Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yanan GÜniŞiĞi

Konu, 'Outdoor' kısmında candede tarafından paylaşıldı.

1. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Yanan Günışığı...

Hayat içerisinde var olan ve klasik yoğun koşuşturmalar neticesinde bazen yetişmekte zorluk çektiğimiz an’ların olduğuna hepimiz tanık olup yaşamışızdır.
    Siz güzel İnsanlarla gecikmiş olan bu paylaşımım da, böyle verimli ve dolu geçmiş bir An’ın yansımalarıdır.

18.03.2007 Tarihinde hayata renk verme adına, önceden planlanmış olan ağaç dikme olayını gerçekleştirmek için, sabah kahvaltısının hemen ardından yola çıkmanın telaşlarını yaşayarak vardığımız tarla da (Sevgili Serkan’’the asfalt’’ların tarlası.) Pazardan aldığımız ağaç fidelerini dikmek için yerlerini kazmaya koyulduk. Birbirinden güzel anların yaşandığını sizlere söylemeliyim.(30.Un üzerinde fide canla başla dikildi.)
    Ağaç dikiminin hemen ardından yine önceden planlanmış olan Kızılırmak’ın Avanos ayağın da gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Balık tutma ve arkasından gelen ziyafeti için hareket ettik
    Hemen meraklarınızı gidereyim. Ne sizin ne de bizim düşlediğimiz gibi olmadı.Sandığınızın aksine sadece bir balık tutabildik.Allahtan mesirelik hazırlıklarımız vardı.(Serkan’a Balık konusun da güvenmek pek akıllıca değil haberiniz olsun.)
    Günü ateş başında batırmanın eşsiz güzelliğini yaşamanın keyfi ile, akşam çaylarımızı közde pişen semaverimizden alıp ırmak kenarında yudumlanın güzelliğini siz güzel İnsanlarda yaşamalıydı inanın.
    Yaşanan o günden öğrendiğim tek şey: Yaşadığımız bu dünya ya, bir şey vermeden almanın hiç de doğru olmadığı gerçeği idi.

Siz güzel İnsanları yaşadığımız bu güzelliklere ortak olmaya çağırıyorum.Haydi buyurun fotoğraflara.

İşte size güzel bir Aile tablosu.Sevgili Serkan ve Ailesi Recep abi ve Refika abla.

Yaşadığımız mutlulukları gerçek deyimiyle tanık olmanızı çok isterdim.

Kim demiş bir dikili ağacımız yok diye…Aha da kanıtı.

Yaban otlarını temizlemek için kontrollü ateş yakıldı.

Bendeniz…

Recep abi ve Refika abla.

Bitirmenin verdiği mutluluk daha nasıl ifade edilir ki…

İşte size kendimi bu Ailenin bir parçası var saydığım Sağlam bir Aile Fotoğrafı.

Şimdi sizi balık tutmanın inanılmaz güzel keyfiyle baş başa bırakıyorum. Nerdeyse hemen her hafta sonu yaptığımız bu balık tutmalarımız da, hiçbir gün o güne benzemedi. O kadar şansızdık ki , anlatamam. (sadece 1 Balık tutabildik.)

Sevgili Serkan sabırla ağına düşecek olan avareyi bekliyor.

Çok beklemedi geldi garibim.

Avanos kasabası, balık tutmaların dışında At çiftlikleri ile de var olur. Arkada ki bayan Dizi çekimi için Ürgüp de olan 3 ajans’ dan birinde çalışan ünlü genç artistlerimizden.

Refika abla ‘’Hadi oğul tut artık. Valla ben dondum.’’dedi durdu.

Közde pişen semaver çayımızla, tüm yorgunluğuna rağmen Recep abi ilgilendi. Balık tutamadık diye çok da üzülmedik. Közde gizli gizli pişip ortaya çıkan Patateslerle midemiz şenlendi. Sizlerde tatmalıydınız.

Recep ağabeydeki şansızlığa bakın.Sen o kadar çalış et, patates yemek için elini köze at çıkan patates de sana küssün.( Çürük çıktı.)

İşte tüm kurnazlıklarımızın neticesinde yakalayabildiğimiz balığımız.

Günün yorgunluğunu akşam çayımızla attığımıza inanabilirsiniz.

Yüreğim ve Sevgimle…

‘’’Bir gün hepimizin Aile olarak bir artada pedal çevireceği gün de gelecek.’’’

gunay., güray, nuriaktürk ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    dede bakıyorum hiç boş durmuyorsun hakketen fidan dikmekle güzel bir davranış sergilemişsiniz sen ve serkan abinin ailesi kutlarım aman dikkat et yanmayasınateşte :) ırmağın o güzelliğinde balık tutmak ve patates yemekte ayrı bir zevk olsa gerek yüreğine sağlık teşekkürler daha güzel ve değişik bir paylaşımla devamını bekleriz :)

candede bunu beğendi.
  3. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sevgili Can, yaktığınız ateşler kadar sıcak fotoğraflar ve yüzler...Bence Anadolu' nun temizliği ve sıcaklığı böylesine yüzlerde saklı.
    Görüşmek dileğiyle..

4. KS
    candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili İsmail teşekkür ediyorum sen güzel İnsana.
    Sevgili kardeşim yaşadığımız dünya iyi ve kötü eylemleri tarih sayfalarında ki yerine yazdı.Bu sayfalardan ve yaşadıklarımdan öğrendiğim gercek şu:İki tür insan vardır.Birincisi Yananlar. İkincisi Yakanlar. Ben nerdeyim dersen ''Yananlardanım''

Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

5. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili can. oldukca iyi bir ise imza atmissiniz. candan tebrikler. ben de universite yıllarimda meşe dikimine gitmistim. oldukca yuce bir gorev fide ya da fidan dikimi. ozellikle seneler sonra onlari gorme imkani elde edersek anlamli bir is oldugunu o an bir kez daha anlariz. ama bu dikinlerin elde kalmasi icin yanginsiz gunler diliyorum, umuyorum.

6. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    süper fotograflar.heleki balıklı olan kısımları.bide agaç dikme duygusunun güzelligi.çok teşekkürler bu güzel paylaşım için...

7. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Vayy saygıdeğer candedem,etkinlik olayınız süper gerçekten emeğinize sağlık.Bizlerde şöyle bir gün balık sefası yaparız inşallah.;) :in:

Paylaşım ve anlatımlar için çok çok teşekkür ederim,sevgi ve sağlıcakla kalınız..:in:

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Can'cım uzun zamandır yoksun ortalarda.:mad:
    Özlettin kendini. İmece usulü çalışıp, bir güzel ağaç dkimi yapmışsınız. Çok güzel olmuş yardımlaşman.;)
    Ah işin sonunda ödülünüzde çok olsaydı süper olacakmış.:(
    Hani balığıda, yani tek balığıda yakın plan çekip balina boyutuna getirmişsin, ama yemezler :eek: oltada sallanırken gördük, küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk gibi, minnacık balık işte:D

Ama közde patatesde iyi gitmiştir, o yorgunluğa.:D

Paylaşım için teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık.

Sevgi ve selamlarımla.
    Hoşçakal.

9. yagmurertekin

yagmurertekin Yeni Üye

Seviye:
    Harika fotoğraflar gerçekten. Ağaç dikimi görmek beni ayrıca duygulandırdı. Teşekkürler bizimle paylaştığınız için. Laf aramızda kimmiş o dizi çekimi için ata binen artist bayan? Çok merak ettim ya, n'olur söyleyin :) .

10. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Can böylesine bir yorum karşısında saygıyla eğilirim ben...

candede bunu beğendi.
  11. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    neden bu kadar bekledin dede bu fotolalrı yayınlamak için eline saglık güzel olmuş su balıkların tadına birde biz baksak iyi olcak.

ender abi uzun zamandır buralarda ama çok yogun tepmoda çalışıyor hiç sormayınnsabah öle akşam.hetefler büyük.

12. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Nuri'cim merhaba

Özlettiniz kendinizi ya. ;)
    Ne çalışıyor. Kesin kafaya koydu, birincilikler yada derece. Can koydumu kafaya yapar. Ama kendini bu kadar da helak etmesin. herşeyi yeri ve zamanıyla yapın.:)

Sevgi ve selamlarımla.

13. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    kafaya adana yarısından beri taktıgı kişiler var onları ğeçmeye çalısıyor. bu arlar çok çıkıyoruz antremana ama fotograf makineis almıyoruz yanımıza zaman kaybı olmasın diye.

görüşmek üzere selamlar.

14. KS
    candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Altan,bu güzel yorumun ardından söylenecek çok fazla bir şey bırakmadın bana.
    Yaşamın kendisinin: Her daim söylediğim üzere, ana ilkeler üzerine kurulu olan ''Keşif ve Kesişmeden ibaret olduğu gerçeği'dir''. Kesişmeleri renkli ve güzel kılan ise,çıkdığımız keşif dünyasında, bize açılan kapıların temiz yüzlerle karşılaşmamıza vesile olmasını dilemekden başka bir seçenek kalmadığıdır.
    Yüreğinizin sıcaklığına inanın,Kirlenen bu dünyada kalbinizin nasırlaşmasına izin vermiyorsanız,Bilin ki güzel kapılar sizlerledir.
    Sevgili Altan,Tüm kapılarını ardına kadar açmanı ve güzelliklerle kesişmeni diliyorum.Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Çağrı meraba sen güzel İnsan'a.
    Ne güzel dileklerdir bu böyle.Bütün samimiyetimle bir itirafda bulunmak,sen ve güzel Ailemizle bunu paylaşmak istiyorum.
    Hayatımda ilk defa bir Ağaç dikme eylemini gerçekleştirdim.Hakikaten çok ulvi bir duygu.Doğayı çok seven bir İnsan olarak,içinde kaybolmanın güzelliğini tatmışve bu mutluluğu yaşamış ama malesef bu güzelliğe kaybolduğu ve tatdığı gibi katkıda varolup faydalı olmamış bir İnsanım.
    Çok çok daha eski yaşamlarda Site'ler kendi aralarında övündükleri vakit Ülkelerindeki Ağaçların çokluğu ile övünür bunu kıvanç meselesi yaparlarmış.Ne kadar çok Ağaçlıysan o kadar da güçlüsün prensibi güdülürmüş.Günümüzde bunlardan çok çok uzaklardayız biliyorum.Ama bir Ağaç bir Ağaçdır.
    Yangınsız güzel bir dünya diliyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

t-genc bunu beğendi.
  15. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    fidan dikip, balık tutmuşsunuz,
    yetmemiş patates közleyip, semaverde çay demlemişsiniz.
    daha ne yapacaksınız.

büyüksünüz,
    tebrik eder, teşekkürlerimi sunarım.

16. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili can; yol dostum! ama acıdır ki simdi ne kadar cok orman yakip yer acarlar ve bina dikerlerse o kadar adam oluyorlar, olduklarini zannediyorlar ama ozunde olamiyorlar. danışıklı dövüşler olduğu surece ülkemizde bunlari yasamaya mahkumuz ne yazik ki... ama biz yine de cabalayarak bir umut isigi yakma pesindeyiz. umarim bosa cabalamayiz. sevgiler.

17. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    CAn abi yine döktürmüşsünüz Serkan abi ile
    dikin sizin de dikili bir fidanınız olsun
    Bizim için de diktiniz mi?
    bu arada görüşemiyoruz ben yakında TEkirdağa gidiyorum
    bana özel bir gezi mi yapalım ne dersiniz uygun bir zamanda
    Selamlar saygılar

18. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    islam ankara yarışından gelince senin için uğurlama gezisi yaparız inşallah :in:

19. gunay.

gunay. Kıdemli Üye

Seviye:
    Zevkle okudum.Ne kadar güzel bir gezi yapmışsınız.Teşekkür ediyorum paylaşım için.

Ben de bu gün kırkpınarın arkasındaki ormanda bir tur attım,birazdan foruma yazarım.

20. KS
    candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Derya senin nezdinde, sunuma cevap vermekde gecikdiğim için yanıt yazacağım tüm arkadaşlarımdan af diliyorum.
    Bu gecikmelerin adet olması kadar kötü bir durum olamaz.
    Yaşamın karınca misali koşuşturmalarla geçtiği,birçok güzellikleri farkına dahi varmadan arkamızda bırakdığımız anların sıklığını yaşadığımız bu azgın ve fütursuz günlerde,benimde silkelenmeyi unuttuğum bir günler silsilesiydi geçikmişliğim.
    Yarışlardı,sınav hazırlıklarıydı,tur hazırlıklarıydı derken bu güne gelebildik.
    Güzel temennilerin için sonsuz teşekkür ediyorum. En azından yaşadığımız yerin güzelliğinin farkında olmayı beçerebilmişiz.Bu güzel cennet yerde sosyal aktivite anlamında günü dolu ve verimli geçirebileceğimiz muhakkak.Hafta sonları sıklıkla yapmaya çalıştığımız güzelliklerden biridir balık tutmak ya da Ata binmek.
    Siz güzel İnsanlarında verimli duygulu günler geçirmessi temennimle.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Önder sen güzel İnsanı bu sunumumda görmek mutlu etti.Umarım gün gelir Trafikden ırak bu güzel cennet bahçesinde Ailemizin bir parçası olan bizlerle pedal çevirme şansı yakalarsın.Lakin balık konusunda Sevgili Serkanın eline ve şansına bakmak niyetinde değilsen eğer.Balık yakalamakla ilgili tiyoları şimdiden kapmalısın.
    Katkın için teşekkür eiyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Ender abi canım arkadaşım değerli büyüğüm benim,meraba sen güzel İnsana da.
    Söylediklerin harfi harfine doğru valla.Küçücükdü yakalanan balık.Bu ara nerdeyse her avlanmamız şansız günle doluydu.Artık Serknın balığa gidelim tekliflerinin peşine gidemiyorum.Neyseki başka altarnatiflerle doldurabiliyoruz günü.
    Haklısın,yarış takvimine girdiğimizden bu yana Ailemizden bizleri birleştirmede vesile olan forumumuzdan ayrı kaldım epeyce.Tek başına yarış değildi tabi...Sınavlar,son anda ertelediğimiz Avrupa seyehat proramları,ve tabi ufukda görünen ''Büyük Karedeniz turu'' hazırlıkları ve koşuşturmalarından gerilendik epeyce...
    Şimdide Türkiye Şampiyonası ile çakışan sınavlar neticesinde düşünceler sardı bizi.Ev sahibi olarak parkurun ağar ağar işaretlenip temizlenme olaylarına da start verdiğimizden ayrıldık anlayacağınız.Bizde böyle yemek aralarında fırsat yakalarsak oturabiliyoruz PCnin başına.
    En kısa zamanda siz güzel İnsanlarla pedal çevirmeyi umuyorum Kapadokyamızda.
    Katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Orbea meraba.
    Samimi katkın için teşekkür ediyorum.Mubaağa etmiş olmayayım bu artistler konusunda bizim bile başaımız döndü.Gözünü bir yere çevirsen bir artist denk geliyor nerdeyse.Tabi bizim uraların artistlerinide unutmamak gerekir.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Nuri neden geçiktiğimi en iyi bile sensin aslında.Bu sezon inanılmaz dolu ve telaşlı geçiyor benim için.Bakalım....Ah bu yarış öncesi hazırlıkların bir de güzelliğini tadabilsek.(Bütün merdivenleri OTDÜ nün ki gibi biliyorrdum,nerden bilirdim Atatürk ilkokulunun merdivenleri bu kadar dik.)İnanılmaz düşüş yaşadım.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Lütfü teşekkür ediyorum sana.
    Güzelliğinle yaşa ne olur.Hakikaten bir kez daha teşekkür ediyorum Recep abimize o olmasaydı nasıl tadardık köz ateşiyle pişen çayın demini.Bu arada Recep abi ve Refika ablada katkıda bulunan tüm canlara teşekkürlerini iletti.Sevgili Serkan da bankadan fırsat bulursa iletide bulunacak sizlere.
    Teşekkür ediyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili İslam ne kadar geç cevap yazdığımın bir şahidi gibisin.Teşekkür ediyorum sana.En azından seni küçük de olsa uğurlama şansı yakaladım.Trakya Ailesi seninle daha da güçlenecek bundan eminim.Dileğim biran önce okul sonrası eline işini almandır.Şansının yaver gitmesi dileklerimle...

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Günay teşekkür ediyorum.Anılarım tazelendi birden.Benim için yaşadığın yer minareleri ve ihtişamlı yapıtlarının yanısıra Aşklar şehridirde aynı zamanda.Orda aşk bir başkadır.(Sonu hüsran ve acı olsada.)
    Adelet Kastrı yine buz yüzüyle gülümsemeye devam ediyor heralde.Oralarda pedal çevirmeyi özlemişim.Bir gün nasip olur da Ergun abimizin ve senin kılavuzluğunda pedal çevirme şansı yakalayabiliriz belki.Kimbilir...

Yüreğim ve Sevgimle...

Not:Yazıları kontrol etme şansı yakalayamadım,yanlışım olursa eğer kusuruma bakmayın ne olur.Şimdiden özür hepinizden.(Daireye geçiktim yav..)

H.Can DEMİREL bunu beğendi.