Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yangının iyi tarafı kene kalmadı .

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında gokhancan tarafından paylaşıldı.

1. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
  2. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sorumlu öyle demiyor ama utanması gerekirken KENELER ÖLDÜ diyor .

3. Görkem Kılınç

Seviye:
    Utanması lazım çünkü ormanların ortasında ki beton havuzlar boş...
    Helikopterin denize varıp gelmesi 6-7 dk,6-7 dk sondürülenyerin tekrar yanması demek...:boese157:

Bir Antalyalı olarak 50-60 yılımız gitti... Orman değil içimiz yanıyor şimdi...

4. gokhancan

Seviye:
    Yanan arazinin fotoğrafını çekebilirmisiniz? ::( bende üzüldüm. Yanan araziyi bütün forumdaki arkadaşlarımız görsün.

5. gokhancan

Seviye:
    Bu arada sanırım baya bir otelimiz ve golf sahalarımız olucak. Ortalama 8000 futbol sahası kadar alan yanmış.

6. Görkem Kılınç

Seviye:
    Şuan Ankara´dayım ama gezi düzenlemeyi planlıyoruz,gittiğimde size çatıdan fotorafları veya yakınına gıdersem foruma yukleyeceğim...

gokhancan bunu beğendi.
  7. gokhancan

Seviye:
    çok teşekkürler. Kısa bi şekilde devam edelim.

Bir vatandaş yorumu.

ORMANLAR YANDI AMA KENELERDE ÖLDÜ.

orman genel müdür yardımcılarından mustafa kurtulmuşlu'nun akıllara zarar bir açıklamasının ana fikri.

orman yangınlarının zararlarını sıralayan, genel müdür yardımcısı, "yangının tek iyi tarafı, kenelerin de ölmesi" diyerek bizi hayrete düşürmüş ve endişeye gark etmiştir. ormanlar yanmış, çok zarar varmış, 2 kişi ölmüş, köylerde evler ahırlar kül olmuş, milyonlarca yetele zarar ziyan var, aynı ormanın geri kazanımı 60 sene alacak! ne gam?!

olaya iyi yönden bakalım... keneler öldü :)

İşte sayıns seyirciler, pozitif bilimin çaresiz kaldığı bir durum daha. yer türkiye. pire için yorgan yakmak deyiminin ana vatanı. Ormanları korumakla görevli genel müdürlüğün, genel müdür yardımcısı, yanan ormanın ardından teselli buluyor.
    Ppire için yorgan yakma konusunda bir merhale daha aşılmış durumda. geldiğimiz nokta, Kene için orman yakmak. ya da yanan ormanın ardından, keneler de öldü diye sevinmek.

orman genel müdürlüğüne, kenelerle mücadele de üstün başarılar...

saygılar.

Bulunmaz ve S.GUCLU bunu beğendi.
  8. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Keşke sadece keneler ölseymiş keşke!:( Ormanların içinde barındırdıgı ekolojik sistem yokolmuş durumda :(:(:(:( Acaba keneler şimdi nerede yaşayacaklar hadi Sayın orman bakanım bu soruya da bir çözüm bulsun :(! hadi onu geçtim insanlarımız kısacası gelecegimiz bir parça kül oldu...Yorumsuz!

9. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Gerçekten fıkra gibi açıklama olmuş.
    16.000 futbol sahası kadar alan.İnanılacak gibi değil,çok yazık çooook...

gokhancan bunu beğendi.
  10. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    ormanı yakan keneler ölsün diye mi yakmış?

11. gokhancan

Seviye:
    Hayır bu kadar ciddi bir konuda bu kadar basit bir acıklama.

Olayları ti ye almak gibi birşey. Bir sürü zarara uğradık ama en azından KENELER ÖLDÜ diyor.

Sayın bakan yardımcısı :)

Ayrıca yeni golf sahaları ve oteller bizi bekliyo bu alanda. Türkiyede çıkan çoğu orman yangını çözülememiştir. Bu gün antalyaya baktıgınızda ormanların yakılma sebeplerini daha iyi anlıyoruz.

saygılar.

12. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    son 4-5 yılda çıkan orman yangınlarının suçlularına sadece türkiyede değil bütün dünyada terörist muamelesi yapılıyor haklı olarak. bu yangın da eğer bilerek çıkarıldıysa suçluları bulunur, hapse tıkılırlar.

son birkaç senede yanan ormanların yerine inşaat yapılmasına müsaade edilmiyor, yeniden ağaçlandırılıp korumaya alınıyor yangın mahalleri. bilginize arz ederim.

13. gokhancan

Seviye:
    evet sultanbeyli samandıra civarında bir tur atalım sizinle bir ara. eskiden istanbulun ciğeri olan ormanların yavas yavas yıkılıp dengesiz bir yapılaşmanın nasıl oldugunu görelim.

Devletin tapusu bile olmayan sit alanlarının içerisinde yaşayan insanların varlığına şaşırmanız açısından :)

Bu arada çok pozitifsiniz helal olsun.

14. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    kinayeli konuşmanızdan da müthiş hazzediyorum.

TEM'in kıyısında anadolu yakasındaki orman yanalı 11-12 sene oldu, üzerine ev inşa edilmesine müsaade edilmedi.

aynı şekilde popüler tatil yörelerinde son yıllardaki yangınlardan sonra ağaçlandırma yapıldığını ve inşaata müsaade edilmediğini artık herkes biliyor. eskiden orman yandığı gibi üzerinde site biterdi ama artık kanun değişti.

her zaman herşeyi eleştirmeye uğraşmak yerine damla damla pozitifleri de görsek hayat daha çekilir olacak.

gokhancan bunu beğendi.
  15. gokhancan

Seviye:
    Sınavlardan bilineceği üzere 3 yanlış bir doğruyu her zaman götürür.

tayfur bunu beğendi.
  16. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    bir de ne alakası olduğunu açıklasanız bu söylediğinizin, biz sizin kadar müthiş bir deha olmayabiliriz, herşeyi anlayamıyoruz.

17. gokhancan

Seviye:
    Hocam kusura bakmayın sizden özür diliyorum yani ama bu olayları tartışma olmasını istemiyorum.

Sizin düşüncenize sonuna kadar saygım var ama ben olumlu hiç birşey göremiyorum.

Olumlu birşeyler görüyor olsam derimki üstadım hakatten haklısınız.

3 yanlış bir doğruyu nasıl götürüyor anlatim hemen. Bunu anlamak icin deha olmaya gerek yok.

Ülkemizin imzaladığı bir takım anlaşmalar var. Bunlardan en bilineni(en bilineni diyorum cunku iddialar gösteriyorki gizli anlaşmalarda olabilir samimi olarak ülkemin tutumuna pek güvenmiyorum) AB gümrük birliği ve ab aday adaylığı hakkındaki bir takım anlaşmalar ve ab uyum sürecinde yakalaması gereken kriterler var.

Bu kriterlerin hiç birisi yakalanamıyor. Aksine atılan anlaşmaların dışında yürüyor her şey.

Diyeceksinizki konu ile alakası var. Orman yangınları ile mücadeleden sorumlu bir şahıs ormanlarımız yandı ama şükürler olsun yangını söndürdük ormanlarımız yandı ama sevinin keneler yandı öldü gibisinden bir açıklama yapmış.

Bakın tekrarlıyorum. AB Kriterlerleri çok önemli kriterlerdir. Ben almanya içerisinde kaldım ve gözlerime inanamadım.

1 ay münih ve bir ay stutguart olmak uzere 2 ay tatil yaptım.

Ben istiyorum ki ülke insanımıza olan saygı artsın, insanlar için artık gerçekten birşeyler yapılsın GÖSTERMELİK DEİL.

Örnek vermek gerekirse hala doğru duzgun alt yapımız yok. Kuraklık durumlarında bazı şehirlerimiz neler çekiyor neler. Ankarada insanlara kızılırmak suyu verildi çeşmelerden. Maddi imkanları yetersiz olan halk Yüksek arsenik içeren suyu kullandılar ve zaten bir ishal olayı patladı.

Ankara susuz kaldı. Diceksiniz ne alakası var. İnsana verilen değer sıfır hocam benim anlatmak istediğim bu.

inanırmısınız 3 yanlış bir doğruyu öyle bir götürüyorki gelecekte bizi karanlık gunler bekliyor.

saygılar.

18. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Ha yani tartışmada ben haklı çıktığım için başka bir konuda doğru şeyler söylüyorsunuz ki dikkat başka yöne çekilsin. Alkışlıyorum: :winkenlux

19. gokhancan

Seviye:
    Hayır size bunu örneklerle veriyorum. Tartışmada haklı oldugunuzu da nerden cıkardınız? Orman yangınında tek varlıgınız olan evinizi kaybetseniz ailenizden birisi olsa bakalım böyle dusunuyor olabilirmiydiniz veya bomabaların patladığı noktalarda?

illa başımıza birşeymi gelmesi lazım illa açlıktan surunmekmi lazım ülkemizin saçma sapan yonetildiğini anlamak için.

Ha bizim oturdugumuz bölge rahat boşver yaa bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyosanız butun felaketlerin sebebi bu zaten.