aramıza hoşgeldin can.

şehir bisikleti güzel bir seçim , 3 tip bisikletide kullanmış biri olarak sana şunları söyleyebilirim. şehir bisikletleri oturuş ve sürüş bakımından uzun sürüşler için tasarlanmışlardır. çok keyifli ve konforludur. her yola uygundur. stabilize toprak yol asfalt vs. dik bir oturuş pozisyonu vardır bele yüklenmez. lastikleri yarış bisikleti boyundadır (28") (dağ bisikletlerinin 26") dolayısıyla akıcı bir sürüş sağlar. kullanım amacın burda önem arzetmekte çünkü bu bisikletler hibrit modellerdir(yani biraz dağ biraz yol mantığı) eğer amacın tur yapmak gezmekse ideal fakat beraber gezeceğin arkadaşların dağ bisikleti kullanıcıysa onlarla beraber ormanda bayırda sıkıntı yaşarsın , yine arkadaşların yarış kullanıyorlarsa bu seferde onlara yetişemezsin :) yok ben tek tabanca uzuun uzuun gezicem rahat olsun konforlu olsun dersen seçimin gayet güzel. corratecte alman markasıdır uzuun yıllar kullanırsın. (alternatif olarakta specialized sirrus , scott p serisi ve trek fx serisine bakabilirsin bunnar biraz daha sportif sehir ve tur bisikletleridir)

lafı fazla uzattım umarım yardımcı olabilmişimdir. soruların varsa seve seve cevaplarım..

bol pedallı günler

5. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ölçüleri buldum:

Boy
    170 - 175 arasıysa, kadro: 41 - 43 cm. (16 - 17"),
    175 - 180 arasıysa, kadro: 43 - 46 cm. (17 - 18"),
    180 - 185 arasıysa, kadro: 46 - 48 cm. (18 - 19"),
    185 - 190 arasıysa, kadro: 48 - 53 cm. (19 - 21"),
    190 - 195 arasıysa, kadro: 53 - 56 cm. (21 - 22"),
    195 - 200 arasıysa, kadro: 56 - 58 cm. (22 - 23") olmalı...

Sedona 311 gibi jantları çok ince olmayan MTB arası modeller de var. Tavsiye ederim...

6. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kesinlikle bisikleti deneyerek alın vücut ölçülrinize uygun bir bisiklet seçimi için çünkü daha sonra yanlış seçilen kadro boyu yüzünden bilek dirsek sırt ve bel ağrıları nedeiyle bisikletten soğursunuz bana kalırsa bütçenizi çok az daha zorlayarak scott p1 alabilirsiniz ya da trek fx 7,3 ve üzeri.
    şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

7. ahmet öz

ahmet öz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tur bisikleti olarak önerebileceğim fiyat performans olarak en iyi bisikletlerden whistle guipago 1160. Donanımı gerçekten çok iyi. 1000 tl civarında satılıyor. Kalan parayla da tur malzemeleri satın alır rahat edersin.

8. Can KAYATÜRK

Can KAYATÜRK Üye

Seviye:
    boyum 175-180 arası kilom 85 ama kiloyu 80 e düşürmekte kararlıyım

genellikle asfalt ve şehir içi ve bisiklet gezilerinde sürücem bisikleti yazında tekirdağ - bodrum turu yapmak istiyorum ama onun için daha bir planlama yapmadım aldığımdada bi kere almak tam almak isityorum eğer bütçem el verirse seneyede daha iyi bir modelle değiştiricem

9. Öner İLKME

Öner İLKME Yeni Üye

Seviye:
    Benim henüz bisikletim yok ama 15 gündür araştırıyorum linkini attığım model çok hoşuma gidiyor ve fiyatına göre çok iyi olduğundan bahsediliyor sürekli renkte çok hoş bugün gördüm kendisini çok beğendim....

http://www.sedabisiklet.com/whistle-guipago-1160-man.html/

10. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Boyum 1.86. Bisikleti 18'' aldım. Deneme imkanı bulamadım. Sizce sıkıntı yaşar mıyım ?

19'' yok 20'' si var.