Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yapıkredi numaramı nasıl buldu ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında chnkrmz tarafından paylaşıldı.

1. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yapıkredi den hesap açtırdığımda başka yerde çalışıyor ve başka cepnumaram vardı.
    iptal ettirirken yeni işyerime geçtim ve iptal ettirdikten 2 ay sonra cep numaramı değiştirdim.

geçen hafta telefonum 4440444 numaradan arandı. yapıkredi olduğunu bildiğim içn açmadım.
    bu günde biraz önce iş yeri telefonumdan yapıkredi den arandım. müsait olmadığımı söyledim ve mevzu nedir kısaca söylermisiniz dedim. bilgilendirme için dedi. iyi sonra ararsınız dedim kapattım.
    hayatta en sevmediğim şeylerdin biri bankalarla uğraşmaktır.

bu yapıkredi beni nasıl buldu anlamış değilim.

nazmi bilmez bunu beğendi.
  2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bankalardan kaçamazsın. bankalar bulur. asıl soru şu? sen bankalardan kaçarsan kurtulabileceğini mi sandın?

3. U BoRa

U BoRa Kaptan

Seviye:
    Adına kesilmiş bi sigorta poliçesi var mı? Oralardan da bulunabilir telefon numarası. Onun dışında bildiğim kadarıyla telefon numaraları ticareti yapılan bi bilgi. Müşterilerinin telefon numarası bilgilerini toplu olarak satan işletmeler var ne yazık ki. Akmasa da damlar mantığıyla 3-5 ne koparırlarsa kar sayıyorlar.

4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bazı rivayetler var. internet alışveriş siteleri kişisel bilgilerinizi satıyor gibisinde bu rivayetlere göre, bankalar neden bu tür adreslere itibar eder ayrı soru. bana da dijitürk musallat oldu mesela. her açana diyorum ki, "arkadaşım benim televizyonum yok (gerçekten yoktu 5 yıl kadar) ben dijitürk cihazını nereye takayım?" diye sorunca karşı tarafta makineli tüfenk gibi konuşan ve de sizi konuşturmayan kişilerin sistemlerinin çöküşüne dair sessizliği dinlemek paha biçilmez. bir amerikan generali ne demiş 1800lerde? "bankalar, karşı karşıya savaşmak için pozisyon aldığınız bir ordudan daha tehlikelidir." kalın sağlıcakla. bu arada yapıkredit bankası ile 14 yıllık birlikteliğim 3 ay sonraki son taksidimin bitmesiyle sona erecek. şimdilerde arayıp arayıp kredi karrtı limiti düşürüyorum oyun olaraktan ama orada da çakallar müşteri limiti diye bişey uydurmuşlar. neyse cümlemizi Allah korusun.

chnkrmz ve SerkanH bunu beğendi.
  5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Ben size daha korkunç olanı anlatayım. Geçen yıl ofiste birlikte çalıştığım Ender isimli arkadaşımı Yapı Kredi sürekli taciz ediyordu. O da sizler gibi bunlar telefonumu nereden bulmuş diye hayıflanıyordu. Bir gün sinirlendi ve telefonunu açmadı. yaklaşık 1 dakika sonra benim telefonum çaldı ve "ENDER beyle görüşebilir miyim?" dedi. Ben şoku üzerimden attıktan sonra yanlış numara olduğunu söyledim. Bu sefer bana kredi kartı kakalamaya çalıştılar. Ardından 1-2 ay sonra yine Enderi aradılar yine açmadı. Yine beni aradılar. Bu sefer Ender karşımda ve telefonunu bilerek açmıyor sizde beni arıyorsunuz. Hala anlamadınız mı? ne yüzsüzsünüz filan dedim. Telefonu kapattılar. Ama 2-3 ayda bir yine arayıp hal ve hatır soruyorlar.

Gün A., chnkrmz ve SerkanH bunu beğendi.
  6. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İşim gereği elimin altında 5000 kişilik bir telefon rehberi mevcut. Ve istersem bu rakamı daha da arttırabilirim. Sektörde bu bilgiye data deniyor. Ve bu datayı herhangi bir çağrı merkezine çok rahatlıkla el altından satabilirim. Sonra da sizler ''numaramı nasıl buldular'' diye kara kara düşünürsünüz.

chnkrmz ve Rehavet bunu beğendi.
  7. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Bir mağazadan alışveriş yaparken, bir kurumla diyalog kurarken telefon numaralarınızı vermeyin :) ısrar ederlerse ev telefonu da cep telefonu da yok kullanmıyorum deyin.

SerkanH bunu beğendi.
  8. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  9. Rehavet

Rehavet Kıdemli Üye

Seviye:
    bnir kaç gün önce bizim işyerini arayıp seni sordular
    gereken cevabı verdim
    demekki yılmayıp cebini bulmuşlar

chnkrmz bunu beğendi.
  10. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Kesinlikle size katılıyorum. Yaklaşık olarak 1 aydır bizde de televizyon yok! Dijitürk benim cep telefonuma fena halde kafayı takmış durumda. Bazen günde iki kere sesli mesaj ile arıyor. Sms üzerine sms' ler. Dayanamadım bende müşteri temsilcisini aradım. Bağırdım çağırdım. Benim evimde televizyon yok. Dijitürk ile bu güne kadar hiç alakam bile olmadı. Yeter artık aramayın beni diye. Yetkili ben sisteme işliyorum otomatik arama ve mesaj listesinden siliniyorsunuz siz hiç merak etmeyin dedi kapattık. Değişen tek şey tam 2 gün boyunca aramadılar mesaj da gelmedi. 3. gün aynen devam.. :)

11. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Benim anlamadığım şöyle bir şey var. "Beni bir daha rahatsız etmeyin, istemiyorum" dedikçe, bunlar inadına iki gün sonra tekrar arıyorlar veya sms yolluyorlar. Bilerek mi yapıyorlar bunu yoksa laftan mı anlamıyorlar?

12. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Öte yandan, sizi arayan kızlar veya erkekler firmanın sahibi veya akrabası değil, call center da çalışan masum emekçi kardeşlerimiz. Aramalar kayıt edildiği için sizin terslemeleriniz veya çat kapatmalarınız hanelerine kötü not olarak yazılıyor. Bence vakit varsa sonuna kadar dinleyip, gerekirse nazikçe "ilgilenmiyorum" diyelim.
    Tamam çok meşgulüz de ne yapıyoruz, "soğuk füzyonu mu buluyoruz" hepimiz? :D

Birtan Kolburan ve Gün A. bunu beğendi.
  13. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    SerkanH bunu beğendi.
  14. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  15. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Banka'lar ile uğraşmak çok zordur, ne kadar zekalı insanlar var ise bankalara seçilir..

Yadırgamadım başınıza gelenleri..

16. Alpaslan.Savacı

Alpaslan.Savacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bana da Yapı Kredi'den SMS geldi bugün

17. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Başka bir banka veritabanında numaranız kayıtlıysa olay bitmiştir. En doğrusu telefonu açıp profilinize bir daha telefonla aranmak istemediğinizin not alınmasını ciddi ve kararlı bir şekilde söylemeniz olacaktır...

18. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    gaziemir'de bi spor tesisinden aradılar, numaramı nerden buldunuz dedim.. üyelerimizden biri tavsiye etti dedi.. inanmadım tabi.. ben konyadayım yanlış tavsiye etmişler dedim.. aa öyle mi pardon dedi kapattı.. iki hafta sonra yine aynı yerden aradılar.. ben konyadayım demiştim hatırladınız mı diye sordum.. aa evet hatırladım dedi, sistem otomatik arıyor kusura bakmayın dedi kapattı.. muhtemelen 2 hafta sonra yine arayacaklar!

başka birgün adını hiç duymadığım bi klima servisinden aradılar.. teknik serviste kampanya varmış başladı anlatmaya.. bi dk durun dedim.. durdu.. tamam rastgele arıyorsunuz da, önce klimanız var mı diye bi sorun dedim.. yok mu dedi.. yok dedim.. pardon dedi kapattı.. aslında var ama kibarca kurtulmak için yalan söylemek zorunda kalıyorum

son bi tane daha; ING bankasından aradılar, karşımdaki daha konuşmaya başlamadan, kredi kartı diyecekseniz hiç yormayın kendinizi istemiyorum dedim.. hayır kredi kartı için değil dedi.. ee neymiş dedim.. hesabınızda para kalmadığında hesabınıza destek kredisi tanımlıyoruz bu şekilde bıdı bıdı bıdı.. ee bu da bir çeşit kredi değil mi dedim.. bu farklı dedi.. yaa bi git, kapatıyorum dedim kapattım..

yeni trend bu sanırım.. cepten tek tek arayıp birşeyler satmaya çalışmak.. nereye giderseniz gidin bunlardan kurtuluş yok

19. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Ben şunu soracağım. SMS alımını komple kapatabilir miyiz operatörden? Ben SMS hiçbir şekilde kullanmıyorum sadece telefon görüşmesi yapıyorum. Sürekli spam yapan firmalardan hiç değilse SMS gelmesin diyorum. Zaten artık tanımadığım numaralara cevap da vermiyorum.

20. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    şöyle bı durum söz konusu cıhan abı.ben daha once cagrı merkezınde calıstım ve calıştıgım cagrı merkezı yıne boyle urunler satan yerlerden numara satın alıyodu.bu adam buradan boyle urun almış bizdende mutlaka alır mantıgıyla çalısıyolar ve numara satın alıyolar.sende yenı numaranı bıyere verdıysen eger veya bı alışverış yaparken numaranı bıraktıysan o numarayı bi banka senı aramak ıcın satın alabılır::)benım calıstıgım yer boyle yapıyodu.

mehmet bey rivayet değil kesinlikle dogru:)ben 1 ay çagrı merkezınde çalıştım adamlar numara satın alıyodu.bıde alıcı numaralar felan pahalıydı.:)