Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yani bu kadar da olmaz, ayıptır.

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Oğuzhan k tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.imdb.com/title/tt0826760/ orjinali budur izlemeyenler kesin izleyin bu arada çakması kanal'd'de oynamaya başladı birde utanmadan facede,twitter'da sayfa kurmuş propaganda yapıyorlar pessss beeee.

2. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tamamda çakmasının adı nedir

avanak_abdi bunu beğendi.
  3. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Cinayet dizinin adı.

4. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Zaten çakma olmayan mı var hepsi çakma son zamanlarda

5. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ya yapamıyorsan senaryo yazamıyorsan yapmayacaksın bizim millet işte oturmuş izliyor bide offf şöyle böyle demiyormu arkadaş deli oluyorum yahu bir aç araştır be mübarek.

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    nurgül yeşilçay hiç olmamış yakışmamış diziye

7. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Her yerde The Killing dizisinden uyarlama olarak geçiyor yani araklama değil.

8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Orjinal yaptığımız ne var ki?

atta bunu beğendi.
  9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Her yer derken hem killing 2011 tarihli ona bakarsanız 2.dünya savaşında birbirlerinin anasını ağlatan amerika ve japonya birbirleri'nin filmlerini kopyalayıp kopyalayıp önümüze atıyor bizde izliyoruz.

10. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    gezi olaylarıydı, yolsuzluk olaylarıydı derken diziler konu bile olmaması lazım bence ki bi nesli böyle uyuttular uyutmaya da devam ediyorlar. reklamıydı, özetiydi vs derken üç saat bi diziye ayırmaktansa açıp bi kitap okumak, gezmek, dolaşmak vs çok daha mantıklı geliyor şahsen...

İsmail.Emre.Padır ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  11. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Benim bir insan olarak kızdığım yapamıyorsan yapma ha gidip korsan film,oyun,müzik almışın yada kitap ha böyle şeyler yapmışın 2'side aynı.'''emeğe saygı'''ama hani nerde?????

12. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    "The Killing" dizisi aslında "Forbrydelsen" isimli Danimarka yapımı dizinin Amerikan uyarlamasıymış. Yani orjinal bildiğinizde bir uyarlama, bizimkilerde Türkiye uyarlamasını yapmış. Uyarlama olarak açıklandığı için telif vs. hakları alınmıştır büyük ihtimal Danimarkalılardan diye tahmin ediyorum.

Türk dizilerinin aşk, gözyaşı, dram, entrika üzerine kurulu yeni versiyonları çıkacağına hazır tutmuş bir konuyu ekrana taşımaları daha mantıklı bence.

13. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dizinin The Killing uyarlaması olduğu belirtiliyor zaten bazı sitelerde.Bunun korsan film veya kitap almakla alakası yok.Uyarlamanın karşılığında eser sahibine ücret verilir sözleşme gereği.Özgün olmak gerekir,ithal dizi istemiyorum derseniz ona saygı duyarım ancak kişileri ve kurumları hemen hırsızlıkla,korsancılıkla suçlamamak lazım.Ortada bir ayıp varsa başlıkta var.Ayıpdır şeklinde yazılmaz o,ayıptır.

Nurgül Yeşilçay: 'The Killing' zaten bildiğim bir dizi. En büyük özelliği de merak uyandırıcı olması. Orijinalini izlerken sürekli ''ay acaba katil o mu, bu mu'' diye merak içindeydim. Çünkü her bölümde katil algısı değişiyor. Beni cezbeden tarafı buydu.
    http://www.diziler.com/haber/the-killing-uyarlamasi-cinayetin-oyunculari-diziyi-anlatti
    http://blog.milliyet.com.tr/Cinayet..._Duzyatan_ile_karsimizda_/Blog/?BlogNo=443747

Not: Dizi izlemeyi sevmem.

Umut Y. ve Hasan Çabuk bunu beğendi.
  14. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Memleket çakma memleket eee televizyondada dizisi gerçek olucak hali yokya memleket sefillikten yakınırken siyasiler kalkıp çok geliştik çok parası var herkezin demesi insanlara normal gelirkene dizisi neden millete çakma gelsin ki bizim herşeyimiz çakma zenginliğimiz bile,yeni bir şeyler üretemeyen toplumlar yok olmaya mahkumdur demiş Büyüğümüz,haydi hayırlı işler

15. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  16. GCSüzgün

GCSüzgün Aktif Üye

Adı:
    Görkem Can Süzgün
    Seviye:
    Ayıbı yok bence, hakkı verilirse altyazı okumaya üşenen kalabalık ve tv muhtacı halkımız kaliteli yapımlar görmüş olur. Dizinin iskandinav orjinalini izlemiş birisi olarak ciddiyetle söylüyorum. Ancak biliyorum ki olayların örgüsü gözüne sokulmaz ise kumanda devreye girmekte gecikmeyecektir. O yüzden bence başarısız bir hamle olmaya mahkum.

17. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Beyler hala anlıyamadınız sanırım;ister izin al,ister alma,yada aynı konuyu farklı oyuncularla yeniden işle ozaman dallas,karaşimşek,vb dizileride bizimkiler oynasın nede güzel olur dimi.yaz senaryonu elin oğlu senden beğenip kıskanıp alsın oynasın ama nerde..

18. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu tip diziler uyarlama adıyla orijinalinden alınıp satılıyor bizlere. Mesele eski meşhur The O.C. dizisi şu an Medcezir adıyla ekranlarda. Daha birçok örnek var...
    Edit: Listede paylaşılmış görmemiştim. Aklıma ilk gelen örnekti.

19. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Halil bey doğru diyorsun çok örneği var benim '''ayıp yada ayıpdır'dan'''kasdım şu böyle bir kadro,oyuncular iyi'ki çoğu karakter oyuncusu eee yaz güzel bir senaryo ondan bundan alana kadar boşu boşuna para ödeyene kadar;kendin yap kendin oyna sana ait olsun sanane elin dizisinden zaten izledik binlercesini şimdi bizimkilerin dexter,supernatural,vampire diaries vb çevir demiyoruz'ki sana özel sana ait olsun.