Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaralara iyi gelen su geliştirildi..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat EVGİN tarafından paylaşıldı.

1. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:

New Scientist dergisinde yayınlanan habere göre, bir Kaliforniya firması tarafından geliştirilen 'süper suyun' virüsleri, bakterileri ve mantarları öldürdüğü belirtildi. Suyun hastane mikrobu olarak bilinen MRSA’ya karşı da etkili olduğu belirlendi.

Yapılan araştırmada, antibiyotiğin yanı sıra bu suyla tedavi edilen, diyabetik ayak yaraları bulunan hastalarda daha çabuk iyileşme görüldü.

Bilim adamları, diyabetli hastalarda yaraların zor iyileştiğini hatırlattılar.

BBC ve Daily Mail’in internet sitelerindeki habere göre, 'mucizevi su', saf suyun, yarı geçirgen sodyum klorür membranından geçirilmesi ve sonucunda oksiklorür iyonlarının ortaya çıkmasıyla elde ediliyor.

Suyun ana unsurunu, mikropların hücre duvarlarını delen, elektrik yüklenmiş moleküller olan bu oksiklorür iyonları oluşturuyor.

Tuzlu suyun kimyasal değişikliğe uğratılmış bir çeşidi olan 'mucizevi su', tehlikeli organizmaları hücre duvarlarında delikler açarak öldürüyor.

Suyun üreticisi firmanın yetkililerinden Dan McFadden, 'İnsanlar bunun gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu düşünüyorlar. Ancak bu gerçek' dedi.

'Mucizevi suyun' dış kullanım için olduğu, içilmemesi gerektiği belirtildi.

Solüsyon ve sprey şeklinde hazırlanan suyun ABD’de satışa sunulduğu, İngiltere’de de satışı için onay verildiği bildirildi.

superonline.

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  2. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir gelişme. Türkiye'ye ne zaman gelir acaba? Küçük spreyler şeklinde de satılırsa biz bisikletçiler için gezilerde oldukça yararlı olacaktır. İlkyardım çantalarında mutlaka bulunması gerekli, gezilerde ufak defek yaralanmalar için.

3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Murat şefim selamlar.
    Senin suyu okuyunca aklıma her nereden geldiyse "çamaşır suyu" geldi.. :)

Çamaşır suyu da AIDS hastalığının etkeni olan HIV'i öldüren TEK SU ÇEŞİDİ :in: :D

Şefim aklıma bir şey daha geldi..

İnan ki, bu su ülkemize gelirse benim yurdum insanı da bu suyun şifasına bir inanırsa eğer bu su felaket satış rakamları elde eder. Faydasına binaen yurdum insanı bu suyla korkarım ki banyo dahi yapar. :)

4. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim gözümün önüne daha fena senaryolar geliyor Mesut Abi :) Kötü niyetli bünyeler, bu suların boş kutularına bildiğin Allah'ın suyunu basarak ''şifalı su'' diye satarlar gibi geliyor bana.

5. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende sabah gazetede okudum tam bisikletçilere göre bişi