Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yanlış Kadro Boyu

Konu, 'Kadrolar' kısmında Mert Seckin tarafından paylaşıldı.

1. Mert Seckin

Mert Seckin Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,ben 173 cm'yim. Bana uygun kadro boyu sanırım 16.5" oluyor. Geçenlerde bisiklet almaya gittik. Salcano Astro210V modeli vardı. 18" kadro boyuna sahip. İlk başta dükkanın sahibinden 16" kadro boyu olanını getirmesini rica ettim fakat;artık gelmediğini söyledi. Sonra bana kadro boyunun ayakta gidenler için önemli olduğunu eğer yarışlara katılmak gibi bir fikrim yoksa bunu alıp gitmememi söyledi.Bende öyle yaptım. Ve 18" kadro kadro boyuna sahip bisikleti aldım. Bunun bana özellikle ne gibi eksileri olur ? Şuana kadar özellikle hissettiğim şey,bisiklette durduğum,bisiklet sola yattığı zaman ya düşecek gibi olmam yada bisikletten inmem.(Sağa yattığında bir şekilde sağlıyorum dengeyi :D ) Üstünde duramıyorum :) Sele boyu tam olması gerektiği gibi. Ama söylediğim gibi durduğum zaman bisikletin üstünde kalamıyorum :S. 16"'lik bir kadro alsam böyle bir şey gene olur muydu ? Birde bundan başka ne gibi götürüleri olacak 18" kadronun ?

Yunus YILMAZ bunu beğendi.
  2. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de 172 boyla 18 kadro kullanıyorum. Sorularına kendi tecrübelerime dayanarak yevap vereyim. İlk önce durduğunda bisikletin üzerinde kalmaya çalışma. Ayaklarını yere bas:). Uzun mesafelerde büyük kadro poponun daha az ağrımasını sağlar, ama kollarına daha fazla yük bineceği için, hiç tenis oynamasan bile, tenisçi dirseği gelişmesine yol açabilir. Standart toprak yolda sıkıntı yaşamazsın ama dik, keskin inişlerde kontrolü daha zor olur.

3. Mert Seckin

Mert Seckin Yeni Üye

Seviye:
    Sorunlarımı hallettim.Sanırım yeni bisiklete alışma süreci gibi bir şey. Diğer iki tekeride çıkarttım :D Okulun orada dik bir iniş var kontrol sorununu orada yaşadım. Fakat;seleyi indirerek halledebiliyor.