Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yan yana gidip bisiklet yolunu kapatan bisikletli arkadaşlar

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Oktay Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dün Bostancı'dan Kartal istikametine giderken az kalsın başka bir bisikletliyle çarpışıyordum, zor durdum.

Bilenler bilir, o yolda bir deniz tarafında, bir de araba yolu tarafında bisiklet yolu var. Ben genelde yayalarla sorun yaşamamak için yol tarafını tercih ediyorum. Ancak bu tarafta da çok sayıda otopark olduğundan giriş ve çıkışlarında minik ve dar rampalar var. Gidiş geliş iki bisiklet yan yana geçebiliyor.

Tam da bu rampalardan birinde iki bisikletli arkadaş sohbet ederek yolun tamamını kapatmışlar, geliyorlardı. Ben genellikle böyle gelenleri görünce -sahil yolunda çok oluyor- her ihtimale karşı -eğer müsaitse- bisiklet yolundan biraz sağa açılıp geçiyorum. Ama rampada böyle bir ihtimal yok, yana kaçsam kaldırımdan uçacağım. Beni gördüklerinden eminim. Bu yüzden tek sıra geçerler diye düşünüp hız kesmedim. Ama hiç istiflerini bozmadılar. Zorlukla durdum. Tam yanımdan geçerken de "pardon" demesin mi hanımefendi? Tam takım bisiklet kıyafetli falan olmasalar, hadi diyeceğim, öylesine biniyorlar, fazla bir şey beklememek lazım. Ama öyle değil.

Umarım durumdan bir ders çıkarmışlardır.

2. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sevgili ve eşle tur atanlar yan yana gidiyor dikkatimi çekti.

Oktay Erkan bunu beğendi.