yapıkredi numaramı nasıl buldu ?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yapıkredi den hesap açtırdığımda başka yerde çalışıyor ve başka cepnumaram vardı.
iptal ettirirken yeni işyerime geçtim ve iptal ettirdikten 2 ay sonra cep numaramı değiştirdim.

geçen hafta telefonum 4440444 numaradan arandı. yapıkredi olduğunu bildiğim içn açmadım.
bu günde biraz önce iş yeri telefonumdan yapıkredi den arandım. müsait olmadığımı söyledim ve mevzu nedir kısaca söylermisiniz dedim. bilgilendirme için dedi. iyi sonra ararsınız dedim kapattım.
hayatta en sevmediğim şeylerdin biri bankalarla uğraşmaktır.

bu yapıkredi beni nasıl buldu anlamış değilim.

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez
Scudo

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adına kesilmiş bi sigorta poliçesi var mı? Oralardan da bulunabilir telefon numarası. Onun dışında bildiğim kadarıyla telefon numaraları ticareti yapılan bi bilgi. Müşterilerinin telefon numarası bilgilerini toplu olarak satan işletmeler var ne yazık ki. Akmasa da damlar mantığıyla 3-5 ne koparırlarsa kar sayıyorlar.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bazı rivayetler var. internet alışveriş siteleri kişisel bilgilerinizi satıyor gibisinde bu rivayetlere göre, bankalar neden bu tür adreslere itibar eder ayrı soru. bana da dijitürk musallat oldu mesela. her açana diyorum ki, "arkadaşım benim televizyonum yok (gerçekten yoktu 5 yıl kadar) ben dijitürk cihazını nereye takayım?" diye sorunca karşı tarafta makineli tüfenk gibi konuşan ve de sizi konuşturmayan kişilerin sistemlerinin çöküşüne dair sessizliği dinlemek paha biçilmez. bir amerikan generali ne demiş 1800lerde? "bankalar, karşı karşıya savaşmak için pozisyon aldığınız bir ordudan daha tehlikelidir." kalın sağlıcakla. bu arada yapıkredit bankası ile 14 yıllık birlikteliğim 3 ay sonraki son taksidimin bitmesiyle sona erecek. şimdilerde arayıp arayıp kredi karrtı limiti düşürüyorum oyun olaraktan ama orada da çakallar müşteri limiti diye bişey uydurmuşlar. neyse cümlemizi Allah korusun.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz ve SerkanH

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Ben size daha korkunç olanı anlatayım. Geçen yıl ofiste birlikte çalıştığım Ender isimli arkadaşımı Yapı Kredi sürekli taciz ediyordu. O da sizler gibi bunlar telefonumu nereden bulmuş diye hayıflanıyordu. Bir gün sinirlendi ve telefonunu açmadı. yaklaşık 1 dakika sonra benim telefonum çaldı ve "ENDER beyle görüşebilir miyim?" dedi. Ben şoku üzerimden attıktan sonra yanlış numara olduğunu söyledim. Bu sefer bana kredi kartı kakalamaya çalıştılar. Ardından 1-2 ay sonra yine Enderi aradılar yine açmadı. Yine beni aradılar. Bu sefer Ender karşımda ve telefonunu bilerek açmıyor sizde beni arıyorsunuz. Hala anlamadınız mı? ne yüzsüzsünüz filan dedim. Telefonu kapattılar. Ama 2-3 ayda bir yine arayıp hal ve hatır soruyorlar.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
İşim gereği elimin altında 5000 kişilik bir telefon rehberi mevcut. Ve istersem bu rakamı daha da arttırabilirim. Sektörde bu bilgiye data deniyor. Ve bu datayı herhangi bir çağrı merkezine çok rahatlıkla el altından satabilirim. Sonra da sizler ''numaramı nasıl buldular'' diye kara kara düşünürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz ve Rehavet

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Bir mağazadan alışveriş yaparken, bir kurumla diyalog kurarken telefon numaralarınızı vermeyin :) ısrar ederlerse ev telefonu da cep telefonu da yok kullanmıyorum deyin.

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
bnir kaç gün önce bizim işyerini arayıp seni sordular
gereken cevabı verdim
demekki yılmayıp cebini bulmuşlar

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Mehmet Levent

Kesinlikle size katılıyorum. Yaklaşık olarak 1 aydır bizde de televizyon yok! Dijitürk benim cep telefonuma fena halde kafayı takmış durumda. Bazen günde iki kere sesli mesaj ile arıyor. Sms üzerine sms' ler. Dayanamadım bende müşteri temsilcisini aradım. Bağırdım çağırdım. Benim evimde televizyon yok. Dijitürk ile bu güne kadar hiç alakam bile olmadı. Yeter artık aramayın beni diye. Yetkili ben sisteme işliyorum otomatik arama ve mesaj listesinden siliniyorsunuz siz hiç merak etmeyin dedi kapattık. Değişen tek şey tam 2 gün boyunca aramadılar mesaj da gelmedi. 3. gün aynen devam.. :)

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Benim anlamadığım şöyle bir şey var. "Beni bir daha rahatsız etmeyin, istemiyorum" dedikçe, bunlar inadına iki gün sonra tekrar arıyorlar veya sms yolluyorlar. Bilerek mi yapıyorlar bunu yoksa laftan mı anlamıyorlar?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öte yandan, sizi arayan kızlar veya erkekler firmanın sahibi veya akrabası değil, call center da çalışan masum emekçi kardeşlerimiz. Aramalar kayıt edildiği için sizin terslemeleriniz veya çat kapatmalarınız hanelerine kötü not olarak yazılıyor. Bence vakit varsa sonuna kadar dinleyip, gerekirse nazikçe "ilgilenmiyorum" diyelim.
Tamam çok meşgulüz de ne yapıyoruz, "soğuk füzyonu mu buluyoruz" hepimiz? :D

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Yani, aslında çok aramaya gerek yok;

(link)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Banka'lar ile uğraşmak çok zordur, ne kadar zekalı insanlar var ise bankalara seçilir..

Yadırgamadım başınıza gelenleri..

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Başka bir banka veritabanında numaranız kayıtlıysa olay bitmiştir. En doğrusu telefonu açıp profilinize bir daha telefonla aranmak istemediğinizin not alınmasını ciddi ve kararlı bir şekilde söylemeniz olacaktır...

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
gaziemir'de bi spor tesisinden aradılar, numaramı nerden buldunuz dedim.. üyelerimizden biri tavsiye etti dedi.. inanmadım tabi.. ben konyadayım yanlış tavsiye etmişler dedim.. aa öyle mi pardon dedi kapattı.. iki hafta sonra yine aynı yerden aradılar.. ben konyadayım demiştim hatırladınız mı diye sordum.. aa evet hatırladım dedi, sistem otomatik arıyor kusura bakmayın dedi kapattı.. muhtemelen 2 hafta sonra yine arayacaklar!

başka birgün adını hiç duymadığım bi klima servisinden aradılar.. teknik serviste kampanya varmış başladı anlatmaya.. bi dk durun dedim.. durdu.. tamam rastgele arıyorsunuz da, önce klimanız var mı diye bi sorun dedim.. yok mu dedi.. yok dedim.. pardon dedi kapattı.. aslında var ama kibarca kurtulmak için yalan söylemek zorunda kalıyorum

son bi tane daha; ING bankasından aradılar, karşımdaki daha konuşmaya başlamadan, kredi kartı diyecekseniz hiç yormayın kendinizi istemiyorum dedim.. hayır kredi kartı için değil dedi.. ee neymiş dedim.. hesabınızda para kalmadığında hesabınıza destek kredisi tanımlıyoruz bu şekilde bıdı bıdı bıdı.. ee bu da bir çeşit kredi değil mi dedim.. bu farklı dedi.. yaa bi git, kapatıyorum dedim kapattım..

yeni trend bu sanırım.. cepten tek tek arayıp birşeyler satmaya çalışmak.. nereye giderseniz gidin bunlardan kurtuluş yok

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Ben şunu soracağım. SMS alımını komple kapatabilir miyiz operatörden? Ben SMS hiçbir şekilde kullanmıyorum sadece telefon görüşmesi yapıyorum. Sürekli spam yapan firmalardan hiç değilse SMS gelmesin diyorum. Zaten artık tanımadığım numaralara cevap da vermiyorum.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@chn krmz

şöyle bı durum söz konusu cıhan abı.ben daha once cagrı merkezınde calıstım ve calıştıgım cagrı merkezı yıne boyle urunler satan yerlerden numara satın alıyodu.bu adam buradan boyle urun almış bizdende mutlaka alır mantıgıyla çalısıyolar ve numara satın alıyolar.sende yenı numaranı bıyere verdıysen eger veya bı alışverış yaparken numaranı bıraktıysan o numarayı bi banka senı aramak ıcın satın alabılır::)benım calıstıgım yer boyle yapıyodu.

@Mehmet Levent

mehmet bey rivayet değil kesinlikle dogru:)ben 1 ay çagrı merkezınde çalıştım adamlar numara satın alıyodu.bıde alıcı numaralar felan pahalıydı.:)