Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yama seti ve farklı zımpara

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Tolga Çelebi tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar patlayan lastikten ve bisikletçiye 6 TL verdikten sonra yama seti almaya karar verdim 15 Tl kadar verebilirim ( pompam var ) 5-10 tane yama 1 yapıştırıcı ve bir zımpara esas lazım olan galiba

Şimdi setle gelen zımpara küçükmüş galiba ben nalburdan 1-2 Tl ye orta boy bir zımpara alsam uyumluluk sorunu olmaz değil mi ?

Ve birde patlak lastiği yaparken dış lastiği çıkarmaya gerek var mı (levyesiz) yoksa aradan sadece iç lastiği mi çekip alacağız teşekkürler .

2. emre gülbüz

emre gülbüz Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yama seti olarak ben bunu aldım, en ucuz burada ama kargo ücreti var, ben yanında başka şeyler de sipariş etmiştim o yüzden kargo ücretini arada eritmiştim. bu haliyle 24'lü yama seti 1.5TL, kargo ücretiyle 5tlye falan geliyor. http://urun.gittigidiyor.com/spor/bisiklet-motorsiklet-lastik-tamir-seti-yama-set-87603124

Setle zımpara gelmiyor, ben de mahalle bisikletçisinin işine yaramadığı bitik zımparalardan almıştım yaklaşık 3x3cm büyüklüğünde ve hala kullanıyorum yani zaten birkaç kere süreteceğiz o da iç lastiğe. ufak bir tanesi bile hayli yetiyor. ben bir keresinde zımparamı kaybetmiştim, yol kenarında temiz bir duvara sürterek de o işi hallettim.

Dış lastik için de levyeler mevcut ancak ben onu da yanımda o an ne varsa onunla hallediyorum, örneğin tornavida, anahtar vb. ama temiz iş olsun diyorsanız 3 tanesi 10TL'den satılan levyelerden alabilirsiniz. bence gereksiz.

Dış lastiği çıkararak yapmak daha iyidir, hem dış lastiğe batıp kalmış diken, cam vb. şeyleri de sökebilirsiniz hem de birden çok patlak varsa daha iyi bulursunuz. Bir keresinde ingiliz anahtarı bulamamıştım ve dış lastiği sökmeden yapmıştım. Daha doğrusu yine lastiğin bir tarafını janttan ayırdım ama jantı bisikletten ayırmamıştım. Böyle de olur. ancak dediğim gibi dış lastiği janttan ayırmak şart. iyi pedallamalar :)

Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  3. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kendinden yapışkanlı yama almanızı öneririm hem pratik hemde kolay taşınabiliryor içinde zımpara ve 6adet yama var.

Ahmet Fidancı bunu beğendi.