Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yanlış tercihim Bianchi Montana D

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Sertan.Zaim tarafından paylaşıldı.

1. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yanlış bir bisiklet aldım ancak doğru seçim için bir süre bununla devam edeceğim. Çift amartisör + çelik kadro + disk fren eklenince çok ağır bir bisiklet oldu. Özellikle patikalardan tepelere çıkarken oldukça zorluyor. Aynı zamanda 35 - 36km hızdan sonra vites yetersiz kalıyor. Yine de görsel olarak başarılı bir bisiklet olduğunu düşünüyorum :D fazla da kötülemek istemem :D

2. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çelik Kadro-mekanik disk fren-arka amortisör:)

Ama önemli olan aranızdaki sevgi ona severek biniyorsanız ne kadar ağır olsada farketmez:)

3. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    Abi benden sana tavsiye bunu ver üstünede az bi para koy salcano ng650 al bunun disklerini sök ng650ye bagla bir iki degişiklikle alimünyüm kadro şenlenir.

gok bunu beğendi.
  4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu da bisiklettir, sürülür elbette ama güç kaybı baya fazla olacaktır. Mümkün olduğunda erken bir vakitte değiştirebilmeniz dileğiyle. Güle güle kullanın :)

5. ogunseyrek

ogunseyrek Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletinizi görünce benimde aklıma ilk tercihim geldi :D benim ilk bisikletim bianchi adrenalindi ama çok uzun yollar yaptık en az 4000 km gezdik gayette memnundum :) size tavsiyem ortadaki amortisörü en sert konuma getirmeniz ve sele borusu mesafeniz kısaysa uzun bir sele borusu almanız. Bisikletiniz ağırda olsa sevdikten sonra kimse tutamaz sizi, hala ilk bisikletimin resimlerini gördükçe keşke satmasaydım diyorum :)

6. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Valla geçen haftasonu 130KM civarı yaptım baya zorladı yokuşlarda ama olsun. Carraro CRX 912 veya biraz daha paraya kıyıp CRX 2012 almayı düşünüyorum. Bu acemiliğimi alıyor sadece, zincir söküp takma, lastik tamiri vs. konularda acemiliğimi atıyorum, asıl "ceylan"a hazırlıyorum kendimi :D

7. emreuzun

emreuzun Aktif Üye

Seviye:
    Abicim bence hiç değiştirme görüntüsü yeter :)

Sertan.Zaim bunu beğendi.
  8. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende ilk kez bayiye gittiğimde uyanık satıcı onu göstermişti ama neyse ki zarardan döndüm ve hardtrail bir bisiklet aldım :)

9. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
    bence yeni bir kadro alıp malzemeleri ona tak

10. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu tarz bisikletlere bizim İdris bile el atsa fazla hafiflemez. Ağırlık fazla olunca gerçekten bana bile sıkıntı geliyor. Piknik gezileri - kış şartlarında bunu sürerdim. Bisiklet bisiklettir.

11. onur özlem

onur özlem Kıdemli Üye

Seviye:
    bence görüntüsü çok güzel ya sırf görüntüsü için bunu sürebilirim bence güzel :)

SerkanH bunu beğendi.
  12. Mustafa Kahraman07

Mustafa Kahraman07 Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    kardeşim aynı bisikleti 2 gün önce aldım montana d'yi cok kullanıslı hiç de agır değil çelik kadro olmasına rağmen 4 4'lük bisiklet bugun direk araziye sürdüm aşırı sağlamdı tak diye hemen dutruyo ben de disk frenin bu özelliğini seviyorum bence biraz sevmeye calıs

SerkanH bunu beğendi.
  13. Samet K.

Samet K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Benim bisikletim seninkinden daha kotu ama onu seviyorum. 17 kg celik kadro 21 vites cift amortisor. Koltugu yukselttim amortisoru olabildigince siktim. Sevmesemde maddi durumdan oturu mecburum ancak surmekten keyif aliyorum. Bianchi scorpion 2010

SerkanH bunu beğendi.
  14. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Chrome tarayıcıdan mıdır PC den mi nedir çözemedim bir türlü. Sitede yayınlanan bazı fotoğrafları açmıyor Minicik mavi yeşil kare olarak çıkıyor. Bisikleti az çok tahmin ediyorum da! Benim anlamadığım forumda yeni değilsiniz. Nasıl olur böyle bir hataya düşersiniz. Hadi ben 15 yıl aradan sonra ilk defa bisiklet almıştım o da Ümit Navigator 2D 6061 Alüminyum kadro disk frenler çift kat jantlar camaro lastikler falan yine bir nebze idare ederdi ama dişli oranı küçük olduğu için bir hızdan sonra pedallar boşa geliyordu. Çok sinir bir durumdu. Neyse ki kurtuldum ondan.. Dilerim ileride (En yakın zamanda) gönlünüze göre bir bisiklet bulursunuz..

15. Hakan Ergül

Hakan Ergül Yeni Üye

Seviye:
    Hocam selam.bende montano almayı düşünüyorum ama forumlarda arka amatisörlü bisikletlerin çok ağır ve kullanımının çok yorduğundan bahsediyor montano kullanan birisi olarak yorumların nedir bilgi verir misin.ben öyle bir kerede çok uzun yol yapmıycam her bindiğimde belki 15-20 km yol yaparım ama tabiki güzergahlarımda yokuş yukarı da çıkma durumum olabilir.bu şekilde bir kullanım için tavsiye edermisin

16. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cok genel olucak belki ama 6000tl nin altindaki cift amortiaorlu bisiklet = iskence :)

17. Hakan Ergül

Hakan Ergül Yeni Üye

Seviye:
    şehir bisitletleri gibi sadece ön amortisörlü ama lastikleri kalın dağ bisikletleri var onlar alınabilir mi sence

18. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ebet alinabilir ortalam 14-15 kilo oluyor onlar ama rampa cikarken vs vs enerji kaybi olmasin istersen masasi kilitlenebilen bir model almani tavsiye ederim

19. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    1,5 taban ölçülü ince yol lastikleri takılırsa hantallığı azalır.

20. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Üstad ben bu konuyu açtığımda 2012 yılının ağustos ayıydı ve evet o zaman forumda yeniydim. Yıllar sonra aldığım ilk bisikletti ve bisikleti aldıktan 2-3 ay sonra bu forumu keşfederek bisikletle ilgili birçok bilgiye ulaştım. Fotoğrafların açılmama sebebi de bağlantının olduğu sitede mevcut fotoğrafların silinmiş olmasından dolayı.